
Kodėl japonai miega mažiau nei 6 valandas per parą: kaip tai veikia jų sveikatą
Japonijoje giliai įsišaknijusi atsidavimo darbe kultūra, dėl kurios žmonės dažnai priversti aukoti asmeninį laiką ir miegą. Yra net terminas karoshi - pažodžiui „mirtis nuo pervargimo“. Darbuotojai dažnai lieka darbe iki vėlyvos nakties, kad nesudarytų įspūdžio, jog yra tinginiai arba dirba nepakankamai sunkiai.
Japonijos visuomenėje nuolatinis užimtumas ir nuovargis laikomas atsidavimo ir sunkaus darbo požymiu. Miego trūkumas vertinamas kaip dorybė, o ne problema.
Be to, didmiesčių, tokių kaip Tokijas ar Osaka, gyventojai dažnai 1-2 valandas praleidžia keliaudami į vieną pusę, o tai dar labiau sumažina miegui ir poilsiui skirtą laiką.
Dėl nuolatinio nuovargio daugelis žmonių snaudžia tiesiog viešajame transporte ar net darbo vietoje. Šis reiškinys vadinamas inemuri, kuris reiškia „miegas kelyje“ arba „buvimo miegas“. Toks snaudimas yra socialiai priimtinas ir nėra smerkiamas - priešingai, jis laikomas uolaus darbuotojo požymiu.
Tačiau yra niuansų: snaudulys neturėtų atrodyti kaip visiškas užtemimas. Turėtų atrodyti, kad asmuo tiesiog snaudžia, išlikdamas budrus. Visiškas atsigulimas arba gilaus miego demonstravimas nėra sveikintinas ir gali sukelti neigiamą reakciją.
Įdomu tai, kad teisė snausti darbo vietoje Japonijoje taip pat turi savo hierarchiją. Kuo aukštesnės pareigos - tuo daugiau „saulės“ privilegijų.
Pavyzdžiui, vadovui leidžiama užmerkti akis tiesiai per susirinkimą, ir tai nestebina. Tačiau žemesnio rango darbuotojų atžvilgiu toks elgesys laikomas netinkamu ir net įžūliu. Savotiškas „snaudulys tarnyboje“, susijęs ne tik su nuovargiu, bet ir su statusu.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą