Kodėl verta į šaldytuvą dėti stiklinę geriamosios sodos: paprasti rimtų problemų sprendimai
Kaip tokiame verpete skirti laiko sau ir sumažinti namų ruošos darbų skaičių? Ir bent jau tiesiog padrybsoti ant sofos su įdomia knyga arba žiūrint serialą…
Neseniai su vyru nuvykome aplankyti mano anytos, ir ji pasidalijo su manimi savo paslaptimi, kurios dėka galima palengvinti namų ruošos darbus ir atsiranda laiko sau.
Dvi problemos, su kuriomis teko susidurti
Problema Nr. 1. Prarastas aromatas
Paprastai vasaros įkarštyje mūsų šaldytuvai būna pilni įvairiausių maisto produktų ir gėrimų. Niekas nerizikuoja jų palikti ant stalo – per porą valandų jie sugenda ir keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę.
Todėl į šaldytuvą tenka krauti viską: žuvį, mėsos produktus, dešras, šviežius vaisius ir daržoves, pieno produktus. Ir štai ką pastebėjau: daugelis produktų skleidžia natūralų kvapą, o kai kurie, priešingai, sugeria visus pašalinius kvapus. Dėl to dauguma produktų tampa beskoniai ir absoliučiai nekeliantys apetito. Jų visiškai nesinori valgyti.
Kad išspręsčiau šią problemą, užmečiau akį į internetą ir sužinojau, kad kai kurių produktų iš principo negalima laikyti šaldytuve. Tarp jų:
Kava
Kad ji išliktų šviežia ir kvapni, kavos pupeles ar miltelius reikia laikyti tamsioje, sausoje vietoje, sandariame inde, kambario temperatūroje.
Duona
Žinau, kad kai kurios šeimininkės duoną laiko šaldytuve, kad ji ilgiau išliktų šviežia. Pasirodo, dėl žemesnės temperatūros kepiniai tampa sausi ir pablogėja jų tekstūra.
Pomidorai
Man buvo didelis atradimas, kad pomidorų negalima laikyti šaldytuve. Pasirodo, šaltyje jie praranda būdingą skonį, tampa pernelyg minkšti ir ne tokie sultingi. Norint, kad parduotuvėje pirkti pomidorai išliktų apetitiški, juos reikia laikyti lentynose kambario temperatūroje.
Baklažanai
Šios daržovės labai jautrios šalčiui. Ilgai laikant žemesnėje nei 10 laipsnių temperatūroje pasikeičia jų tekstūra ir aromatas. Jei šiemet užsiauginote daug baklažanų, laikykite juos kambario temperatūroje atskirai nuo kitų vaisių ir daržovių.
Avokadai
Mėgstu avokadą ir dažnai pusryčiams su juo kepu skrebučius. Parduotuvėse jis beveik visada parduodamas neprinokęs. Aš rinkdavau neprinokusius vaisius, grįždavau namo ir dėdavau juos į šaldytuvą. Pasirodo, tai tik sulėtindavo nokimo procesą. Kad avokadai sunoktų ir taptų labai skanūs, juos reikia laikyti sausoje vietoje, atviroje lentynoje.
Česnakai
Pasiruoškite nustebti… Česnakų niekada negalima laikyti šaldytuve – jie tampa tarsi guminiai ir pradeda pelyti. Česnakams reikalinga nuolatinė oro cirkuliacija, todėl juos reikia laikyti sausoje vietoje, geriausia – pintame krepšelyje.
Agurkai
Minesotos universiteto mokslininkai pataria agurkus laikyti ne šaldytuve, o vėsioje virtuvės vietoje, pavyzdžiui, po langu. Taip jie išliks traškūs ir išsaugos sveikatai naudingas savybes.
Apelsinai
Dėl didelio rūgštingumo citrusiniai vaisiai nuo žemos temperatūros praranda savo savybes. Šaldytuve žievelė tampa ne tokia ryški ir pasidengia neestetiškomis dėmėmis. Apelsinus geriau laikyti įprastomis sąlygomis – tiesiog lentynoje.
Bulvės
Bulves teisinga laikyti neplautu pavidalu, vėsioje ir sausoje vietoje. Kai paliekame šaldytuve, sudėtingas krakmolas suyra ir daržovė tampa grūdėta ir saldi.
Bananai
Bananai auga karštame klimate, todėl jiems geriau tinka kambario temperatūra. Šaldytuvas neleidžia jiems prinokti.
Šokoladas
Daugelis žmonių (ir aš taip dariau) yra įpratę saldainius ir šokoladą laikyti šaldytuve, kad jie neištirptų. Neseniai sužinojau, kad šokolado skonis keičiasi veikiant žemai temperatūrai. Iš jo pagamintus konditerijos gaminius geriausia laikyti tiesiog spintelėje.
Obuoliai
Vaisių skonis ir tekstūra bus geresni, jei laikysite juos šaldytuve. Kambario temperatūroje obuoliai išsilaikys iki dviejų savaičių.
Kad visi čia paminėti maisto produktai išliktų skanūs ir aromatingi, jų niekada negalima laikyti šaldytuve. Visus kitus galima ramiai laikyti šaldytuve, tačiau šalia reikia pastatyti stiklinę sodos. Kodėl? Paaiškinsiu šiek tiek vėliau.
Problema Nr. 2. Ant galinės sienelės ir lentynos susidaro ledas ir sniegas
Šiltuoju metų laiku šaldytuvai veikia maksimaliu pajėgumu. Daugelyje jų, net ir pačiuose moderniausiuose ir brangiausiuose variantuose, susidaro ledo ir sniego/šerkšno. Dažniausiai tai nutinka ant galinės sienelės ir lentynų, kurios yra netoli šaldiklio skyriaus.
Iš paskos atseka ir šaltis, apimantis ir maistą – jis tiesiog užšąla.
Mano uošvė patarė, ką daryti, kad atsikratyčiau šių problemų.
Praktiškas ir pigus patarimas
Paaiškėjo, kad tiek skonio praradimo, tiek ledo ir sniego susidarymo galima išvengti, jei į šaldytuvą pastatysite stiklinę su sodos tirpalu.
Norėdami tai padaryti, į indą įpilkite vandens iš čiaupo ir ištirpinkite jame porą arbatinių šaukštelių valgomosios sodos.
Po to – viską gerai išmaišykite ir pastatykite ant šaldytuvo lentynos.
Gudrybė čia ta, kad sodos sudėtyje yra didelis procentas natrio hidrokarbonato (NaHCO₃). Išgaravusi medžiaga neleidžia susidaryti ledui ir sniegui ant šaldytuvo sienelių, nes paprasčiausiai tą ledą ir šerkšną suėda. Be to, garuodama soda neleidžia maistui sugerti pašalinių kvapų. Dėl to maistas išlieka šviežias ir skanus, išsaugomas natūralus jo skonis.
Rašyti komentarą