Jei ir Jūs svajojate apie spartesnius procesus, turėtumėte iš arčiau susipažinti su žemiau pateikiamais įrenginiais ir jų atliekamomis funkcijomis.
Kultivatoriai
Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, kad norint džiaugtis vešlia augmenija, labai svarbu tinkamai paruošti žemę. Tokiais atvejais ypač pasitarnauja kultivatoriai, kurie yra naudojami jos apdirbimui.
Dirvos išpurenimas, piktžolių pašalinimas, komposto įmaišymas – tai keletas pagrindinių jų atliekamų darbų. Jei tenka susidurti su tokiomis užduotimis, verta pagalvoti apie tokios įrangos įsigijimą. Kultivatoriai gali būti įvairių dydžių ir skirtingų tipų, tad tikrai rasite tokį, kuris tiks Jūsų sodui ar daržui.
Vejos robotai
Sodo augalų priežiūra bus dar paprastesnė, jeigu tam tikri darbai bus atliekami už Jus. Vejos robotai šiuo atveju bus nepakeičiami: jie pasirūpins, kad pievutė visuomet būtų dailiai nupjauta, tad apie šią užduotį bus galima pamiršti.
Nors ilgą laiką apie tokią sodo techniką sklandė įvairiausi mitai, dabar ji vis dažniau pasirenkama vejos priežiūrai. Tokiems žolės pjovimo robotams netrūksta nei tikslumo, nei efektyvumo – jie pasiruošę susitvarkyti net ir su didesniais pievutės plotais.
Kita žolės pjovimo technika
Žolės priežiūrai galima rinktis ir kitus įrenginius. Be standartinių žoliapjovių, taip pat siūlomi sodo traktoriukai, kurie ypač tinka didelių vejos plotų priežiūrai. Tuo tarpu trimeriai puikiai tinka patvoriams, siauresnėms erdvėms aplink augalus ar kitoms ne taip lengvai prieinamoms vietoms.
Be to, kai kuriuos iš jų galėsite pritaikyti ir storesnių krūmų šakų pjovimui. Dėl visų šių privalumų trimerius rekomenduojama įsigyti kaip papildomą techniką, o pagrindinis žoliapjovės tipas priklauso nuo asmeninių Jūsų poreikių.
Aeratoriai
Toliau kalbant apie vejos priežiūrą, reikėtų paminėti ir aeratorius. Jie padeda žolei kvėpuoti: dirvožemyje išpjaunamos nedidelės duobutės, kurių dėka šaknis lengviau pasiekia vanduo, deguonis ir įvairios maistinės medžiagos.
Tikriausiai net nereikia sakyti, kaip tai teigiamai paveikia vejos išvaizdą. Kai kurie modeliai yra komplektuojami su skarifikatoriais: jie išpurena dirvą ir padeda iš jos pašalinti sausą žolę, samanas ir piktžoles.
Gyvatvorių žirklės
Jei kieme auga gyvatvorė, jos trumpinimui ir formavimui verta pasitelkti specialiai šių augalų priežiūrai pritaikytas žirkles, leidžiančias darbuotis kur kas efektyviau. Itin svarbu atsižvelgti į jų maitinimo šaltinį, nuo kurio priklauso tam tikros ypatybės.
Benzininės yra itin galingos, akumuliatorinės leidžia pasiekti sunkiau prieinamas vietas, o elektrinės užtikrina nepertraukiamą darbą, yra tylios ir pakankamai efektyvios. El. parduotuvėje Pigu.lt elektrinės gyvatvorių žirklės susilaukia itin didelio susidomėjimo, tačiau lygiai taip pat verta apsvarstyti ir kitus variantus.
Šakų smulkintuvai
Genint medžius ar krūmus, reikia pagalvoti, kas bus darome su nupjautomis šakomis. Didesnių šakų pjaustymui galima naudoti ir grandininį pjūklą, tačiau smulkesnėms kur kas saugesnis pasirinkimas bus šakų smulkintuvas. Juo susmulkinę šakas, jas galėsite panaudoti kompostui ar, pavyzdžiui, takelių padengimui.
Lapų pūstuvai
Tokią sodo techniką įvertinsite rudenėjant, kuomet medžiai pradės mesti lapus. Pasitelkę pūstuvus, juos galėsite „supūsti“ į vieną vietą, iš kurios lapus bus lengviau perkelti kitur. Kai kurie modeliai veikia kaip siurbliai: tuomet visi lapai iš karto yra susiurbiami į atitinkamą talpą.
O jeigu reikia dar daugiau funkcijų, rinkitės smulkintuvu aprūpintus lapų pūstuvus: jie sutalpins dar didesnius lapų kiekius ir iš karto paruoš juos kompostavimui.
Apsirūpinę visa šia sodo technika, efektyviai susitvarkysite su bet kokiais Jūsų laukiančiais darbais. Augalų priežiūra neturi būti sudėtinga – jei iki šiol manėte kitaip, pats metas pagalvoti apie papildomus pagalbininkus.
Rašyti komentarą