Kokius įpročius reikia pamiršti po 30 metų, kad galėtumėte ilgai ir laimingai gyventi

Bėgant metams mūsų asmenybė visiškai atsinaujina, todėl labai svarbu atsikratyti įpročių, kurie mums nebetinka.

Papasakosime, kokių nuostatų ir įpročių turėtumėte atsikratyti, kad gyventumėte ilgą ir visavertį gyvenimą.

Kokių įpročių po 30-ies turėtumėte atsikratyti visiems laikams: psichologų patarimai

Daiktų atidėliojimas vėlesniam laikui. Po 30 metų jau ateina suvokimas, kad viskas gyvenime priklauso tik nuo mūsų pačių. 

Todėl nereikėtų atidėlioti jokių sprendimų, nes tam nėra laiko. Visus planus būtina įgyvendinti iš karto, antraip nerealizuotas potencialas tiesiog virsta našta, kuri neleidžia judėti į priekį.

Savo rytojumi būtina pasirūpinti jau šiandien, kad ateityje nekiltų lemtingų gyvenimo krizių, su kuriomis bus neįmanoma susidoroti.

Skundimasis. Tai normalu paaugliams, o po trisdešimties metų atrodo keistai. Jei žmogus kaltina valdžią, vadovybę ar orą, vadinasi, jis nenori prisiimti atsakomybės už savo veiksmus ar neveikimą. 

Jei visas potencialas nutekės į skundus ir kaltinimus, neliks energijos savo planams ir projektams įgyvendinti. Todėl geriau energiją nukreipti į tai, kad palaipsniui keistų savo gyvenimą į gerąją pusę.

Neatsakingas požiūris į savo sveikatą. Jau po 30 metų žmogaus organizmas pradeda senti, visi jo procesai sulėtėja. 

Todėl reikia peržiūrėti kasdienę mitybą, atsakingai rūpintis savo sveikata, pagal galimybes sportuoti, gerai išsimiegoti. Tada kūnas jums atsidėkos gera fizine forma, gera sveikata ir pakilia nuotaika.

Pinigų išmetimas vėjais. Jei dvidešimties metų pinigus duodavo tėvai, nes studijavote ar stojote ant kojų, trisdešimties turėtumėte suprasti, kad jūsų pajamos yra tik jūsų rūpestis. 

Ekspertai rekomenduoja turėti „finansinę pagalvę“ - tai suma, su kuria galėtumėte normaliai gyventi tris mėnesius, jei netektumėte pagrindinio pajamų šaltinio. 

Taip pat rekomenduojama nuo 6 metų amžiaus mokyti vaikus protingai tvarkyti savo kišenpinigius. Kad nuo 14 metų jie galėtų savarankiškai sudaryti savo biudžetą iš tėvų duodamų kišenpinigių.

Pasikliauti kitais. Kiekvienas žmogus turėtų suvokti, kad šiame gyvenime gali pasikliauti tik savimi ir neturėtų tikėtis pagalbos iš kitų. Ne todėl, kad žmonės yra blogi ar pikti, bet todėl, kad jie bet kurią akimirką dėl įvairių priežasčių gali tiesiog dingti iš tavo gyvenimo. 

Psichologai rekomenduoja ugdyti vidinę stiprybę ir atsparumą, kad galėtumėte savarankiškai išeiti iš probleminės ar krizinės situacijos.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder