Kretingos rajono savivaldybės taryboje – nauja dauguma

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, „Kretingos krašto“ ir Darbo partijos frakcijos Kretingos rajono savivaldybės taryboje pasirašė susitarimą dėl naujos valdančiosios daugumos sudarymo.

Suformuoti naują daugumą rajono taryboje prireikė po to, kai rugsėjį Lietuvos socialdemokratų frakcija ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir nepriklausomų narių frakcija nutraukė valdančiosios daugumos koalicinę sutartį, taip pat atšaukė savo atstovus iš komitetų pirmininkų pareigų.

Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus teigimu, iširus senajai daugumai, susidurta su realia tiesioginio valdymo įvedimo Kretingos rajone grėsme.

„Žinia, rugsėjį, praradus pasitikėjimą, buvo atleistas ir Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas. Įstatymai numato, kad naują savivaldybės administracijos vadovą taryba turi paskirti per du mėnesius. To nepadarius – savivaldybėje įvedamas tiesioginis valdymas. Paskirti naują vadovą, nesant taryboje valdančiosios daugumos ir bendro daugumos tarybos narių sutarimo, praktiškai yra neįmanoma. Todėl džiaugiuosi, kad šiame periode, kai iki naujų savivaldos rinkimų liko tik penki mėnesiai, trys rajono politinės jėgos ryžosi prisiimti visą atsakomybę ir neleisti įvykti blogiausiam scenarijui“, – sakė A. Kalnius.

Naujosios valdančiosios daugumos atstovai jau sutarė ir dėl naujų Savivaldybės vadovų paskyrimo. Vietoj Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų deleguoto mero pavaduotojo Dangiro Samaliaus, į šias pareigas bus siūloma  Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos pirmininkė Vitalija Valančiutė.

„Matydami susidariusią situaciją taryboje, negalime likti nuošalyje ir leisti paralyžiuoti Savivaldybės darbą. Turime prisiimti visą atsakomybę, deleguotą mus išrinkusių žmonių. Kartu tikiu, kad po pusantrų metų trukusio vaidų Savivaldybėje laikotarpio, šiandien prasideda jau trečiasis šios kadencijos etapas – galimybės stabilizuoti situaciją laikotarpis“,  – teigė V. Valančiutė.

Į Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pareigas bus siūloma Darbo partijos frakcijos narė Jolita Vaickienė. Anksčiau ji jau yra ėjusi Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės, taip pat mero pavaduotojos pareigas.

„Šį sprendimą priėmiau gerai įvertinusi savo sukauptą patirtį, žinias ir kompetencijas. Juolab kad laiko mokytis, įsivažiuoti į darbus – paprasčiausiai nebėra. Šiandien yra būtina užtikrinti rajonui svarbiausių projektų sklandų įgyvendinimą. O esant  tvirtam politiniam palaikymui ir sutarimui, tarybai ir Savivaldybės administracijai dirbant kaip vienai komandai – natūralu, kad ir darbai vyks sklandžiau,  greičiau“, – akcentavo J. Vaickienė.

Naujoji valdančioji dauguma rajono Savivaldybės taryboje turės 13 balsų iš 25.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder