KU Botanikos sodas kviečia pasigrožėti magnolijomis

Klaipėdos universiteto Botanikos sodas nuo šiandien iš dalies atveria savo erdves ir kviečia lankytojus pasigrožėti magnolijų, sakurų ir kitais pavasario žiedais.

Kol kas klaipėdiečiams ir miesto svečiams atsivers tik dalis sodo erdvių.

Teritorijos, kuriose dar vyksta baigiamieji takų rekonstrukcijos ir apšvietimo sistemos įrengimo darbai, bus aptvertos. Praėjusiais metais pradėtus darbus planuojama baigti birželio gale. Tuomet lankytojams čia neturėtų kilti jokių trukdžių stebint čia puoselėjamas augalų kolekcijas.

Planai pradėti modulinio namelio, skirto edukacinėms veikloms, statybas taip pat neturėtų trukdyti KU Botanikos sodo lankytojams. Statybos darbams vykdyti bus atitvertas nedidelis plotas, kuriame suplanuotas šis statinys.

KU Botanikos sodą administruojančio KU paslaugų centro vyr. specialistė Ana Timonina-Mickevičienė užtikrino, jog, Danėje pradėjus kursuoti vandens autobusui, visi juo plaukiantieji keleiviai turės galimybę apsilankyti prie Danės krantinės išpuoselėtoje erdvėje.

KU Botanikos sodas šiemet mini 30-ąjį įkūrimo jubiliejų. Tikroji gimimo diena buvo savaitgalį.

Ta proga įstaiga kvietė klaipėdiečius dovanoti Botanikos sodui pavasarinių gėlių svogūnėlius, kurie žiedų jūra džiugins lankytojus kitais metais.

„Labai dėkojame klaipėdiečiams už dovanotus svogūnėlius. Jų sulaukėme išties daug. Taip pat džiaugiamės pačiomis didžiausiomis gamtos dovanomis - kaip niekad gausiai žydiničiomis magnolijomis ir sakuromis“, - sakė „Vakarų ekspresui“ KU Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Pašnekovės pastebėjimu, sakuros ir magnolijos gausiau žydi kas dvejus trejus metus.

„Praėjusiais metais nebuvo tiek daug žiedų, kaip šiemet. Gaila, kad praėjusią savaitę šalna šiek tiek apkandžiojo, tačiau ne visi medžiai nukentėjo, skleidžiasi vis nauji žiedai. Magnolijos ir sakuros dar džiugins vieną dvi savaites“, - prognozavo A. Klimienė.

KU Botanikos sodo vadovė, atidžiai stebinti augalus, pagal jų elgseną spėja ir orus. „Tradicinis, lietuviškas šiemet pavasaris. Lazdynas turi žydėti kovo 23 d. Tą dieną ir pražydo. Tikėtina, kad ir vasara bus taip pat tradicinė lietuviška, nelepins tropiniais karščiais“, - sakė A. Klimienė.

Informacija KU Botanikos sodo teritorija yra 9,3 ha. Šiuo metu čia auga beveik 5 tūkstančiai augalų pavyzdžių. Yra kuriamos, puoselėjamos ir nuosekliai gausinamos 5 kolekcijos: dendrologinė, vaistinių ir aromatinių, žolinių dekoratyvių augalų kolekcijos, Rytų sodų ir Lietuvos floros. Kol dalis sodo erdvių lankytojams yra neprieinamos, bilietai kainuoja tik pusę kainos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder