Festivalyje „Materia Magica“ - šiuolaikinio lėlių teatro kvėpavimas

Rugpjūčio 5-8 dienomis įvairiose Klaipėdos vietose vyks lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Šiemet lėlių teatro festivalis laukia kiekvieno - nuo kūdikio iki suaugusio žmogaus.

Kas dvejus metus vykstantis festivalis kaskart stengiasi pristatyti lėlių teatro įvairovę, klasikinius ir netradicinius, naujas raiškos formas išbandančius spektaklius.

Šiais metais festivalio organizatoriai paruošė itin plačią kūdikiams, vaikams, jaunimui, suaugusiesiems ir senjorams skirtą programą.

„Pastarieji įvykiai žmonėms tapo arba įkvėpimo metas, arba sustojimo, vakuumo metas. O mums kvėpavimas yra svarbus, nes lėlininkas yra žmogus, kuris suteikia lėlei - objektui kvėpavimą“, - pasakojo Klaipėdos lėlių teatro ir festivalio „Materia Magica“ direktorė Aušra Juknevičienė, pristatydamą festivalio temą, dedikuotą kvėpavimui.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams festivalis „Materia Magica“ pristatys Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Latvijos, Slovėnijos lėlių teatrų kūrybą - iš viso 10 spektaklių. Dauguma jų - premjeriniai, sukurti specialiai šiam festivaliui.

Greta įsimintinų spektaklių festivalis paruošė ir kitų renginių programą - žiūrovai kviečiami į lėlinės kino animacijos vaikams ir suaugusiesiems peržiūras, edukacijas šeimoms „Lėlininko kiemas“, scenos meno kritikų asociacijos kūrybines dirbtuves.

Festivalio atidarymo vakarą, šiandien 21 val., organizatoriai klaipėdiečius pakvies į ispaniškai dainuojančio kolektyvo „Planeta Polar“ koncertą „Hofe“.

Su festivalio programa ir dalyviais išsamiau galima susipažinti https://materiamagica.lt.

FOTO APRASAS SVEČIAI. „Meinhardt & Krauss“ kinematografinis teatras iš Vokietijos spektaklyje „Eliza: keista meilė“ senovinį mitą apie skulptorių Pigmalioną, įsimylėjusį savo sukurtą skulptūrą, perkelia į XXI amžių - skulptūrą pakeičia robotu su dirbtiniu intelektu.

INSTALIACIJA. Klaipėdos lėlių teatras pristatys lėlių teatro instaliaciją „Tarp Žemės ir Dangaus“.

AR ŽINOTE, KAD drugeliai kvėpuoja pro skylutes užpakalinėje kūno dalyje? Ar žinote, kad jei nekvėpuotų augalai, mes irgi neturėtume ko įkvėpti? „Pojūčių teatro“ sensorinis spektaklis „Padarėliai“ specialiai sukurtas ypatingų sensorinių poreikių turintiems vaikams bei jų šeimoms.

Sidebar placeholder