Garsus pianistas muzikos kelią pradėjo mušdamas būgnus

Lietuviškų ir daniškų šaknų turintis pianistas Paulius Anderssonas yra labai netradicinis klasikinės muzikos atlikėjas. Garsiausiose salėse solo, su orkestrais ir kamerines programas grojantis vikingų palikuonis laisvalaikiu mėgsta kovos menus, svorių kilnojimą ir automobilių bekelės nuotykius.

„Būti be veiklos Pauliui yra didesnis iššūkis, nei atlikti pačius sudėtingiausius kūrinius“, – juokiasi Pauliaus mama, profesorė Aleksandra Žvirblytė.

 
Pati būdama garsios muzikų dinastijos atstovė (Aleksandros tėvai – garsus choro dirigentas ir pedagogas Vytautas Žvirblis bei viena žymiausių Lietuvos pianisčių, profesorė Veronika Vitaitė), ji ankstyvoje vaikystėje pastebėjo neeilinius sūnaus gabumus muzikai, tačiau didžiausiu iššūkiu tapo guvus berniuko charakteris.

„Prisipažinsiu, mano pirmieji bandymai sodinti jį prie fortepijono patyrė visišką fiasko – po poros minučių tekdavo gaudyti po butą lakstantį vaiką.

Taigi, nuvedžiau į B. Dvariono mokyklą pas puikų džiazmeną Olegą Molokojedovą. Jo klasėje penkiametis Paulius pamatė būgnus, prilėkė prie jų ir mes supratome, kad radom instrumentą tai vulkaninei vaiko energijai išlieti“, – būsimo virtuozo karjeros pradžią šypsodamasi prisiminė pianistė. 

Paraleliai Paulius iš klausos grojo fortepijonu, improvizavo. Kai septynerių įstojo į M. K. Čiurlionio menų mokyklą, jau du metus buvo koncertavęs įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, net gavęs prizų džiazo festivaliuose. 

Vėliau užklupo sunkesnis periodas, reikalaujantis disciplinos, kuria P. Anderssonas vaikystėje nepasižymėjo, tačiau jau buvo užsikrėtęs koncertiniu virusu – išeiti į sceną jam buvo didžiulis džiaugsmas.

Dėl šio tikslo sutikdavo ir padirbėti.  

„Sūnus nuo pat mažens turėjo savo nuomonę, aršiai ją gindavo ir nelabai norėjo daryti tai, kas jam sakoma. Taigi, yra buvę ir itališkų scenelių mūsų bendrame darbe, tačiau niekada neabejojau Pauliaus talentu ir tikėjau, kad, jei tik panorės, vieną dieną jis taps puikiu muziku“, – prisipažino Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio vadovė. 

Džiugu, jos prognozės išsipildė. Šiandien P. Anderssonas – vienas ryškiausių jaunosios kartos Europos pianistų, pasižymintis virtuoziškumu ir jautriu muzikavimu.

Jis jau yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I-ąsias premijas ir Grand Prix. Pianistas yra surengęs koncertus daugelyje pasaulio šalių, skambinęs prestižiniuose festivaliuose.

Be solo programų P. Anderssonas didelį dėmesį skiria ir kamerinei muzikai.

Šiandien Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio scenoje Paulius pasirodys su Londone reziduojančiu moldavų kilmės smuiko virtuozu Ioneliu Manciu. Jie atliks nepaprastai gražią programą, neatsitiktinai pavadintą „Romantizmo šedevrai“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder