Gluosnių kūrybinės dirbtuvės atveria duris naujiems studentams

Gluosnių kūrybinės dirbtuvės nuo lapkričio vėl pakvies miestiečius mokytis kūrybinių industrijų specialybių: drabužių dizaino, fotografijos, videomontažo, renginių techninio aptarnavimo.

Mokslas Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse jų dalyviams yra nemokamas, nes dirbtuvės organizuojamos įgyvendinant Europos Sąjungos remiamą projektą, skirtą ekonomiškai neaktyviems žmonėms, kurie gyvena tikslinėje Klaipėdos miesto teritorije.

„Mokymuose gali dalyvauti vyresniųjų klasių moksleiviai, studentai, mamos, auginančios vaikus, namų šeimininkės ar kiti, šiuo metu nedirbantys ir individualios veiklos nevykdantys gyventojai.

Projekto tikslas - suteikti žmonėms galimybę įgyti naują specialybę, skatinti juos įsilieti į darbo rinką ir tokiu būdu mažinti socialinę atskirtį“, - paaiškino projekto vadovė drabužių dizainerė Sonata Žižienė.

Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse studentai mokosi drabužių dizaino, sukirpimo ir siuvimo pradmenų, skirtingų tekstilės technologijų: mezgimo, nėrimo, audimo, audinio marginimo technikų.

„Mes įvertiname žmonių gebėjimus ir studijas pritaikome pagal jų individualybę. Įprastoje mokymo įstaigoje yra visiems privaloma programa, ir kiekvienas turi ją išklausyti. O mums norisi atrasti ir išryškinti žmogaus stipriąsias puses, sudaryti sąlygas tobulinti gebėjimus, neverčiame daryti to, kas jam nepatinka ar nesiseka. Pavyzdžiui, kažkas gal norės siūti drabužius, o kažkas - tik juos dekoruoti“, - sakė S. Žižienė.

Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse foto- ir videostudijoje klaipėdiečiai mokosi fotografijos ir filmavimo pagrindų, susipažįsta su foto- ir videotechnika bei technologijomis, išmoksta taikyti įvairias fotografijos programas, įgyja videomontavimo įgūdžių, dalyvauja individualiuose ir bendruose praktiniuose užsiėmimuose, foto- ir videosesijose, filmuoja renginius.

Renginių techninio aptarnavimo studijos lankytojai supažindinami su šviesos ir garso įranga, išmoksta ją valdyti. Mokymams įrengtos patalpos su visa būtina technika. Jose dirbtuvių dalyviai turi galimybę praktiškai modeliuoti renginio formatą ir specifiką bei pasirinkti reikiamas priemones.

„Kuriame naują žinių įsisavinimo sistemą, kurią pavadinome kodiniu pavadinimu MOKART. Tai reiškia “mokomės kartu", - juokėsi fotografijos ir renginių techninio aptarnavimo studijų veiklas koordinuojantis Henrikas Žižys.

Dėstymas šiuose kursuose, anot pašnekovo, visai kitoks nei universitete ar mokykloje. „Universitete studentai ateina į paskaitas ir išeina, atlikę užduotis gauna pažymį. Čia vertinimų nėra.

Žmonės ateina, kad išmoktų ir padarytų konkretų darbą - pasiūtų drabužį, atliktų fotosesiją ir sutvarkytų fotografijas, nufilmuotų ir sumontuotų vaizdo siužetą, savarankiškai įgarsintų, apšviestų konkretų renginį. Dirbtuvių durys neužsidaro visą dieną. Tai ir yra neformalusis ugdymas. Mes patys tuo gyvename. Mūsų darbuose niekada nėra pabaigos“, - kalbėjo H. Žižys.

S. Žižienė akcentavo, kad Gluosnių kūrybinių dirbtuvių pranašumas yra praktinė veikla ir visų kūrybinių sričių sinergija.

„Sukūrėme erdvę, kurioje galime ne tik teoriškai mokytis, bet ir vietoje kurti, gaminti. Pavyzdžiui, mokydamiesi drabužių dizaino, ne tik siuvame drabužius, bet ir analizuojame medžiagų pasirinkimo subtilybes, rengiame madų peržiūras.

Tie, kurie mokosi fotografijos, filmavimo, - fotografuoja, filmuoja modelius, kurie pristato pasiūtus drabužius. Jungiame visas grupes, kad vyktų visų veiklų sinergija ir mokymų dalyviai įgytų įvairiapusiškos patirties“, - pasakojo projekto vadovė.

Gluosnių kūrybinių dirbtuvių dalyviai mokomi verslo vadybos ir rinkodaros pradmenų. Tiek verslo, tiek profesinėmis žiniomis ir patirtimi su jais dosniai dalijasi mentoriai - savo srities profesionalai, nuoširdžiai tikintys, kad bendra praktinė veikla ir tiesioginis dalyvavimas kūrybiniame procese padės sustiprinti pasitikėjimą savo jėgomis, motyvuos ir suteiks postūmį tęsti savarankišką darbinę veiklą, bendradarbiauti su projekto vykdytojais susijusiose įstaigose ar įsidarbinti kitur.

„Mūsų noras ir tikslas - atverti duris žmonėms, kad jie išdrįstų keisti nusistovėjusius įpročius, mąstymo būdą, praplėstų savo galimybių ribas, atrastų bendradarbiavimo galimybes, susipažintų ir papildytų vieni kitus, nes visada lengviau dirbti komandoje nei pavieniui. Svarbu ir tai, kad žmonės, baigę šiuos mokymus, įsigytų verslo liudijimą ir imtųsi konkrečios veiklos“, - sakė neformaliojo ugdymo iniciatorė.

Informacija ir registracija į mokymus - feisbuko paskyroje Gluosnių kūrybinės dirbtuvės.

Projektas „Gluosnių kūrybinės dirbtuvės“ yra finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir prisideda prie Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės 2016-2022 metų vietos plėtros strategijos įgyvendinimo.

Sidebar placeholder