Grupė „Velvet“: „Gera, kad žmonės vertina mūsų kūrybą, kad mes paliečiame jų sielas“

Neseniai savo debiutinį albumą „Jaunaty“ išleidusi grupė „Velvet“ su šypsenomis ir didžiule meile muzikai ruošiasi ir laukia kiekvieno savo koncerto. Grupė teigia, kad galimybė dainuoti, groti po tokios ilgos priverstinės pertraukos yra vienas malonumas, bet dar nuostabiau tai, kad jie gali dovanoti savo gerbėjams naujas dainas.

2019 metais Alytuje susikūrusi grupė „Velvet“ išleido pirmąjį savo muzikinį klipą ir hitu tapusią dainą „Medžiai melagiai“. Dabar ši daina „Youtube“ platformoje turi daugiau nei 3 mln. klausytojų peržiūrų.

Po šitokio sėkmingo pirmojo žingsnio grupė toliau pasinėrė į kūrybą ir savo nuostabiomis dainomis vis dar džiugina savo gerbėjus.Šios grupės nariai yra be galo šilti ir malonūs žmonės - tokie pat, kokios yra ir jų dainos.

Grupėje muzikuoja gitaristas ir vokalistas Tadas Gudzinevičius, būgnininkas Mykolas Zablackas, saksofonininkas Matas Krugelis ir bosinės gitaros mylėtojas Uosis Galkevičius. Šios grupės šviesa - vokalistė Saulė Blažaitytė.

Kaip atsirado grupė „Velvet“?

Ši grupė susikūrė Mykolo iniciatyva. Mykolas ir Tadas Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje pradėjo kartu groti, muzikuoti. Tada prie jų prisijungė Matas. Tuo metu grupė turėjo kitą vokalistę ir bosistą.

Vokalistei palikus grupę, į jos vietą atėjo Saulė, o kažkur prieš metus pasikeitė grupės bosistas, kurio vietą užėmė Uosis. Nuo to laiko grupėje niekas nebesikeitė ir mes visi labai stipriai „sulipome“.

Ką reiškia grupės pavadinimas „Velvet“?

Šis pavadinimas reikšmės neturi, tai buvo tiesiog spontaniška mintis, šovusi į galvą buvusiai grupės vokalistei. Bet dabar kito pavadinimo savo grupei nelabai ir įsivaizduojame.

Ar pačioje pradžioje tikėjotės tokio populiarumo?

Svajoti svajojome apie tai, bet kad tai virs realybe - mums dar dabar sunku patikėti. Kadangi esame iš Alytaus, tai pačioje pradžioje galvojome, kad būsime žinomi tik ten, bet mes jaučiamės be galo laimingi ir dėkingi gyvenimui, kad mūsų klauso visa Lietuva.

Kaip grupėje „Velvet“ gimsta daina? Koks dainos sukūrimo procesas?

Tai labai priklauso nuo aplinkybių, bet dažniausiai per repeticijas visi siūlome idėjas, ieškome geriausių skambesių ir taip po truputį atsiranda melodijos, kurios tampa dainomis. Dažnai Tadas arba Saulė sukurtas dainas atsineša iš namų, o tada visi grupės nariai jų siūlomas dainas papildo, pasiūlo savų idėjų.

Kuris jūsų grupės narys yra pozityvas, tas žmogus, kuris bet kokioje situacijoje sako, kad viskas bus gerai?

Mes visi esame pozityvūs, mūsų grupėje tikrai nėra pesimistų. Mes visi stengiamės palaikyti tą gerą energiją ir teigiamas emocijas, kurias visada dovanojame savo gerbėjams ir vienas kitam.

Koks momentas koncertų metu jums suteikia dižiausią malonumą?

Turbūt atlikėjui nieko nėra nuostabiau, kai koncertų metu jo sukurtas dainas kartu dainuoja žiūrovai. Kiekvieną kartą išgirdus dainuojant žmones kartu su mumis nubėga šiurpas ir, atrodo, norisi nebedainuoti, o tik klausytis jų.

Mes dar tik neseniai išleidome naują albumą, bet jau jo dainų žodžius daugelis žmonių koncertuose dainuoja kartu. Gera, kad žmonės vertina mūsų kūrybą ir kad mes paliečiame jų sielas, širdis savo dainomis. Šis jausmas žodžiais neapsakomas.

Kas jus įkvepia kurti?

Dažniausiai jausmai, emocijos, kurios mus kiekvieną užklumpa netikėtai ir priverčia kurti. Visose dainose atsispindi kūrėjo išgyvenimai ir patirtys. Kiekviena diena įkvepia kūrybai, nes kiekvieną rytą, pramerkus akis, mūsų laukia vis kitokia ir nenuspėjama diena.

Kaip kilo idėja sukurti debiutinį albumą „Jaunaty“?

Iš tikrųjų šią idėją jau turėjome nuo pat savo koncertavimų pradžios. Mūsų grupė turi knygutę, kurioje užsirašome kiekvienų metų tikslus. Jau daug metų kartojosi tas pats tikslas - sukurti albumą. Šiais metais supratome, kad turime jau daug gerų dainų ir nebegalime atidėlioti.

Taip pat norėjome, kad žmonės išgirstų daugiau mūsų kūrybos. Daug šio albumo dainų buvo pradėtos kurti jau pačioje mūsų grupės susikūrimo pradžioje. Buvo labai gera matyti, kaip jos po truputį auga ir pagaliau yra išleistos į viešumą. Labai džiaugiamės, kad ši svajonė jau išsipildė.

Per kiek laiko įrašėte albumą?

Mes šio albumo įrašymo darbus pradėjome balandžio mėnesį. Tikrai įsitikinome, kad tai nėra lengvas darbas, kuris padaromas per kelias savaites.

Didžiąją dalį laiko užima garso sutvarkymas, įrašų apdorojimas. Įdėjome daug meilės, darbo tam, kad dainos tikrai gerai skambėtų. Norėjosi išleisti geriausius šio albumo dainų variantus.

Kodėl albumas pavadintas „Jaunaty“?

Kadangi turime dainą „Mėnulis“, taip pat mūsų dainos susietos su gamtiniais reiškiniais, tai pirmasis variantas buvo šį albumą pavadinti „Mėnulis“.

Bet kažkaip nesinorėjo kartotis, todėl, geriau pagalvoję, pradėjome sieti tai, kad mes patys esame dar jauni ir toje jaunystėje išleidžiame pirmąjį savo albumą.

O mėnulio jaunaties fazės metu dažnai mėnulį žmonės vadina jaunu mėnuliu. Šitokiu kampu susieję visus šiuos dalykus ir nusprendėme pavadinti albumą - „Jaunaty“.

Ar šią vasarą, išleidę naują albumą, gaunate daugiau pasiūlymų koncertuoti?

Taip, šią vasarą pasiūlymų gauname daugiau. Be to, mes visi kartu dabar praleidžiame daug daugiau laiko repetuodami. Tai įrodo, kad koncertų yra daugiau. Per šią vasarą mes visi labiau suartėjome ir, atrodo, pabuvę tris dienas atskirai, mes labai stipriai kiekvienas kito pasiilgstame.

Kokie „Velvet“ grupės ateities planai?

Dabar mes vis dar gyvename savo nauju albumu, turime omenyje, kad stengiamės gerinti savo gyvus pasirodymus. Naujas dainas norime pateikti kuo geriausiai.

Repetuojame, ieškome geriausių sprendimų, kad žmonės išgirdę mus gyvai sakytų - kaip jie gerai varo! O dėl naujo albumo kūrimo, tai mes tikrai nesustosime ir jau turime idėjų.

Rugpjūčio 13 d. grupė tęsdama savo turą atvyksta į pajūrį - į Palangą. „Lauksime jūsų ten, kur tyliai jūra plaukus glosto“, - su džiugesiu koncerto laukia grupės nariai.

Grupė pristatys savo naująjį albumą ir atliks jau hitais tapusias savo ankstesnes dainas. Taip pat jie pažadėjo, kad šis vakaras bus labai jaukus, magiškas ir pilnas gerų emocijų. Vieta - vila „Auska“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder