Improvizacija padėkos ir sveikinimo tema

Tris mėnesius, nuo balandžio 30 – Tarptautinės džiazo dienos iki liepos 30 – Tarptautinės draugystės dienos, vyko suskaitmeninto 2005–2007 metų TV laidų „Tas džiazuojantis pasaulis“ archyvo viešinimas ir sklaida.

Šiandien norime pasidžiaugti, kad svetainės www.tasjazzpasaulistv.lt lankytojų ir suskaitmenintų 65 laidų (drauge su kitais lydinčiaisiais vaizdo pranešimais, kvietimais, asmenukėmis iš viso internete buvo patalpinta beveik 120 failų!) peržiūrų skaičius artėja link devynių tūkstančių ir esame tikri, kad ateityje jų tik daugės.

Ačiū visiems, atsiliepusiems iš viso pasaulio – Claire Kelly (JK) iš repeticijos prieš Pai džiazo ir bliuzo festivalį (Tailandas), dainininkei Giedrei Kilčiauskienei ir pianistui Andrejui Polevikovui iš Nidos prieplaukos prieš koncertą, Robertui Semeniukui ir Aleksandr Belkin iš festivalio „Suwałki Blues Festival 2022“ (Lenkija), ukrainiečiams Aleksandrui ir Larisai Dirdovskiams, radusiems nuo karo prieglobstį Vilniuje, Philip Hamilton iš Niujorko (JAV), prof. Giedriui Kuprevičiui iš Kauno... Už paramą dėkojame asociacijoms AGATA ir LATGA, už bičiulystę – dienraščiui „Vakarų ekspresas“.

Sveikiname prof. Saulių Šiaučiulį, kuris 2007-aisiais laidose pasakojo ir iliustravo džiazo istoriją, o šiandien Klaipėdos piliavietėje jam (ir dar dviems uostamiesčio menininkams – teatralams Virginijai Kochanskytei ir Benui Šarkai) bus įteiktos Kultūros magistro regalijos, tarp jų auksinis žiedas su briliantais – per kasinėjimus Mėmelburgo piliavietėje archeologų atrasto papuošalo kopija.

Paprašius palyginti, kaip per penkiolika metų pasikeitė muzika, S. Šiaučiulis nedaugžodžiavo ir atsiuntė SMS žinutę: „...muziką užvaldė elektroninės naujovės ir ne visi atlikėjai kreipia dėmesį į pagrindinę muzikos vertybę – garso išgavimą!.. Linkiu visiems žmonėms, susiejusiems savo Gyvenimą su Muzika, teikti džiaugsmą klausytojams, o ne visokeriopai juos gąsdinti...“

Tebūnie tai palinkėjimas visiems, švenčiantiems 770-ajį Klaipėdos gimtadienį.

Sidebar placeholder