Klaipėdos dramos teatre antrą spektaklį kuria Dmitrijus Krymovas

(1)

Iškart po savo spektaklio „Peter Pan. Syndrome“ premjeros Latvijos nacionaliniame teatre režisierius Dmitrijus Krymovas prieš tris savaites skubėjo į Klaipėdą. Čia laukė jau pažintas ir pamėgtas teatras, aktoriai ir pirmasis naujausio jo spektaklio darbiniu pavadinimu „Requiem“ repeticijų etapas.

Didelės sėkmės sulaukęs pirmasis teatro meistro spektaklis Klaipėdoje „Fragmentas“ sukaupė savyje bruožus, pagal kuriuos tiek šiapus, tiek anapus Atlanto garsėja D. Krymovas.

Kaip jo teatro patirtis buvo apibūdinta šį rudenį prestižinio „The New Yorker“ leidinio režisierių pristatančiame straipsnyje - tai lyg apsilankymas cirko atrakcionų aikštelėje naktį, kur visi linksmintojai yra vaiduokliai.

Magiška, tikrovės ribas žaismingai peržengianti kūryba, tuo pat metu mąsli ir svari, talpinanti visą plejadą nuorodų į įvairių meno šakų kūrinius.

„Requiem“ yra apie keistą, žiaurų, kartais neatpažįstamą ir priešišką mus supantį pasaulį. Apie ką „Requiem“? Tikriausiai apie vaikus, apie labiausiai neapsaugotas būtybes tarp mūsų, apie negimusius ir gimusius vaikus, patenkančius į jo nedraugišką glėbį, - naujausią savo spektaklį lakoniškai pristatė D. Krymovas. - Kelios vizijos, labai skirtingos savo siužetais ir veikėjais, bet turinčios savyje vieną ištemptą dramatinį toną - h-mol."

Prieš tris savaites į Klaipėdą atvykęs režisierius iškart visu tempu nėrė į repeticijų sūkurį, jau prieš išvažiuodamas juokėsi, kad repeticijų intensyvumo diktuotas vaizdas, jog spektaklio kūrimas vyksta labai greitai, šiek tiek apgaulingas. „Iš tiesų nebepamenu, kaip darėme „Fragmentą“.

Pamenu tik tiek, kad turėjome didelę problemą ir kartu ją sprendėme. Dabar tų problemų kol kas nebuvo, tai pradžia, tad ir visas greitis - tik iliuzija, nereikia į tai labai rimtai žiūrėti.

Dirbti visada pradedu tik tada, kai jau kažką žinau, vėliau mano žinojimas susiduria su realybe.“

Šiuo metu Niujorke gyvenantis D. Krymovas į Lietuvos uostamiestį antrajam repeticijų etapui grįš balandžio mėnesį.

D. Krymovo spektaklio premjera Klaipėdos dramos teatre - gegužės 11-12 dienomis.

Režisierius, teksto autorius Dmitrijus Krymovas, prodiuserė Inna Krymova, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, scenografė, kostiumų dailininkė Renata Valčik, scenografės padėjėja Daiva Dašenkovienė, choreografė Anna Abalikhina, garso režisierius, kompozitorius Edvinas Vasiljevas, vertėjai: Artūras Lepiochinas, Virginija Rimkaitė, režisieriaus asistentas Artūras Lepiochinas.

Spektaklyje vaidina Darius Meškauskas, Samanta Pinaitytė, Digna Kulionytė, Sigutė Gaudušytė, Toma Gailiutė, Karolis Maiskis, Jonas Baranauskas, Artūras Lepiochinas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder