Baltasis švyturys

Klaipėdos ir Neringos savivaldybės 2024-uosius rengiasi paskelbti Švyturių metais

(1)

Kitąmet pažymint 140-ąsias Baltojo švyturio įžiebimo Šiauriniame mole metines, Klaipėdos ir Neringos savivaldybės 2024-uosius rengiasi paskelbti Švyturių metais.

 

Šiai progai ruošiama renginių programa, kurioje – savivaldybės biudžetinių ir viešųjų kultūros bei švietimo įstaigų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įgyvendinamos iniciatyvos bei kultūros ir meno projektų dalinio finansavimo konkursą laimėję projektai, pranešė Klaipėdos savivaldybė.

Siūlymui 2024-uosius paskelbti Švyturių metais dar turi pritarti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.

Pasak Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus, švyturys yra vienas iš miesto jūrinių simbolių, svarbus kelrodis jūrininkams ir žvejams.

„Tikiu, kad švyturio tema yra artima daugybei klaipėdiečių, kurių sūnūs, vyrai, tėvai pasirinko jūrininko dalią, taip pat – miestiečiams, dirbantiems įvairiose uosto bendrovėse.

Jis svarbus visiems, išlydintiems į kelią ir pasitinkantiems grįžusius. Ir nors Baltojo švyturio jau seniai nebėra, prisiminimai apie jį vis dar yra gyvi.

Baltasis švyturys įkūnija senąją Klaipėdą ir yra mūsų pagarbos istorinei atminčiai ženklas, o Švyturių diena taptų renginiu, suteiksiančiu dar daugiau progų visiems susiburti ir pasidžiaugti jūrinę kultūrą puoselėjančia Klaipėda“, – sako meras.

Baltasis švyturys stovėjo Šiaurinio molo gale. Atidarytas 1884 metų gruodžio 16 dieną, jis buvo sunaikintas baigiantis Antrajam pasauliniam karui, 1945 metų sausį.

Sprendimo projektą dėl 2024 metų paskelbimo Švyturių metais ruošia ir Neringos savivaldybė, nes pirmasis lietuviškame pajūryje švyturys 1874 metų spalį nušvito būtent Nidoje ir tik po dešimties metų buvo įžiebtas jaunesnysis jo brolis uostamiestyje.

Tikimasi, kad Švyturių metų paskelbimas Klaipėdoje taptų inspiracija aktualizuoti šiuos uostams itin reikšmingus infrastruktūros objektus, papasakoti jų istoriją, prisidėtų prie miesto turistinio patrauklumo didinimo.

Iniciatyvos autorius – žurnalistas, visuomenininkas Denisas Nikitenka, sukaupęs daugiau nei šimtą skirtingais tiražais prieškariu išleistų atvirukų su Baltuoju švyturiu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder