Lietuvos abiturientų mokymosi rezultatai kelia nemenką susirūpinimą

Kultūros centrų darbuotojams - mokymai apie kūrybišką vietokūrą

Kultūra turi ne tik meninę ir edukacinę vertę; kultūra suburia žmones ir padeda kurti patrauklias vietas, kuriose norisi būti.

Lapkričio 11 - gruodžio 2 dienomis kultūros centrų darbuotojai ir kiti kultūros sektoriaus darbuotojai kviečiami į mokymus apie kultūra grįstą vietų vystymą ir kokią vertę tai atneša vietos bendruomenėms ir ekonomikai.

Renginį sudaro trys interaktyvios paskaitos, kurios išsamiai supažindins su svarbiausiais kultūrinės vietokūros aspektais. Mokymų dalyviai supras, kas yra kūrybiška vietokūra, kaip identifikuoti ir įveiklinti pamirštas erdves ir kaip į kūrybinį procesą įtraukti bendruomenes.

Nagrinėjant vietokūrą, itin svarbūs tvaraus vystymosi principai, užtikrinantys tokių vietų sėkmę ir tęstinumą. Apie tai bus kalbama tvarumo paskaitoje, kuri taip pat atkreips dėmesį į tai, kaip puoselėti tvarias bendruomenes ir kelti darnius vystymosi tikslus.

Ne mažiau svarbi ir ekonominė dimensija. Mokymai pasakos apie kultūrinį verslumą ir atsakys į klausimus, kaip atpažinti, naudoti ir saugoti kultūros išteklius ir galiausiai - kaip stiprinti vietos ekonominį ir kultūrinį konkurencingumą.

Paskaitų seriją užbaigs kūrybinės dirbtuvės Kintų meno rezidencijoje. Jų metų mokymų dalyviai dalinsis įspūdžiais, aptars, kokias vietas kultūra gali prikelti antram gyvenimui ir kurs prototipus.

Mokymai skirti Klaipėdos kultūros centrų darbuotojams, norintiems įgyti naujų kompetencijų ir tapti bendruomenės mentoriais. Vis dėlto mokymų medžiaga yra aktuali ir bus prieinama visiems, kurie domisi kūrybiška vietokūra ir nori kurti teigiamą poveikį.

Mokymus finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o turinį sudarė „Qkilpos“ kartu su „Xwhy“. Į mokymus galima registruotis iki lapkričio 10 dienos: https://bit.ly/KCmokymai

FOTO APRASAS Projektą finansuoja

Lietuvos kultūros taryba

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder