„Kultūros fabriko“ languose - gyva šokio ir teatro paroda

Teatrai sako, jog pakaks „kultūrintis“ nunarinus galvą į telefono ekraną ar susmigus minkštoje sofoje priešais televizorių - laikas pakelti akis į viršų. Vaikštinėjantys prie Jono kalnelio praeiviai kviečiami žvilgtelti į „Kultūros fabriko“ pusę ir atverti „Langą į teatrą“. Keturis balandžio mėnesio vakarus antro aukšto languose jie rengs gyvą parodą: apšviestuose languose teatro mėgėjai išvys saugius ir kūrybiškus „Taško teatro“, Klaipėdos jaunimo teatro ir šokių mokyklos „Coda“ pasirodymus.

„Nauja patarlė byloja: jei teatro durys užrakintos, jis atsidarys langus. O gal kažkaip panašiai… - sako jungtinę menininkų akciją “Langas į teatrą" iniciavusio Šeiko šokio teatro vadovė Agnija Šeiko. - Jau kurį laiką sukome galvą, kaip pasimatyti su žiūrovais saugiai ir kūrybiškai.

Norėjom išvengti ekranų, nuo kurių visi jau pavargo, todėl kilo mintis atverti „gyvus“ ekranus languose.

Mūsų pasirodymai iš spektaklių „Pareiškiu - Brandir“ ir „Bolero - Extended“ tyrinėja asmens, tautos laisvės, jos paieškų suvaržymuose, rėmuose idėjas. Langas tampa ir ribų, ir galimybių simboliu. Tai mūsų visų gyvenimo karantine patirtys. Pasitelkę šviesas, šokį ir muziką tuos vidinius varžtus norėjom truputį atlaisvinti", - akcijos idėją pristatė šiuolaikinio šokio kūrėja.

Šeiko šokio teatro ir flamenko atlikėjos Gretos Seiliūtės pasirodymas „Kultūros fabriko“ languose įvyko balandžio 9 d., o šį penktadienį, balandžio 16-osios vakarą, „Taško teatras“ žiūrovams žada teatralizuotą virtualią ekskursiją „Pasivaikščiojimas Klaipėdoje“ su „gidais“ languose.

„Dalyvaujame šioje akcijoje, nes norime, kad Klaipėdos gyventojai nepamirštų, jog yra įvairių išraiškos priemonių, ne tik televizija ar “Youtube„. Šie kitokie būdai gali suteikti visiškai autentiškas fizines ir emocines patirtis, įprasminančias mūsų gyvenimus. Tikimės, kad teatrų atidarymo laukiame ne tik mes, teatro kūrėjai, bet ir žiūrovai. Šios akcijos metu apšvietimo ir garsinio takelio priemonėmis papasakosime buvusio tabako fabriko, kuris tapo Klaipėdos kultūros lopšiu, istoriją“, - vakaro planus pristatė „Taško teatro“ aktorius Kristupas Biržietis.

Klaipėdos jaunimo teatro paroda languose numatoma balandžio 23 dieną. Apie siurprizus languose trumpai papasakojo teatro direktorius Tomas Jankauskas.

DALYVIAI. „Kultūros fabriko“ languose Klaipėdos jaunimo teatro spektaklių herojai pasirodys balandžio 23 d.

„Labai pasiilgome teatro scenos ir žiūrovų. Kol negalime susitikti, savo dėmesį sutelkiame į kūrybą. Labai laukiame tos dienos, kai galėsime savo naujus spektaklius pristatyti jiems, o šiuo metu mūsų prioritetas - visų saugumas ir sveikata. Vis dėlto norime bent per Klaipėdos “Kultūros fabriko„ langus pamatyti žiūrovus ir priminti jiems apie mūsų spektaklius ir jų personažus, kurie labai laukia galimybės sugrįžti į teatro sceną“, - kalbėjo T. Jankauskas.

Šokių mokykla „Coda“ ruošia programą, su kuria klaipėdiečius balandžio 29 dieną sveikins Tarptautinės šokio dienos proga bei pristatys perspektyvias jaunąsias balerinas ir vertikalaus šokio numerį.

"Kai visi miega - kūrėjo langas šviečia.

Tikram menininkui šviesa niekada negęsta! Ugdydami jaunuosius talentus matome, kaip neigiamai karantinas veikia jaunąją kartą, kaip sunkiai jie priima „tiesiog taip reikia“.

Negesinkime jaunųjų kūrėjų šviečiančių širdučių!" - ragino Inga Briazkalovaitė, šokių mokyklos vadovė, vertikalaus šokio pradininkė Lietuvoje, tarptautinių šokio konkursų dalyvė ir nugalėtoja, kurios kūryba garsina uostamiestį Lietuvoje ir pasaulyje.

AKCENTAS. Klaipėdos teatralų akciją balandžio 29 d. vainikuos šokių mokyklos „Coda“ jaunųjų balerinų ir vertikalaus šokio pasirodymas.

Neslėpdama sunkumų, kuriuos vis dar patiria tiek įstaiga, tiek ir joje kuriantys teatralai, „Kultūros fabriko“ vadovė Raimonda Masalskienė įžvelgia ir teigiamų pusių. Kol nevyko spektakliai, scenos menams ir renginiams skirta daugiafunkcė salė B teatralų jėgomis atsinaujino ir transformavosi į „juodą dėžutę“, vyksta nauji pastatymai, premjeros.

„Karantino metu menininkų kūryba nesustojo: kuriami nauji produktai, scenos pastatymai. Pasirodo, ne tik praradom, bet kažką ir atradom“, - pasidžiaugė R. Masalskienė.

Tikslius pasirodymų laikus ir galimus pasikeitimus organizatoriai skelbia savo feisbuko ir instagramo platformose bei renginio puslapyje https://www.facebook.com/events/318322352961518

Raktažodžiai
Sidebar placeholder