ORGANIZATORIAI. Tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ organizatoriai ir dalyviai (iš kairės): Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, festivalio prodiuserė Agnė Pulokaitė, dramaturgas, šiuolaikinio lėlių teatro tyrinėtojas, Štutgarto ir Leipcigo universitetų dėstytojas Jonas Klinkenbergas. Jurgos PETRONYTĖS nuotr.

Lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ prabils apie gravitaciją

Šią savaitę Klaipėdoje vyksta tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Šiais metais festivalis nagrinėja gravitacijos temą ir pristato itin turiningą meninę programą, supažindinančią su šiuolaikinio lėlių teatro įvairove, tendencijomis, galimybėmis.

Festivalio žiūrovų laukia net 15 lėlių ir objektų teatro spektaklių iš Lietuvos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Izraelio, Slovėnijos, Lenkijos, lauko reginys, elektroakustinis performansas savadarbiais instrumentais, teatro kritikams skirtos meistriškumo dirbtuvės su dramaturgu, šiuolaikinio lėlių teatro tyrinėtoju, Štutgarto ir Leipcigo universitetų dėstytoju Jonu Klinkenbergu, edukacijos „Lėlininko kieme“ ir nemokama lėlinės kino animacijos programa.

Tarpdisciplininis menas

Festivalį „Materia Magica“ nuo 1997 metų kas antrus metus organizuoja Klaipėdos lėlių teatras. Jo vadovė Aušra Juknevičienė akcentuoja, jog šis festivalis skirtas itin plačiai auditorijai: vaikams, paaugliams, suaugusiesiems.

„Džiaugiamės, kad per tiek festivalio gyvavimo metų jau yra susiformavusi suaugusiųjų, nuolat besidominčių, sekančių naujienas, analizuojančių raiškos priemones, klausiančių rekomendacijų, publika“, - pasidžiaugė A. Juknevičienė.

Festivalio prodiuserė Agnė Pulokaitė, aiškindama festivalio temą, pažymėjo, kad lėlių teatras yra tarpdisciplininis menas, kuris atviras ir patrauklus įvairiems eksperimentams ir vis labiau plečia savo žanrines ribas.

„Šiemet nutarėme, kad galbūt atėjo puiki proga pasikalbėti apie lėlių teatro žanro ribas ir pristatyti spektaklius, kurie yra labiau tradiciniai, arčiau to gravitacijos centro, ir kitus, kurie yra labiau nutolę ir sunkiau klasifikuojami, sunkiau apibrėžiami“, - sakė A. Pulokaitė.

Festivalis vyks įvairiose Klaipėdos miesto vietose. Spektakliai bus rodomi Klaipėdos lėlių, Klaipėdos dramos, Apeirono teatruose, Žvejų rūmuose, Klaipėdos lėlių teatro Edukaciniame centre.

AKIMIRKA iš „Belova & Iacobelli Company“ (Belgija) spektaklio „Loco“. Organizatorių nuotr.

AKIMIRKA iš „Belova & Iacobelli Company“ (Belgija) spektaklio „Loco“. Organizatorių nuotr.

Lėlinės animacijos programa

Vienas iš festivalio „Materia Magica“ unikalių projektų yra lėlinės animacijos programa. Jos koordinatorė ir sudarytoja Klaipėdos lėlių taetro kūrėja Monika Mikalauskaitė-Baužienė sakė, kad šiemet kino programoje bus itin pastebimi kultūriniai skirtumai - skirtinga šiauriečių ir pietiečių lėlinės animacijos stilistika, temomis išsiskiriantys Vakarų Europos kūrėjų darbai. Vaikų programa, anot M. Mikalauskaitės-Baužienės, skirta vyresniems vaikams - nuo šešerių metų.

„Filmai - daugiaplaniai, keliantys klausimus, nepatogias temas, tačiau itin aktualūs vaikams: kino kūrėjai lėlinės animacijos priemonėmis kalba apie baimę, vienišumą, nepritapimą, bet ir visa gelbstinčią draugystę“, - pasakojo programos sudarytoja.

Lėlinės kino animacijos programa pristatoma gegužės 4 d. kino teatre „Arlekinas“.

„Lėlininko kiemas“

Edukacinė festivalio diena bus gegužės 6-oji. Šeštadienį Klaipėdos lėlių teatro Edukacinio centro kiemelyje (Vežėjų g. 4) įsikurs „Lėlininko kiemas“, kuriame miestiečiai ir svečiai galės dalyvauti net keturiose edukacijose. „Pirščiukų teatro“ edukacijos dalyviai galės pasigaminti ir namo išsinešti savo lėlytę, muzikinėje edukacijoje „Muzikinės improvizacijos ir meno žaismas“ dalyviai išbandys įvairius muzikos instrumentus.

„Psilikono teatras“ pristatys dar kitokio pobūdžio edukaciją - „Kopūstgalvio cirką“. Joje bus animuojamos mažos lėlytės, o vaizdas projektuojamas gyvai dideliame ekrane. Sužinoti apie komiksų kūrimo ypatybes kvies „Komiksų ir veikėjų kūrimo dirbtuvės“.

Visa festivalio „Materia Magica“ programa https://materiamagica.lt/programa/

AKIMIRKA iš „Figurentheater Wilde & Vogel“, „Golden Delicious“ (Vokietija, Izraelis, Prancūzija) spektaklio „Dulkės“. Organizatorių nuotr.

AKIMIRKA iš „Figurentheater Wilde & Vogel“, „Golden Delicious“ (Vokietija, Izraelis, Prancūzija) spektaklio „Dulkės“. Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder