Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta švyturių paroda
Parodos atidarymo metu MLIM direktorius Jonas Genys sakė, kad dėka muziejaus bendradarbiavimo su privačiais kolekcininkais: Roku Borūsevičiumi, Dariumi Kubiliumi, Aidu Jurkštu; Lietuvos jūrų muziejumi, Lietuvos pinigų muziejumi ir I. Simonaitytės bibliotekos ir kraštotyrininko Deniso Nikitenkos užsispyrimo, parodoje lankytojai gali džiaugtis virš 100 skirtingų eksponuojamų švyturių artefaktų.
„Švyturys ir Švyturio metai Klaipėdoje buvo labai teisingas ir toli siekiantis sprendimas, nes tie švyturiai Lietuvoje nėra tokie gausūs kaip kaimyninėse valstybėse. Dėka įvairių pagalbininkų, kolekcininkų, mūsų muziejaus komandos ir kolegų iš kitų muziejų, turime galimybę suburti visą medžiagą apie švyturius į vieną parodą“, - dalinosi J. Genys.
Švyturių metų ir parodos sumanytojas D. Nikitenka akcentavo, kad švyturys yra absoliutus fenomenas, virtęs viskuo, kuo tik įmanoma: nuotraukomis, atvirukais, medalių, antspaudų, knygų viršelių, mokyklos baigimo atestatų ir indų iliustracija-puošmena.
Švyturiai, kaip ir vėtrungės, apjungė Klaipėdos, Neringos, Ventės ir Šilutės rajono krantus.
D. Nikitenka teigė, kad Švyturių metai jau dabar pasiteisino, o tokio didelio rezonanso, jūriniame mieste pasitelkiant jūrinį objektą, nesitikėjo. Parodos organizatorius akcentavo, kad švyturiai, kaip ir vėtrungės, apjungė Klaipėdos, Neringos, Ventės ir Šilutės rajono krantus.
„Švyturiai tapo pretekstu plačiau pažinti jūrinę kultūrą. Ne peliukais, ne kačiukais, ne drakonais, ne bučiuoklėmis ir ne berniukais mes turime būti garsūs, bet švyturiais“, - tikino D. Nikitenka.
Parodos kuratorė Asta Grušelionienė teigė, kad paroda muziejuje veiks iki spalio 26 dienos, o šalia jos rudenį startuos speciali edukacinė priemonėe moksleiviams, pritaikyta ir asmenims su negalia.
Rašyti komentarą