Nidoje prasideda tradicinis Thomo Manno festivalis

Šeštadienį Nidoje prasideda savaitę vyksiantis XXVI tarptautinis Thomo Manno (Tomo Mano) festivalis. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei intelektualų diskusijas šiemet jungia kaimynystės tema.

Programoje daug dėmesio bus skirta karui Ukrainoje, teigiama Neringos savivaldybės pranešime.

„Nepaprastai skaudu, kad, kultūriniam gyvenimui sugrįžtant į įprastas vėžes, šiemet viena iš pagrindinių aktualijų yra Rusijos pradėtas karas Ukrainoje. Tačiau, būdami tragiškų įvykių liudininkais, esame pasirengę gvildenti šią problematiką, plėsdami visuomenės supratimą apie vykstančius geopolitinius procesus bei jų reikšmę mūsų ir visos Europos ateičiai“, – sakė renginį organizuojančio Thomo Manno kultūros centro direktorė istorikė Lina Motuzienė.

Festivalio pasirinktą kaimynystės temą įvairiais aspektais nagrinės žodžio programos renginiai.

Šia proga Th. Manno memorialiniame muziejuje viešės ukrainiečių intelektualai: kino režisierius Sergejus Loznica, jis taip pat pristatys kino naktų publikai savo dokumentinį filmą „Maidanas“, rašytojas ir filosofas Jaroslavas Melnikas.

Bendruomenių sugyvenimo, migracijos bei Rytų Europos kaimynystės specifiką gvildens istorikai, žurnalistai Egidijus Aleksandravičius, Vygantas Vareikis, Eduardas Muhle (Eduardas Miulė) bei kiti.

Kino programoje laukia šiemet Ukrainoje žuvusio lietuvių antropologo ir režisieriaus Manto Kvedaravičiaus 2016 metais sukurtos juostos „Mariupolis“ peržiūra.

Joje dalyvaus ir filmo herojės iš Ukrainos, vokiečių ir lenkų kūrėjų filmai.

Festivalį atidarys pradžios koncertas Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Tradiciškai vyks muzikos ir dailės programos.

Liepos 16-ąją, rašytojo Th. Manno atvykimo į Nidą datą, festivalio minimą kaip jo bičiulių dieną, vyks vokiečių publicistės Kerstinos Holzer knygos „Monika Mann ir jos gyvenimas Kapryje“ apie vieną iš rašytojo dukterų pristatymas.

Autorę Vokietijoje išgarsino bestseleriu tapusi knyga apie kitą Nidos vasarnamio viešnią – Th. Manno dukterį Elisabeth Mann Borgese (Elizabet Man Borges).

Festivalio metu taip pat suplanuoti Th. Manno kūrybos skaitymai, susitikimas su festivalio šiemet tradiciškai rengiamo esė konkurso laimėtojais.

T. Manno festivalis – vienas seniausių tokio pobūdžio renginių Lietuvoje.

Jis sumanytas siekiant įprasminti vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Th. Manno sąsajas su Nida.

XX amžiaus pradžioje rašytojas čia pasistatė vasarnamį ir jame atostogaudavo.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, jame įsteigtas Th. Manno memorialinis muziejus, o po kelerių metų pradėta kasmet vasarą organizuoti festivalį. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder