Palangoje šokio sūkuryje mirgės įvairių pasaulio tautų rūbai

Palangai dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, ją tautinio kostiumo raštais išmargins jau penktą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis, pasak savivaldybės atstovų, ne tik jubiliejinis, bet ir skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui paminėti.

Visą savaitgalį festivalis šventinę nuotaiką skleis visoje Palangoje. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo energija pakerės kiekvieną. Šventinė nuotaika pasklido jau penktadienį – Vytauto gatvėje nusidriekė tautodailininkų bei amatininkų mugė, kurioje pirkėjų lauks daugiau nei šimtas prekeivių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Čia visą savaitgalį bus galima įsigyti įvairių tautodailininkų dirbinių, kulinarinio paveldo gardumynų, įvairių papuošalų bei aksesuarų.

„Kviesdami atlikėjus šiemet turėjome galvoti kūrybiškai. Pasikviesti juos iš užsienio tampa sudėtinga, bet kultūrų įvairovę festivalyje norėjome išlaikyti. Tad nusprendėme šiemet į šventę pakviesti Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvus. O jų tikrai atvyks nemažai. Išvysite lenkų, rusų, graikų, totorių, turkų, baškirų, žydų tautinius šokius ir rūbus. Taip užsienio šalims atstovaus Lietuvos tautinių bendrijų šokių kolektyvai. Žinoma, lietuvišką liaudies šokį išvysime dar dažniau. Vien iš Palangos dalyvauja trys kolektyvai (o tai per 100 šokėjų). Taip pat atvyks artimiausi draugai iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos. Ilgametę draugystę puoselėjam su Birštono šokėjais. Esame dažnai kviečiami į renginius Panevėžyje, tad ir mes juos kviečiame. Kaip ir kasmet jaunatviška energija užkrės „Neries“ (Vilnius) šokėjai“, – apie festivalio kolektyvus pasakojo šventės meno vadovė Janina Serapinienė.

Kaip skelbia Palangos miesto savivaldybė, šeštadienį po vidurdienio šventinė eisena pajudės nuo Nepriklausomybės aikštės link Grafų Tiškevičių alėjos. Visi šventės dalyviai išsirikiuos alėjoje ir tęs ankstesnių festivalių metu pradėtą tradiciją – sušoks bendrą šokį.

Netrukus po to liaudiška muzika bei tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai pasklis po miesto viešąsias erdves. Visą dieną liaudiškų šokių kolektyvai savo pasirodymus rengs įvairiose vietose – šokėjus bus galima išvysti Grafų Tiškevičių alėjoje, centrinėje miesto aikštėje, taip pat – Nepriklausomybės aikštėje. O vakare Grafų Tiškevičių alėjoje festivalį užbaigs žiūrovų simpatijas užkariavęs scenos grandas Vytautas Šiškauskas.

Festivalio „Palangos miestely“ sumanytoja bei organizatorė neabejoja, kad kiekvienas, savaitgalį apsilankęs Palangoje, liks maloniai nustebintas ne tik kurorte tvyrančios šventinės nuotaikos, bet ir meno kolektyvų pasirodymų. „Kolektyvai keis vienas kitą trijose miesto aikštėse. Kitokie šokiai, kitokie tautiniai kostiumai, muzika... Po tokio festivalio tikimasi dar daugiau narių prikviesti į tokius kolektyvus, juk visada smagiau dalyvauti nei žiūrėti“, – įsitikinusi J. Serapinienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder