Populiarus dainų autorius Povilas Ščerbavičius apie atlikėjo Bitino fenomeną: „Žinomi žmonės piktinasi, o aš trinu rankomis“

Atlikėjui Aidui Bitinui – nei daug, nei mažai – 47-eri. Tačiau amžius nesutrukdė šiam darbščiam iš Pasvalio rajono kilusiam žmogui tarsi raketai iššauti į Lietuvos pop muzikos sceną ir pelnyti daugybės klausytojų simpatijas.

„Ko gero, tai mano aukso amžius – kai gyvenime esi matęs ir šilto, ir šalto, todėl turi ką pasakyti klausytojams ir esi pakankamai brandus neprikrėsti kvailysčių“, - šypsosi sparčiai populiarėjantis atlikėjas.

Bet, pažvelgus į jau dienos šviesą išvydusias dainas, kartais susidaro įspūdis, kad Aidas švelnių „velnių priėdęs“ ir mėgsta kiek šokiruoti, nebijo pasijuokti nei iš savęs, nei iš kitų.

Bet, neskubėkite klijuoti nerūpestingo žmogaus etiketės: Bitinas ką tik išleido naują – jau 17-ą autorinę dainą „Visada kartu“, kuri drąsiai papuoštų bet kurį įsimylėjusio žmogaus grojaraštį.

Apie naują dainą ir Bitino populiarumo fenomeną kalbamės su jo vadybininku bei dainų autoriumi Povilu Ščerbavičiumi

Povilai, naujausias Aido atliekamas kūrinys – vienas rimtesnių jo karjeroje.  Kodėl priimtas būtent toks sprendimas sukurti dainą, artimą visiems įsimylėjusiems?

Dainas aš asmeniškai skirstau į skirtingas kategorijas: yra dainuškos ir yra dainos. Vienos skirtos šokiams, vakarėliams, kitos - sielai, žmogaus širdžiai. Ši daina - tai sprendimas užpildyti tuštumą, kuri dažnai atsiranda žmonių širdyse.

Sukūrėte net 17-a autorinių dainų. Galbūt ši, naujausia, bus paskutinė daina, vainikuosianti Bitino debiutinį albumą „Vėjo greičiu“?

Manau, kad daina „Visada kartu“, kurią, beje, prodiusavo Eligijus Žilinskas, daugiau naujo etapo pradžia, kurį pradedame rimtai žengdami į Lietuvos muzikos sceną, o vėliau sukursime ir linksmų pop dainų, kurias ir planuojame sudėti į debiutinį Bitino albumą.

Nenorime skubėti – siekiame aukščiausios kokybės ir profesionaliausio skambesio, kurio Bitino gerbėjai tikrai nusipelnė.

Dainai sukurtas ir vaizdo klipas: kiek laiko jį filmavote ir ar jam reikėjo ypatingo pasiruošimo?

Patį vaizdo klipą operatorius Vytautas Gargasas nufilmavo per dvi valandas: lokacijai išsirinkome Pasvalio krašto muziejų – mat turėjome idėją įterpti dainą į esamą aplinką, tačiau eigoje nutarėme apsistoti ties jaukiu minimalizmu, todėl identifikuoti vietos nelabai ir įmanoma.

Bet čia ir yra kūrybinio proceso žavesys: niekada nežinai, kuria linkme viskas pakryps, o rezultatas mus visus išties pradžiugino.

Vaizdo klipas iliustruotas žmonėmis nuotraukose. Kas jie?

Dauguma vaizdo klipų turi lyrinius herojus. Ne išimtis ir šis vaizdo klipas, kuriame -  vienos mylinčios poros nuotraukos -  tarsi akcentas dviejų mylinčių vienas kitą žmonių.

Povilai, esate ne tik dainų autorius, bet ir Bitino vadybininkas. Kaip ėmėtės tokios veiklos ir kaip vienas kitą „atradote“?

Gyvenime dažnai pasitaiko žmonių - praeivių, kuriems gali tiesiog nusišypsoti ir palinkėti sėkmės.  Bet yra žmonių, kurie lieka gyvenime ilgam. Taip nutiko ir šiuo atveju: į mane Bitinas kreipėsi prieš 5 metus, prašydamas jam sukurti pirmą autorinę dainą.

Taip ir gimė mūsų pažintis, kuri peraugo į nuostabią draugystę. Tai savotiška chemija: taip, būtent chemija, kada šalia žmogaus jautiesi gerai. Taip prasidėjo mūsų bendras kūrybinio dueto kelias.

Bitinas įrašęs ne vieną duetą: dainavo ir su Aušrine Gerikiene, ir su Jolanta Kriaučiūniene: kodėl draugėn kviečiasi tokias įspūdingas moteris ir ar jos išsyk sutinka dainuoti duetu?

Visi minėti duetai yra labiau mano nuopelnas. Aš, kaip dainų kūrėjas, palaikau ryšį su daugeliu atlikėjų, kurie mane gerbia ir myli. Todėl pasiūlius sudainuoti duetą, atsakymą gaudavau be jokių dvejonių.

Juolab, kad dainos išleistos labai aukšto lygio, tiek žodžiai, tiek muzika, tiek atlikimas. Siekiu, kad dainos turėtų išliekamąją vertę ir būtų skirtos ne tik ausiai, bet ir sielai.

Koks Bitinas gyvenime?

Ne tik linksmas, bet ir darbštus. Kaip pavyzdį pateiksiu štai tokį faktą: prieš 17 metų su žmona Vaida jis persikėlė gyventi į sodybą Pasvalio rajone, kurią puoselėjo pagal savo norus ir viziją.

Patys pirko mažus augalus, patys kūrė aplinkos dizainą, o didelio darbo ir pastangų dėka 2017 m. jų sodyba pelnė gražiausios Pasvalio rajono sodybos titulą: pasigrožėti sukurta aplinka iki šiol atvyksta turistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos.

Kuo paaiškintumėte Bitino populiarumą?

Bitino fenomenas daugelį pykdo. Esu sulaukęs nemažai žinučių iš žinomų žmonių, kurie pyksta, smerkdami ir niekindami Bitino atsiradimą. Tačiau aš tik trinu rankomis ir sakau, kad pyksta tie, kurie bijo dėl savo vietos.

Bitino paprastumas, nuoširdumas, aksominis balsas užbūrė ne vieną žmogų. Iš tiek negatyvo galiu drąsiai pasakyti, kad gerų žodžių gauname milijoną kartų daugiau. O tai tik dar didesnis impulsas kurti toliau ir augti.

Kas pyksta, kas – džiaugiasi, bet svarbiausia, kad muzika skamba. Kviečiame pasiklausyti naujausios Bitino dainos „Visada kartu“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder