„Ramybės“ galerija kviečia į „Tylos miestą“

„Grąžinkime Tylą – jaukią, minkštą ir tyrą. Kad jaustume tylos komfortą“, – kviečia dailininkė  Adelė Liepa Kaunaitė, ketvirtadienį, rugpjūčio 26 d. 18.00 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje pristatysianti tapybos parodą „Tylos miestas“.

Ragina pastatyti Tylųjį miestą

Nuo 2015-ųjų savąsias ryškiaspalves drobes „Ramybės“ galerijoje kasmet pristatančios tapytojos Adelės Liepos Kaunaitės kūriniai dar vasaros pradžioje nušvietė vilos „Ramybė“ barą. O nuo rugpjūčio 26-osios iki rugsėjo 9 d. jos kūrybos gerbėjai „Ramybės“ galerijoje galės išvysti naujausią dailininkės personalinę parodą „Tylos miestas“.

Pristatydama parodą tapytoja rašo: „Tiek daug kalbama, kad kalbant maskuoji tiesą ir tylą, kuri virsta nejaukumu. Grąžinkime Tylą – jaukią, minkštą ir tyrą. Kad jaustume tylos komfortą. Būti tyloje tarp žmonių, būti tyloje vienam, nekalbėti, bet jausti žmogų. Pastatyti Tylųjį miestą. Klausytis vėjo, nukritusios rasos, kurią budina saulė. Šiuose paveiksluose parodau savo Tylos miestą. Būkime kartu, palieskime vienas kitą tylos žodžiais“.

Dailininkės teigimu, paveikslus ekspozicijoje vienija bendras pasakojimas, kurio vienybę ir sukuria paveikslų istorijos ir jų kaimynysčių pasakojimai.

„Šiuose paveiksluose parodau savo Tylos miestą, – sako A. L. Kaunaitė. – Neatskleisdama slaptojo pavadinimo lyg sukurto identiteto. Neįpareigodama žiūrovo priimti tapybos kūrinio jo pavadintu vardu, bet kviesdama žvelgti giliau ir be konkretaus pavadinimo atrasti jį, gi ne žodyje jausmas ar siela, gali netyčia užsiprogramuoti, o tai ne visada teisinga programa, kai tau įvardija, kaip turi būti.

Adelė Liepa Kaunaitė – profesionali tapytoja, baigusi VDA magistro studijas, įstojusi į Lietuvos dailininkų sąjungą, surengusi virš 20 personalinių parodų, dalyvavusi daugiau nei 30-tyje grupinių parodų ir plenerų Lietuvoje bei kitose šalyse. Menininkė kuria gamtoje, gyvojo pasaulio apsuptyje, eksponuoja paveikslus gamtos ir miesto kontekstuose derindama šviesą ir erdvę.

Menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė apie šią jauną dailininkę yra rašiusi: „Ji – tapytoja, savo esybe ir kūryba kvestionuojanti pozityvizmo filosofijos gaires, pažadinanti kūrybiškąjį pradą, raginanti atkurti ryšį su aplinka. Jos tapyba nevengia fosforinių spalvų, keistų, individualių vaizdinių, bet yra tokia sava, pažįstama, nes tai – originaliai ir giliai teptuku išjaustas mus jungiantis lietuviškumas.“

„Ramybės“ galerijoje dailininkė Adelė Liepa Kaunaitė kviečia į „Tylos miestą“.

„Nudus“ – ne tik juvelyrika

Apsilankiusieji Adelės Liepos Kaunaitės parodoje „Tylos miestas“ „Ramybės“ galerijoje galės išvysti ir Beno Staškausko personalinę juvelyrikos, grafikos ir mažosios skulptūros parodą „Nudus“, kurioje autorius ne tik parodo galimas neįprastas juvelyrinių papuošalų medžiagas ir formas, bet ir perteikia kūrybinį procesą.

Parodos tema „Nudus“ – nuogumas, atvira forma, o šiuo atveju simbolinis nuogumas perteikiamas juvelyrikai, kaip nešiojamajai skulptūrai ir kūno dekorui.

Parodos autorius stengiasi neapsiriboti ties viena forma ar siluetu, tad kiekvienas objektas yra savitas, unikalus, tačiau galima įžvelgti ir bendrą autoriaus kūrybos bruožą – gamtiškos formos ir detalės gali priminti siurrealistinį, ne iš šios Žemės, gyvūną ar augalą.

Ekspozicijoje galima pamatyti ir grafikos darbų. Tai ranka raižytos akrilo plokštės spauda. Taip pat  ant šių akrilo plokščių yra ir eksponuojami juvelyriniai darbai. Grafikos darbuose yra naudojami tie patys motyvai ir detalės, kaip ir juvelyriniuose dirbiniuose, perkeliant juos į kitą dimensiją, mastelį ir proporcijas.

Benas Staškauskas kuria išskirtinius papuošalus iš neįprastų medžiagų. 

Benas Staškauskas. Žiedas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder