Muzikantas ir dainininkas, muzikos pedagogas, studijos „Grock“, „Dabartis“ įkūrėjas ir muzikos terapijos praktikas Linas Švirinas, pristatydamas savo kultūrinių ir meninių atradimų penketuką, visiems linki pamatyti, išgirsti, paskaityti, patirti tai, kuo domisi, mėgaujasi Jūsų Tėvai arba Vaikai.
Jei galvojame, kad pačios gražiausios dainos yra tos, su kuriomis užaugome, - vadinasi, augti nustojome.
Šiuolaikinis menas yra tai, kas mums leidžia būti šiuolaikiškais, tad kviečiu atsinaujinti šiuolaikinio meno parodoje, spektaklyje, koncerte, nepamirštant ir šaknų.
1. Jau antrą dešimtmetį menas mano gyvenime skirstomas į keturias kategorijas: emocinis, intelektualinis, estetinis ir terapinis.
Tad pirmiausia rekomenduoju patirti muzikos terapijos galią.
Praėjusiais metais liepos mėnesį įvyko festivalis-sąskambis „Dabartynė“, kurio finalinis renginys vyko saulėlydžio metu prie jūros Smiltynėje.
Apie 100 dalyvių skambino tibetietiškais dubenėliais arba klausėsi.
Šią vasarą, liepos mėnesį, numatomas antrasis sąskambis. Labai kviečiu tai patirti.
Jis unikalus, nes vyksta unikalioje miesto dalyje - Smiltynėje. Gamtos, dubenėlių ir širdžių garsai sukuria tai, kas negali įvykti niekur kitur.
Antra unikali muzikinė terapinė patirtis, kurią rekomenduoju išbandyti - garso masažas ant rezonuojančio stalo, kuris įrengtas studijoje „Dabartis“. Dėl savo išskirtinių savybių, jis dar labiau įtvirtins požiūrį, kad muzika, garsas gydo.
Trečias galingas muzikinis patyrimas - maudynės gongų garse.
2. Mano mėgstamiausias muzikantas-kūrėjas - gitaristas Pat Metheny. Jau keturis kartus jo muzikos klausiau už Lietuvos ribų.
Pat Metheny - vienas žymiausių pasaulyje džiazo muzikantų. Septyni iš eilės jo įrašyti albumai laimėjo „Grammy“ apdovanojimus - tai vienintelis toks atvejis muzikos istorijoje.
Dvidešimt Pato sukauptų „Grammy“ statulėlių jam buvo skirtos dešimtyje skirtingų kategorijų - nuo geriausios roko instrumentinės kompozicijos iki geriausio šiuolaikinio džiazo įrašo. To taip pat nėra pavykę pasiekti nė vienam kitam atlikėjui.
3. Vis dažniau atverčiu knygas, kuriose neuromokslas atskleidžia daug reikšmingų dalykų. Rekomenduoju Norman Doidge knygą „Save keičiančios smegenys“.
Kanados mokslininkas, psichiatras, psichoanalitikas, Toronto ir Niujorko universitetų bendradarbis Normanas Doidge'as bestseleriu tapusioje knygoje „Save keičiančios smegenys“ išsamiai aprašo revoliucinį atradimą, teigiantį, kad žmogaus smegenys pasižymi gebėjimu keistis.
Šios fundamentalios smegenų savybės, kurią imta vadinti neuroplastiškumu, atradimas radikaliai pakeitė ne tik medicinos mokslą, bet ir požiūrį į žmogaus smegenis kaip į nuolat kintantį ir galintį atsinaujinti neuronų tinklą.
4. Senas filmas, bet jį dar iki šiol dažnai prisimenu, ir kas nematė, rekomenduoju pamatyti „Nuostabus protas“, naujas filmas, kurį siūlau pažiūrėti - „Puikios dienos“.
„Tylusis Hirajama (akt. Kôji Yakusho) atsikelia auštant, apsivelka darbo rūbus, nusiperka skardinę gėrimo iš automato, sėda į savo mikroautobusą ir vyksta į miestą.
Jis valo viešuosius Tokijo tualetus taip, tarsi jie būtų šventa vieta, o jo darbas primena ritualą“, - taip pristatomas Wimo Wenderso filmas „Puikios dienos“.
Unikalus režisieriaus gebėjimas gyvenimo prozą paversti poezija nuginkluos net užkietėjusius cinikus, tačiau tai ne poeto, o dokumentalisto filmas, kai kiekvienoje tekstūroje ar formoje atrandama kažkas naujo.
Kanuose Wendersas apdovanotas Ekumeninės žiuri prizu, o aktorius Kôji Yakusho pripažintas geriausiu.
5. Visiems linkiu atrasti savo ir savyje muzikantą, režisierių, dailininką, šokėją, rašytoją.
Manau, kad Klaipėdoje tam yra geros sąlygos, jei norisi daugiau - pasaulis „mažas“. Ypač rekomenduoju išgirsti savo balsą sutartinių rate.
KVIETIMAS
Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie jau atsiuntė savo rekomendacijų TOP5. Jau sulaukėme jų nemažo pluošto ir kas savaitę publikuosime „Kultūros uoste“.
Visus kviečiu įsitraukti į šias vertingas dalybas ir sudaryti savo TOP5, ką jūs šiuo metu rekomenduojate kitiems žmonėms pamatyti, išgirsti, paskaityti, patirti?
Pasidalinkite, kokį filmą rekomenduotumėte pamatyti kiekvienam, kokią knygą paskaityti, kokį rekomenduotumėte koncertą, muzikos ar fotografijos albumą, koks muziejus ar meno kūrinys jums padarė didžiausią įspūdį?
Sudarykite savo TOP5 iš kūrinių, kultūros ir meno įvykių, institucijų, meno patirčių ar reiškinių. Trumpai argumentuokite, kodėl būtent juos rekomenduojate ir siųskite savo rekomendacijų TOP5 el. paštu [email protected].
Neapsiribokite vien Klaipėdos menu ir kultūra. Dauguma mūsų keliaujame ir mielai pasinaudosime jūsų rekomendacijomis ir kituose miestuose ar šalyse.
Rašyti komentarą