Rezoliucija dėl Etnografinio Mažosios Lietuvos regiono kultūrinio savitumo išsaugojimo

(1)

2023 m. lapkričio 24 dieną Etninės kultūros globos tarybos ir Mažosios Lietuvos regioninės etninės kultūros globos tarybos iniciatyva Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Klaipėdos krašto atmintiniems metams pažymėti skirta konferencija „Etnogafinio Mažosios Lietuvos regiono kultūrinis savitumas“.

Konferencijoje priimta rezoliucija, kurios tikslas – paskatinti regiono savivaldos, mokslo, švietimo, kultūro institucijas bei bendruomenes imtis iniciatyvos dėl etnografinio Mažosios Lietuvos regiono etninės kultūros išsaugojimo bei jos išteklių panaudojimo.

Rezoliucijoje akcentuojama, kad etnografinio Mažosios Lietuvos regiono etninė kultūra pasižymi itin savitais bruožais, tačiau šis regionas XX a. istorijos verpetuose prarado didžiąją dalį savo vietos gyventojų ir buvo ignoruojamas per visą sovietinį laikotarpį, todėl daugelis savitų etnografinio Mažosios Lietuvos regiono papročių ir etnokultūrinių vertybių sunyko arba liko puoselėjami tik pavienių krašto gyventojų.

Siekiant užtirinti nuoseklią pagalbą krašto etinės kultūros išsaugojimui be plėtrai, rezoliucijoje regiono savivaldybės raginamos priimti regioninį susitarimą dėl krašto etninės kultūros globos ir imtis lyderystės.

Jos kviečiamos pasirūpinti etninės kultūros plėtros įtraukimu į savivaldybių strateginius planus, tinkamu etninės kultūros puoselėjimo veiklų finansavimu, sąlygų krašto etninės kultūros pažinimui sudarymu regiono švietimo ir kultūros įstaigose, premijos už Mažosios Lietuvos etninės kultūros puoselėjimą įsteigimu.

Mažosios Lietuvos regione veikiančios mokslo įstaigos kviečiamos skirti išskirtinį dėmesį etnografinio Mažosios Lietuvos regiono etninės kultūros ir istorijos tyrimams.

Regiono ugdymo įstaigos, saugomų teritorijų direkcijos, bendruomenės prašomos nuosekliai rūpintis krašto etninės kultūros išsaugojimu savo veiklos srityse ir bendradarbiaujant tarpusavyje.

Taip pat kreipiamasi į Lietuvos kultūros tarybą prašant remti kultūros, švietimo ir mokslo institucijų įgyvendinamas veiklas, skirtas etnografinio Mažosios Lietuvos regiono nematerialaus kultūros paveldo vertybių išsaugojimui ir populiarinimui.

Su rezoliucija galima susipažinti Etninės kultūros globos tarybos svetainėje

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder