Rugpjūtį Palangoje - kultūrinių renginių gausa

Vasaros sezonas, ir ypač paskutinysis jos mėnuo, Palangoje pasižymi kultūrinių renginių gausa. Rugpjūtį kurorto gyventojų ir svečių laukia nepamirštami koncertai, filmai po atviru dangumi bei šventiniai minėjimo renginiai.

Paskutinį vasaros mėnesį Palangos kurhauze nesiliauja skambėti įvairi muzika, teatro bei muzikos atlikėjų balsai.

„Rugpjūčio pradžioje fortepijoninės muzikos šedevrus atliko virtuoziškas akademijos „Klaipėda Piano Masters“ jaunųjų pianistų gintarinis vienuoliktukas kartu su akademijos meno vadovu Gintaru Januševičiumi, akordeono muzikos garsais džiugino charizmatiškasis Martynas Levickis.

Gražiai paminėtas grupės „Kitava“, 20 metų jubiliejus „Čia gerai“, - pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Rugpjūčio 18 d. kurhauze pirmą kartą koncertuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras su spiričiuelių programa „Liepsnojančios garstyčios“. Žiūrovai turės galimybę klausytis išskirtinio, užburiančio skambesio, pasižyminčio ritmikos specifika.

Taip pat 2021 metais Lietuva mini poeto Vytauto Mačernio 100-ąsias gimimo metines, tad rugpjūčio 19 dieną į Palangą sugrįžta ypatingo susidomėjimo sulaukusi muzikinė-poetinė programa „Aš pažinau karalių tavyje“.

Rugpjūčio 20 d. Palangos kurhauze išskirtinį solinį koncertą surengs akordeonistas Martynas Levickis, o rugpjūčio 21 d. žiūrovus į kurhauzo teatro salę vėl pakvies vokalinis duetas „Bella Vita“.

Kviečia į atgijusią Šventosios aikštę

Rugpjūtis Šventojoje taip pat kupinas kultūrinių renginių, o prieš metus atidaryta Šventosios centrinė aikštė vasaros sezono metu ypač atgyja.

„Naujos aikštės infrastruktūra suteikė naujų galimybių ir tapo vietinių bei atvykstančių svečių laisvalaikio zona. Šalia kitų kultūrinių veiklų, jau antrą sezoną Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Filmų vasara Šventojoje", - pasakojo V. Petrauskienė.

Nemokami kino vakarai Šventosios centrinėje aikštėje sukviečia kino mėgėjus po atviru dangumi mėgautis kinu ir nuostabiais pajūrio vakarais.

„Projektas sulaukė didelio žiūrovų dėmesio ir parodė, kad ši iniciatyva Šventosios gyventojams ir svečiams yra reikalinga, suteikianti netikėtų patirčių. Šią vasarą Šventojoje parengta ypatingų filmų programa, tad kviečiame pasinerti į gausiai nominuotų ir puikių įvertinimų sulaukusių tarptautinių filmų seansus“, - į kino seansus atvykti kvietė V. Petrauskienė.

Šeštą kartą pajūryje patekės 1000 saulių

Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ rugpjūčio 20-22 d. kviečia atsipalaiduoti, pabendrauti su bendraminčiais ir vidinę ramybę atrasti Palangos žiemos aikštėje.

Festivalis truks net tris dienas ir suburs apie 50 dalyvių - lektorių, trenerių, edukatorių bei atlikėjų.

„Festivalio tikslas - suburti bendraminčius ir kartu sukurti pozityvią atmosferą. Dalyviai išbandys juoko, oro, įvairių rūšių jogą, meno, šokio terapijas, klausysis lektorių pranešimų apie saviugdą bei streso įveikimą“, - pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė.

Kuriant festivalio programą buvo atsižvelgiama į Palangos jaunuolių ir bendruomenės pasiūlymus, tad festivalyje bus surengta oro jogos veikla, riedlenčių treniruotė pradedantiesiems, taip pat vyks muzikinės grupės „Baltasis kiras“ akustinis koncertas, apsilankys atlikėja Migloko.

Taip pat tradiciškai festivalyje bus galima pasimėgauti ir gongų garsais.

Baltijos valstybių vėliavų instaliacija Palangoje ir Šventojoje

Vienas iš svarbiausių įvykių Baltijos valstybių istorijoje - Baltijos kelias. Tad rugpjūčio 23 dieną, pirmadienį, Palanga ir Šventoji kviečia kurortų gyventojus ir pajūrio svečius paminėti šią istorinę datą.

„Jau keletą dienų prieš Baltijos kelio minėjimą Palangos kurhauzo terasoje ir Šventosios centrinėje aikštėje suplazdės instaliacija „Vienybė - Lietuva. Latvija. Estija“.

Vėliavų instaliacija sujungs ir saugos tris Baltijos valstybes, taip patvirtindama jų vienybę. Taip pat visą savaitę Palangos tiltas ir “Žvejo dukros„ Šventojoje bus papuošti Baltijos šalių trispalvėmis“, - pasakojo V. Petrauskienė.

Istorinę dieną, lygiai 19 valandą, pajūrio gyventojai ir svečiai kviečiami prie Palangos tilto ir į Šventosios centrinę aikštę, kur vieningai susikibus už rankų bus sukuriama gyva žmonių grandinė ir atkartojama istorinė 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirka.

Minėjimo dalyviai kviečiami pasipuošti trijų Baltijos šalių atributika ar kardeliu - šios datos simboliu tapusia gėle.

Tos pačios dienos vakare, 21.30 val., Šventosios centrinėje aikštėje bus rodomas dokumentinis filmas „Baltijos kelias“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder