Sandra Daukšaitė: „Didžiulis turtas gauti tokius vaidmenis, kurie leidžia atsiskleisti“

„Arlekinas“ praėjusį sekmadienį žiūrovus pakvietė vakarą praleisti su neseniai kino salėse pasirodžiusiu lietuvišku kino filmu „Vyras už pinigus“. Į filmo seansą atvyko ir viena pagrindinių filmo aktorių Sandra Daukšaitė, kuri žiūrovams papasakojo apie filmavimo užkulisius.

„Arlekinas“ žiūrovus kviečia į Klaipėdos „Kultūros fabriko“ kino salę, kurioje lankytojams siūlo išskirtinius ir pripažinimą pelniusius kūrinius. Čia klaipėdiečiai dažnai turi galimybę dalyvauti tarptautiniuose kino festivaliuose, reguliariuose nekomercinio kino seansuose, lietuviško kino premjerose ir susitikimuose su filmų kūrybinėmis grupėmis, režisieriais bei aktoriais.

Tad antrąją naujųjų metų dieną „Arlekinas“ uostamiesčio gyventojams ir svečiams suteikė galimybę išvysti visai neseniai kino salėse pasirodžiusią romantinę komediją „Vyras už pinigus“ ir susitikti su filmo aktore S. Daukšaite.

Aktorė filme atliko atkaklios mokesčių inspektorės vaidmenį, kuri ėmėsi dar vieno savo tyrimo. Jo sėkmė galėjo garantuoti jai vadovės postą, tačiau įtariamasis sumaišė visas kortas ir priminė tikrąsias vertybes.

Filmą kartu su žiūrovais žiūrėjote jau antrą kartą. Galbūt dabar pastebėjote kokių nors naujų detalių? Atkreipėte dėmesį į kitus dalykus?

Antrą kartą žiūrėti filmą šiek tiek lengviau, nes jau žinau, ko tikėtis. Prieš premjerą mums režisierius griežtai uždraudė žiūrėti ir aš nežinojau nieko iki premjeros.

Todėl premjeros dieną buvo tikrai daug įtampos, streso, nes tiesiog nežinojau, kaip visas bendras kontekstas atrodys, kaip tos dainos skambės, muzika, bėgiojimas, boksavimasis, ar teisingai viskas bus, ar ne. Nors aš tikėjau ir režisierius sakė, kad viskas gerai, filmas pavykęs ir turėtų patikti žiūrovams, bet juk niekada nežinosi.

O save vertinti yra be galo sudėtinga, man atrodo, kad visur galėjau kažką kitaip padaryti, galbūt geriau, bet tokie niuansai tikriausiai natūralūs, nes kaip kitaip tada, jei viskas tau patiks, juk taip nebūna ir neturi būti.

Kokie momentai ar scenos jums buvo pačios sudėtingiausios? Galbūt kažkurios scenos pareikalavo daugiausia jėgų, tiek emocinių, tiek fizinių?

Kadangi mes repetavome ir su režisieriumi Justinu Krisiūnu, ir su partneriu Justinu Jankevičiumi, ir su partnerėmis, tai tam tikras scenas atėję į aikštelę mes jau žinojome kaip padaryti, jos buvo surepetuotos, apkalbėtos ir tekstas jau pritaikytas personažui. Buvo ganėtinai ramu, nes kai ateini į aikštelę ir žinai, ką darysi, tai yra labai gerai. Tiesiog darai, vienas dublis, antras dublis, ir priartėji prie norimo rezultato.

Aišku, reikėjo daug fizinio pasiruošimo.

Boksas labai įdomus sportas, bet jis reikalauja labai daug ištvermės.

Iš tiesų buvo labai smagu, labai įdomi technika, man patiko ir tikrai mėgavausi tuo, ką dariau. Dabar, kai žiūriu, matau, ką ne taip dariau, ką pamiršau, matyt, per mažai buvo tos praktikos ir treniruočių.

Jūsų personažas filme labai įvairiapusis. Ar sudėtinga sukurti tokį vaidmenį?

Įdomiausia, kad tas vaidmuo yra toks įvairiapusis: ir griežta ji, ir nelabai laiminga su tuo pirmu savo draugu, nes vis kavos nėra ir nėra, o panašu, kad niekada jos ir nebus. Tada atsiranda meilė, staiga kažkas įvyksta.

Tada muzika, reikėjo groti, dainuoti. Visi tie sušvelnėjimai, sugriežtėjimai... Dėl to labai įdomu kurti vaidmenį, kai jis nėra vienodas. Yra įvairiausių jausmų, su vaiku vienokia, su kažkuo kitu - kitokia. Aš manau, kad tai yra didžiulis turtas gauti tokius vaidmenis, kurie pamoko, leidžia atsiskleisti, ieškoti, atrasti arba stengtis atrasti tam tikras savybes savyje ir spalvas.

Aš tiesiog dirbau savo darbą, stengiausi įsiklausyti į režisierių, klausytis asistentų, ko iš manęs reikalavo, o kaip tai pavyko, tai jau turėtų spręsti žiūrovai.

Žiūrėjote filmą antrą kartą, girdėjote ir publikos reakcijas. Ar publika reagavo panašiai kaip ir pirmąjį kartą? O galbūt visiškai priešingai?

Publika reagavo labai panašiai, matyt, tos vietos jau yra užkoduotos, kad jose būtų reaguojama. Tikrai malonu klausytis ir girdėti žmones, kaip jie reaguoja.

Čia nebūtinai turi juoktis visą filmą, juk ne apie tai jis yra, reikia ir patylėti, ir pagalvoti.

Žinoma, smagu, kad prajuokina. To mes ir siekėme, kad nebūtų jokių vulgarybių, tokių juokų, kurie nelabai yra juokingi, ir čia, man atrodo, pavyko prajuokinti žmones: šypseną sukelia natūralios situacijos, žmogiški, gyvenimiški dalykai.

Kokie jūsų artimiausi ateities planai? Galbūt išvysime jus ir dar viename filme?

Ateities planuose dabar tikrai daug spektaklių turiu, o tokie kitokie, ar filmas, ar kažkas, tai dar kol kas konkretaus nieko nėra, bet labai tikiuosi, kad greitai viskas išsispręs.

Tikrai noriu žmones pakviesti ateiti, pamatyti šį filmą. Tai tikrai šilta, jauki, smagi ir maloni akiai bei širdžiai romantinė istorija.

Filme „Vyras už pinigus“ pagrindinius vaidmenis atlieka Sandra Daukšaitė, Justinas Jankevičius, Akvilė Vitkūnaitė, Julius Zalakevičius, Aldona Vilutytė.

Sidebar placeholder