Kretingoje gimęs augęs, po studijų Vilniaus universitete
V. Kisielis pradėjo dirbti „Aušros“ muziejuje, o nuo 1977 metų ėmėsi vadovauti Fotografijos muziejui ir dirbo vadovaujantį darbą 16 metų. „Tuomet buvau labiau biurokratas, negu menininkas, atsakingas už eksponatų rinkimą ir tvarkymą, nuolatinės ekspozicijos formavimą, tuo pačiu – parodų organizavimą, fotografijos festivalių rengimą, rašiau publikacijas“, – kalbėjo 71-erių kūrėjas dokumentalistas, į meninę fotografiją paniręs tuomet, kai išėjo į užtarnautą poilsį.
„Dabar, kai vartau savo fotografijas, atrandu labai įdomių dalykų: fiksavau Atgimimo pradžios įvykius, svarbias varžybas, 1987-aisiais buvau surengęs vieną ryškiausių parodų „Superfinalas 87“ apie Kauno „Žalgirio“ pergalę Maskvoje prieš CSKA“, – prisiminė fotomenininkas.
Jo objektyvas fiksavo beveik visus Atgimimo laikotarpio įvykius Lietuvoje, dalyvavo „Sąjūdžio“, Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto atkūrimo suvažiavimuose ir kituose svarbiuose to meto įvykiuose.
V. Kisielis dar vadovavo Kultūros liaudies universiteto Fotografijos meno ir istorijos fakultetui, kuriame kartą per mėnesį buvo rengiami užsiėmimai fotomėgėjams – juose paskaitas skaitydavo žinomiausi to meto Lietuvos fotografai bei teoretikai Povilas Karpavičius, Virgilijus Juodakis, Algimantas Macijauskas, svečiai iš Latvijos, Estijos, kitų šalių.
Pastaruoju metu kretingiškis fotografas tvarko savo negatyvų archyvus, mėgsta būti gamtoje ir fiksuoti miniatiūras.
Išvien su žmona Birute, buvusia pedagoge, kaupia dekoratyvinių ežių kolekciją, savo sodyboje įrengė Ežių muziejų ir mielai joje priima lankytojus.
Pažintis su V. Kiseliumi ir jo veikla – tik vienas Šiaulių muziejininkų sumanyto ciklo „Naujos pažintys su senais pažįstamais“ dalis.
Šis ciklas kvies iš naujo atrasti, susipažinti ar prisiminti primirštus įvairių žanrų vizualaus meno kūrėjus, asmenybes, kurių veikla XX a. 6–9 dešimtmečiais buvo reikšminga, plėtojant meninės fotografijos tematiką, parodas, muziejininkystę ir darbus.
Be V. Kisielio, renginių cikle šiais metais dar pristatyti šiauliečiai fotografai Povilas Steponavičius ir Algimantas Puodžiūnas, atstovaujantys skirtingus fotografijos raidos Šiauliuose ir Lietuvoje laikotarpius, taip pat – skirtingas fotografų kartas.
„Vertinant meninės fotografijos raidą Lietuvoje XX a. II pusėje, svarbu suprasti, kokiame politiniame kontekste ji plėtojosi.
Sovietinės okupacijos laikotarpiu politinė konjunktūra darė reikšmingą įtaką menininkų kūrybos laisvei. Pirmąjį pokario dešimtmetį meninė fotografija viešojoje erdvėje iš esmės neturėjo jokių teisių – vyravo ideologinė reportažinė fotopropaganda.
Tik šeštojo dešimtmečio pabaigoje, politiniam režimui švelnėjant, pamažu iškyla pirmieji nedrąsūs vieši kūrybiniai fotografų bandymai“, – renginių ciklą taip pristatė viena jo sumanytojų, dabar Fotografijos muziejui vadovaujanti Vilija Ulinskytė-Balzienė.
Rašyti komentarą