Parodos organizatorius jaunasis menininkas Antanas Kadziulis pasakojo, kad parodos idėja autobuse gimė iš noro į dienos šviesą ištraukti jaunuosius pradedančius menininkus ir įkvėpti juos dalintis kūrybos vaisiais.
„Darome tai pirmieji, norėdami parodyti pavyzdį kitiems, kad ir taip įmanoma. Jėzus mokė, kad negalima užkasti talentų – jais reikia dalintis.
Parodų salės erdvė megėjiškam menui eksponuoti būtų per daug pretenzinga, o netradicinė autobuso erdvė – itin tinkama, nekelianti reikalavimų, suteikianti kūrybos laisvę.
Parodų salės erdvė megėjiškam menui eksponuoti būtų per daug pretenzinga, o netradicinė autobuso erdvė – itin tinkama.
Tai yra ir pirmas kartas, kai mano paties atrinkti, apgalvoti, personalizuoti darbai yra eksponuojami parodoje“, - dalinosi A. Kadziulis.
Parodos organizatorius teigė, kad devynių dienų parodos veikimo trukmė pasirinkta dėl autobuso stovėjimo teritorijos nesaugojimo.
„Teritorija teoriškai yra saugoma, o praktiškai – ne. Apsaugos darbuotojai čia ištisai nesėdi. Ruošiantis parodai autobusas buvo nusiaubtas vandalų, išdaužyti jo langai, todėl siekdami išsaugoti darbus – suplanavome minimalią parodos trukmę. Juo labiau, kad planuose yra ir kitų jaunųjų menininkų pristatymas“, – sakė A. Kadziulis
A. Kadziulio parodos organizavimo bendražygis Eugenijaus Šuldekovas sakė, jog ši paroda – tai viena iš priemonių, padedančių jauniesiems kūrėjams būti labiau matomiems uostamiestyje.
„Parodoje eksponuojami Antano terapinio pobūdžio darbai. Kurti jis pradėjo visai neseniai, išliedamas savo jausmus ant drobės.
Galbūt švaria technika Antano darbai ir nepasižymi, bet jo vidinės būsenos atvėrimas viešumai yra vertas didžiausios pagarbos.
Antra kompanijos dalyvė - pradedanti fotomenininkė Ana, pristačiusi įvairius savo fotografijos eksperimentinius darbus naudojant fotošopą.
Ana jau turi asmeninę stilistiką. Tai - jos antroji surengta paroda“, - sakė E. Šuldekovas.
E. Šuldekovas parodoje pristatė ir savo tapybos darbus, nupieštus naudojant puantilizmo techniką.
Puantilizmas – tai kai tapoma mažais taškeliais ar potėpiais, kurie susijungia į vieną, nedalomą visumą.
Tai sena impresionistų pamėgta technika, kurios pradininkais buvo du menininkai Polis Sinjakas ir Žoržaso Sera, bet dabar ji retai sutinkama ir matoma.
„Aš įsimylėjau tą techniką ir kurį laiką kūriau tapybos darbus, nors dabar labiau save atiduodu stimpanko kūrybai. Sulaukiau gerų lankytojų atsiliepimų apie savo tapybos darbus.
Bet didžiausią dėmesį žmonės skyrė mano vienam atsivežtam stimpanko darbeliui“, - pasakojo E. Šuldekovas.
Parodą „Menas už rėmų“ Artojų gatvėje 6 stovinčiame autobuse pamatyti galima iki rugpjūčio 11 dienos. Ji skirta prijaučiančiai neprofesionaliam menui auditorijai.
Tiems, kurie supranta saviraiškos svarbą ir patys kuria, bet nedrįsta parodyti savo kūrybos. Parodos organizatoriai prisipažino jau turintys planų kitą parodą autobuse organizuoti po kokio mėnesio.
Rašyti komentarą