Šviesų festivalis keičia koncepciją

Šviesų festivalis Klaipėdoje greičiausiai išliks, tačiau bus kitoks.

Miestiečių apklausa socialiniuose tinkluose, kurią paskelbė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, anot jo, yra tik nuomonės pasitikrinimas, ar miestiečiai taip pat galvoja, jog toks festivalis, koks buvo iki šiol, drastiškai brangstant energijos resursams būtų kaip puota maro metu.

„Pasakyti "ne", uždrausti lengviausia, bet gal yra kitų formų, idėjų organizuoti Šviesų festivalį nūdienos kontekste.

Suprantama, kad organizuoti tokį tviskantį šviesomis ir spalvomis festivalį, prie kokio mes jau buvome įpratę, būtų keista.

Bet likus keturiems mėnesiams iki renginio dar galime kalbėti apie kitokią jo koncepciją. Ją šią savaitę ketiname aptarti su jo organizatoriais“, - sakė meras V. Grubliauskas.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė patvirtino, kad iš tiesų bus siūloma kitokia Šviesų festivalio koncepcija, ji bus orientuota į atsinaujinančius energijos šaltinius.

"Ne tik Klaipėdoje vyksta Šviesų festivalis. Tokius renginius organizuoja ir Berlynas, Amsterdamas ir visi šiais metais susidūrė su tokiais pat iššūkiais dėl brangstančios elektros energijos, infliacijos, tačiau tai nėra priežastis atsisakyti festivalio.

Klaipėdos šviesų festivalis, planuojamas kitų metų vasario mėnesį, vyktų septintą kartą.

Jis jau turi ne tik tradicijas, suteikia pozityvumo ir geros nuotaikos žmonėms niūriausiu metų laiku, bet ir pritraukia didžiulę auditoriją, skatina turizmą ir atneša naudos vietos verslams.

Praėjusiais metais pirmą kartą įdiegę festivalio programėlę, suskaičiavome, kad ją įsidiegė per 140 tūkst. žmonių. Viešbučiai, kavinės buvo užpildyti", - žėrė argumentus, kodėl nereikėtų atsisakyti Šviesų festivalio E. Šulskė.

Anot pašnekovės, festivalio organizatoriai jau praėjusiais metais įrodė savo lankstumą, kai festivalis prasidėjo tą pačią dieną, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, ir į tai buvo žaibiškai sureaguota - šviesomis ir spalvomis išreikštas palaikymas Ukrainai.

„Šiais metais į situaciją taip pat žvelgiame kūrybiškai - norime pasiūlyti, kad Šviesų festivalio instaliacijos būtų susietos su atsinaujinančiais elektros šaltiniais, taip sumažinant joms naudojamos elektros energijos kiekį.

Norėtume festivalyje pristatyti menininkus, kurie naudoja savo kūriniams saulės, vėjo, žmogiškųjų resursų energiją.

Šią idėją esame aptarę su Klaipėdos universiteto mokslininkais, Vilniaus dailės akademijos menininkais.

Taip pat planuojame, kad dalis festivalio instaliacijų būtų patrauklios tamsiuoju paros metu, o dalis - atraktyvios dieną“, - sakė E. Šulskė.

Praėjusiais metais, anot VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovės, Šviesų festivalio instaliacijoms per 3 dienas buvo sunaudota 5,5 kW elektros energijos ir tai Savivaldybei kainavo apie 2,5 tūkst. Eur iš miesto biudžeto.

E. Šulskė skaičiuoja, kad patvirtinus inovatyvią festivalio koncepciją, kaštai elektros energijai nepadidėtų. Iš viso septintajam Šviesų festivaliui numatyta 120 tūkst. Eur.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder