Velnias, laumė ir ragana įsikūrė Barstyčiuose

Mažąja kultūros sostine šiemet paskelbtuose Barstyčiuose (Skuodo r.) atidengta medžio skulptūrų kompozicija, kurioje pavaizduotas velnias, laumė ir ragana. Vietos meistrų sukurtas ansamblis pradeda renginių ciklą „Mitologijos ženklai Barstyčių žemėje“.

„Rajone dar neteko to matyti. Įdomi ir originali idėja. Kraštiečių rankos tai sukūrė. Kviečiu kiekvieną apsilankyti Barstyčiuose, šios seniūnijos apylinkėse, kuršių žemėje ir pajausti tikrą mitologiją“, - ragino savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Mitologinių būtybių skulptūras Barstyčiuose sukūrė kraštiečiai menininkai Antanas Jankauskas, Augustinas Kluoda ir Linas Nikartas.

Barstyčių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Petreikienė pažymėjo, kad mitologijai skirtų renginių ciklo kryptį, simbolių pasirinkimą padiktavo pati Barstyčių žemė. „Gražiausios Barstyčių vietos apipintos legendomis ir padavimais“, - sakė R. Petreikienė.

Skulptūromis pasigrožėti miestelio centre bus galima visus metus.

Barstyčiuose šiais metais atsirado ir daugiau Mažosios kultūros sostinės ženklų: prie įvažiavimų į gyvenvietę plevėsuoja vėliavos, pagrindinių gatvių gyvenamųjų namų ir įstaigų langai papuošti verpstėmis. Žadama, kad miestelyje dar bus ir daugiau puošmenų mitologijos tema.

Artėjančios Kultūros dienos proga praėjusį savaitgalį padėkota Barstyčių žmonėms už nuopelnus savo kraštui, sugalvotos vardinės nominacijos ir įteikti prizai - nominacijos ženklelis ir marškinėliai su Barstyčių herbu.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder