Vytautas Plečkaitis

Vytautas Petras Plečkaitis: LRT liapsusai

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su LRT tarybos nariu, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru Vytautu Petru Plečkaičiu.

 

- LRT neseniai „susprogdino" tikrą bombą - sausio 4 dieną portale paskelbė žinią, jog „vaikams po švenčių grįžus į ugdymo įstaigas, mokyklose vėl fiksuojami koronaviruso protrūkiai", nors tą savaitę vaikai dar atostogavo, o į mokyklas turėjo grįžti tik sausio 10-ąją. Iš anksto paruoštas tekstas, per neapsižiūrėjimą paleistas anksčiau, pagrįstai pasufleravo mintį, jog vykdomas politinis užsakymas skleisti tam tikrą informaciją. Kaip tai vertinate?

- Čia toks liapsusas buvo. Žinoma, nemalonus. Bet manau, kad klaidų pasitaiko visiems.

- Šį atvejį vadinate tiesiog „liapsusu"? Jokios vienos politinės linijos propagandos, šališkumo ir manipuliacijos informacija neįžvelgiate?

- Atvirai šnekant, pats nepastebėjau šio fakto - kiekvieną valandą juk nesėdi prie televizoriaus ar portalo. Visa tai vertinčiau kaip klaidą, neapsižiūrėjimą.

Žinoma, yra ir tam tikri asmeniškumai. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninę nuomonę ir taryboje, ir LRT administracijoje, deja, nieko su tuo nepadarysi.

- Gyvenate tarp žmonių, girdite nusiskundimus dėl LRT darbo, laidų vedėjų arogantiškumo, šališkumo. Manote, LRT nepelnytai puolama? Ar vis tik yra nuodėmių?

- Tobulėjimui ribų nėra. Manau, kad atsižvelgiama į tas pastabas, kurias LRT tarybos nariai, žiūrovai, skaitytojai išsako laidų vedėjams, žurnalistams, ir gana operatyviai reaguojama.

Mūsų visuomenė yra demokratinė, pliuralistinė, kokių tik nuomonių joje nėra - nuo vieno krašto iki kito krašto, tad surasti aukso vidurį ne taip lengva. Ir parodyti, kad visiems įtiktų.

Žinoma, manau, kad turėtų būti daugiau išklausoma ir kita pusė, nei ta, atstovaujanti oficialiajai nuomonei, turi būti girdimos ir kitos nuomonės, nors jos kai kada nelabai moksliškai pagrįstos.

Bet nuomonės yra nuomonės, nieko blogo, kad jos kartais ir nesutampa su pagrindinės linijos nuomone.

- Bet būtent tos kitos nuomonės, nei ta vienintelė oficialioji, LRT ir nemėgsta, nelabai čia girdima kita nuomonė...

- Kodėl? Pavyzdžiui, Rasos Tapinienės vedamuose forumuose dalyvauja žmonės, turintys įvairių nuomonių. Ir laidos vedėja gana objektyviai stengiasi jas pateikti.

Žinote, viskas priklauso ir nuo žurnalisto išsilavinimo, nuo jo kultūros ir apskritai nuo požiūrio į pilietišką visuomenę.

LRT tarybos narys, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Vytautas Petras Plečkaitis

Sidebar placeholder