„Kultūros fabrikas" padeda kūrybiniams verslams

VšĮ "Klaipėda ID" valdomas "Kultūros fabrikas" (KUFA) iki sausio 30 dienos laukia paraiškų dalyvauti kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programoje. Programos dalyviams suteikiama nemokama darbo vieta, teikiamos verslo konsultacijos, mentoriaus paslaugos, suteikiama galimybė įsilieti į KUFA veiklą.

KUFA kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programos koordinatorė Gabrielė Račkauskaitė "Vakarų ekspresui" sakė, kad programa rengiama jau antrus metus.

Praėjusiais metais joje dalyvavo 13 savo verslus kuriančių kūrybingų uostamiesčio gyventojų.

"Šiuo metu programoje dalyvauja 5 rezidentai. Programos dalyviai, pasinaudoję konsultacijomis, mentorių pagalba ir sustiprinę verslo plėtojimo įgūdžius, dalyvavimą programoje baigia", - sako G. Račkauskaitė.

Anot jos, daugiausiai programoje dalyvauja grafikos dizaineriai, tekstų kūrėjai. Programoje dalyvauja ir savo verslą Lietuvoje kuriantis nuo karo pabėgęs ukrainietis.

"Dabar vyksta paraiškų atranka šių metų programai", - sako programos koordinatorė.

Anot jos, programos dalyviams skiriamoje "Galerijos" bendroje erdvėje pirmame KUFA aukšte yra 15 darbo vietų. Todėl maždaug toks galimas ir bendras programos dalyvių skaičius.

Kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programos dalyviai 1-2 kartus per mėnesį gauna nemokamas individualias konsultacijas (verslo, teisės, marketingo, buhalterijos, finansų valdymo, pardavimų, IT naudojimo verslui ir kt. verslumo klausimais). Taip pat patyrusių mentorių pagalbą.

Darius Šoparas "Creative partner" įkūrėjas, Jonas Meidus „Telesoftas“ Klaipėdos biuro vadovas, Alina Vengalytė „Doctor Idea“ bendra įkūrėja teikia mentorystės paslaugas KKI inkubavimo programos dalyviams.

PARAMA VERSLUI. Pasak KUFA kultūros ir kūrybos industrijų inkubavimo programos koordinatorės Gabrielės Račkauskaitės, programoje turėtų būti apie 15 dalyvių. KUFA nuotr.

PARAMA VERSLUI. Pasak KUFA kultūros ir kūrybos industrijų inkubavimo programos koordinatorės Gabrielės Račkauskaitės, programoje turėtų būti apie 15 dalyvių. KUFA nuotr.

Kartą per mėnesį vyksta praktiniai ir teoriniai verslumo seminarai įvairiomis verslo, psichologijos, projektų rengimo temomis ir konsultacijos po jų.

1-2 kartus per mėnesį vyksta bendruomenės renginiai, konferencijos, kūrybinės dirbtuvės, organizuojami "Kultūros fabriko" erdvėse.

Programoje gali dalyvauti grafikos dizaineriai, drabužių dizaineriai, scenografai, video- ir audiospecialistai, kompozitoriai, fotografai, šviesų menininkai, prodiuseriai, projektų vadovai, renginių organizatoriai, komunikacijos specialistai, kultūrinio turizmo organizatoriai, multimedijų programuotojai.

"Artimiausiu metu baigsis 12 mėnesių terminas pirmosios programos dalyviams", - sako G. Račkauskaitė.

Anot jos, jie gali pasirinkti, ar tęsti programą ir antrus metus. Taip pat jiems bus siūloma tęsti savo veiklą KUFA ir nuomotis kitas patalpas.

"Planuojame, kad programos dalyviams bus teikiama finansinė nuolaida nuomotis patalpas KUFA", - planus atskleidžia G. Račkauskaitė.

Paraišką dalyvauti kultūros ir kūrybinių industrijų inkubavimo programoje galima užpildyti www.kufainkubatorius.lt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder