skulptūrų parkas

Laisvalaikio erdvės Skulptūrų parke: bus vėliau?

(3)

Paviešinus žinią, kad tvarkomame Skulptūrų parke nebebus krepšinio aikštelės, miestiečiai sunerimo ir dėl vaikų žaidimo aikštelės likimo. Tačiau aiškėja, kad formaliai sprendimai dėl aikštelių dar nėra priimti.

Šių metų vasarį buvo pasirašyta sutartis dėl darbų Skulptūrų parke vykdymo.

Darbai suplanuoti trimis etapais - pirmajame buvo numatyta tvarkyti vaikų žaidimo, krepšinio aikšteles, įrengti lauko terasą, automobilių statymo vietas.

Tačiau vėliau esą kai kuriuos darbus nuspręsta atidėti, kai buvo gauta daugiau nei 300 gyventojų parašų dėl krepšinio aikštelės atsisakymo.

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad krepšinio aikštelė demontuojama ir esą nebeplanuojama jos įrengti, pirmadienį apie susidariusią situaciją diskutuota Antikorupcijos komisijos posėdyje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė teigė, kad pasirašant sutartį su rangovu visi darbai buvo perkami iškart.

3,4 mln. eurų vertės sutartis apima trimis etapais numatytus darbus.

Pasak specialistės, taip pasielgta, nes jei biudžete trūktų pinigų, darbus būtų galima atlikti etapais, o visų darbų pirkimas vienu metu esą sutrumpino darbų trukmę nuo 2 iki 1 metų.

Sulaukus gyventojų pasipriešinimo, pasak I. Kubilienės, buvo nutarta atsisakyti automobilių stovėjimo aikštelės, lauko terasos edukacinei erdvei ir krepšinio aikštelės.

„Bendru sutarimu nutarėme kai kuriuos darbus įgyvendinti atskiru etapu“, - teigė I. Kubilienė.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis Antikorupcijos komisijos nariams teigė, kad kone visi projektai įgyvendinimo metu kinta - atsiranda papildomų darbų arba ko nors atsisakoma.

Sykiu A. Dobranskis tikino, kad sprendimai dėl krepšinio aikštelės formaliai dar nėra priimti.

„Skulptūrų parko elementus, kurie kelia diskusijas, politinį ažiotažą ir kitus dalykus, atidėti ir tvarkyti vėliau“, - poziciją dėstė A. Dobranskis.

Jis minėjo, kad vėliau ketinama spręsti ir sovietinio memorialo tvarkymo bei viešojo tualeto klausimus.

Šiuo metu, pasak A. Dobranskio, prioritetas yra sutvarkyti parką iki kitų metų sausio 15 d. - Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100 metų sukakties minėjimo.

"Nenorėtume, kad atsitiktų taip, kaip Rumpiškės kvartale, kai tam tikra grupė žmonių kreipėsi į teismą ir teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones dėl medžių šalinimo.

Turime patirtį, kaip atsitinka su medžiais, ir nenorime, kad taip atsitiktų", - komentavo administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Sykiu jis aiškino, kad „neuždaro durų ir nesako ne“ laisvalaikio aikštelėms, bet šie klausimai „gali keliauti į kitą etapą“.

A. Dobranskis pridūrė, kad dabar yra sukeltas politinis ažiotažas, tačiau svarbu spėti sutvarkyti parką iki artėjančio jubiliejaus.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas Renaldas Kulikauskas išsakė nuomonę, kad jei nėra sprendimų pašalinti sporto aikštelę iš projekto, turi būti įgyvendinamas patvirtintas projektas, kaip ir buvo numatyta.

„Nėra realaus pagrindo keisti projekto, sutarties su rangovu dėl pakeitimo irgi nėra. Baimė nėra pagrindas keisti sprendinius“, - replikavo R. Kulikauskas.

Beveik dvi valandas trukusio posėdžio metu nuskambėjo ir kaltinimai nešvariais sprendimais kelių politikų atžvilgiu, ir siūlymai Skulptūrų parke minėtų laisvalaikio erdvių visai neįrenginėti motyvuojant tuo, kad yra tam tinkamesnių vietų.

Antikorupcijos komisijos nariai balsų dauguma nusprendė kreiptis į merą ir Savivaldybės administracijos direktorių.

Prašoma užtikrinti, jog būtų įgyvendintas patvirtintas techninis projektas, o su pakeitimais būtų supažindinta Antikorupcijos komisija.

Taip pat pritarta siūlymams pateikti papildomą medžiagą, susijusią su Skulptūrų parko rekonstrukcijos projekto tvirtinimu bei įgyvendinimu, ir ją svarstyti kituose posėdžiuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder