10 daržovių ir vaisių, kurie ilgiausiai negenda - sutaupykite

Vaisiai bei daržovės šiuo metu tikrai nėra pigiausi maisto produktai parduotuvėse, tačiau visi žino, jog vaisius ir daržoves valgyti būtina, jei norisi išlaikyti puikią sveikatą bei savijautą. Sužinokite, kurie vaisiai bei daržovės nesuges ir džiugins jūsų skrandį ilgiausiai. 

Obuoliai

Daug obuolių rūšių gali džiuginti sultingumu ir traškumu ilgą laiko tarpą. Laikykite obuolius lentynoje ir jais galėsite džiaugtis apie savaitę, o jei laikysite įvyniavę į drėgną popierių šaldytuve - prailginsite galiojimo laiką iki 6 savaičių. 

Apelsinai

Šie estetiškai atrodantys vaisiai puošia daugelio žmonių virtuvių lentynas, tačiau, jei norite, jog apelsinai džiugintų dvi savaites ir ilgiau, laikykite juos tinkliniame maišelyje sausame stalčiuje. Šis metodas tiks ir citrinoms, greipfrutams. 

Braškės

Vienos ilgiausiai šviežumą išlaikančių uogų - braškės gali jus džiuginti apie savaitę. Stenkitės, jog tarp uogų nebūtų sugedusių, pradedančių gesti uogų, nes taip greitai suges ir likusios uogos.

Laikykite braškes orui nepralaidžiame indelyje ar stiklainyje su sausu popieriniu rankšluosčiu. Laikykite braškes šaldytuve. 

Mėlynės

Laikykite mėlynes orui laidžiame indelyje, ant šaldytuvo lentynos. 

Bulvės

Bulvės yra, turbūt, ilgiausią galiojimo trukmę turinčios daržovės, todėl verta bulves laikyti vėsioje, sausoje vietoje. 

Lapinis kopūstas

Jei norisi pasimėgauti šio kopūsto nauda, laikykite jį popieriniuose rankšluosčiuose, šaldytuve. 

Burokėliai

Nupjaukite žaliąsias dalis, perplaukite vandeniu ir nusausinkite. Apvyniokite popieriniu rankšluosčiu ir laikykite šaldytuve - taip burokėliai išlieka švieži net du mėnesius. 

Moliūgas

Moliūgas išliks šviežias virš mėnesio, jei jį laikysite šaldytuve, jei jį prapjausite, toks moliūgas jums tarnaus vos kelias dienas. 

Morkos

Morkos gali išlikti traškios ir gardžios, jei tinkamai laikomos šaldytuve iki mėnesio. Morkas nuplaukite, nupjaukite žaliąsias dalis, jas apvyniokite popieriniu rankšluosčiu ir sunaudokite per keturias dienas.

Morkų vynioti į popierių nebūtina, tiesiog laikykite jas indelyje šalčiausioje šaldytuvo vietoje. 

Šaltinis: https://www.realsimple.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder