Barbara Fleischman yra meno kolekcininkė ir daugelio Niujorko kultūros institucijų valdybos narė.
Neseniai ji atšventė 100-ąjį gimtadienį, bet vis dar dalyvauja renginiuose ir sportuoja.
Interviu "Business Insider" ji pasidalijo trimis įpročiais, kurie padėjo jai nugyventi tokį ilgą ir aktyvų gyvenimą.
Užsiėmimas ir nuolatinis mokymasis
Slaugos namuose, kuriuose šiuo metu gyvena Fleischmann, ji ir toliau organizuoja kultūrinius renginius ir pokalbius savo namiškiams.
Fleischmann taip pat toliau mokosi slaugos centre.
Viename 2016 m. atliktame tyrime nustatyta, kad užimtumas arba daug veiklos ir mažai laisvo laiko siejamas su geresniais vyresnio amžiaus žmonių kognityviniais gebėjimais, geresne atmintimi ir greitesniu informacijos apdorojimu.
Kito tyrimo duomenimis, mokymasis senstant gali padėti išsaugoti pažintines funkcijas ir sulėtinti erdvinių įgūdžių bei atminties blogėjimą.
Mankšta
Fleischman nebuvo "apsėsta mankštos" vaikystėje, sakė ji, bet dabar, pradėjusi treniruotis su asmeniniu treneriu, kad pagerintų savo pusiausvyrą, ji tai "įsidėmėjo".
Geros fizinės formos palaikymas yra akivaizdus būdas prailginti gyvenimo trukmę, o pusiausvyros išlaikymas yra svarbi šio proceso dalis, nes padeda išvengti kritimų.
2022 m. tyrimo autoriai nustatė, kad vyresni nei 50 metų žmonės, galintys ilgiau nei 10 sekundžių stovėti ant vienos kojos, turėjo mažesnę tikimybę mirti per 10 metų, ir padarė išvadą, kad prasta pusiausvyra yra trumpesnės gyvenimo trukmės rodiklis.
Stiprūs ryšiai
Manoma, kad stiprūs santykiai yra raktas į ilgaamžiškumą.
Vieno tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios gyveno aktyvų socialinį gyvenimą, turėjo 41 proc. didesnę tikimybę sulaukti 85 metų nei tos, kurios buvo atsiskyrusios.
Tyrimai taip pat rodo, kad savanoriškai dirbantys vyresnio amžiaus žmonės dažniau būna fiziškai ir psichiškai sveiki, laimingesni ir labiau patenkinti.
Rašyti komentarą