Koks yra idealus amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių

3 iš tikrųjų malonūs ilgaamžiškumo įpročiai, kurie gali padėti jums ilgiau išlikti sveikesniems - be dietos ar pratimų

(1)

Ar jums atrodo, kad kiekvienas sveikatos patarimas, kurį gaunate, susiveda į vieną iš dviejų dalykų - dietą ir fizinius pratimus? Arba kiekvieną kartą, kai apsilankote pas gydytoją, jis jums sako tą pačią kalbą apie sveikos gyvensenos įpročius, kurie iš esmės yra tik „gerai maitinkitės" ir „daugiau judėkite”?

Žinoma, sveikatingumas ir mityba iš esmės yra du geriausi dalykai, kuriuos galite padaryti savo kūnui. Tai neginčijama. Tačiau yra ir kitų dalykų, kuriuos galite daryti, kad pagerintumėte savo sveikatą, ir kai kurie iš jų iš tikrųjų yra labai malonūs (pažadame!).

Imkite pavyzdį iš bendruomenių visame pasaulyje, vadinamų mėlynosiomis zonomis - regionų, kuriuose žmonės gyvena ilgiausiai ir sveikiausiai (juos nustatė ,,National Geographic" bendradarbis ir garsus rašytojas Danas Buettneris).

Dauguma šiuose regionuose gyvenančių žmonių, sulaukusių 90-ies ir daugiau metų, nesilaiko naujausių dietų ir nebėgioja ant bėgimo takelio. Jie gyvena visavertį gyvenimo būdą, kuriame daug dėmesio skiriama malonumui ir džiaugsmui.

Net jei negyvenate Mėlynojoje zonoje, šių principų taikymas gali turėti didelės įtakos jūsų sveikatai ir ilgaamžiškumui. Visi galime pasimokyti iš šių Mėlynosios zonos įpročių ir pritaikyti juos savo kasdienybėje.

Atlikdamas paprastus, bet reikšmingus gyvenimo būdo pokyčius, kiekvienas gali eiti sveikesnio ir galbūt ilgesnio gyvenimo keliu.

Štai keturi Mėlynosios zonos įkvėpti sveikos gyvensenos įpročiai, padedantys gyventi ilgai, kurie atrodo kaip bet kas, tik ne pareiga.

Neskubėkite

Sumažinkite krūvį. Tai rekomenduoja Stephenson-Laws. Efektyviai valdykite stresą, nes lėtinis stresas gali sukelti uždegimą ir įvairias lėtines ligas.

Nė viena iš Mėlynosios zonos teritorijų nėra didžiuosiuose miestuose - ir galbūt čia yra ryšys tarp gyvenimo tempo ir sveikatos.

Tai nereiškia, kad esate pasmerkti, jei gyvenate mieste, bet pabrėžia, kad lėtesnis gyvenimo tempas gali prisidėti prie jūsų gerovės. Kaip galite sulėtinti tempą? Galbūt yra įsipareigojimų, kuriems galite pasakyti „ne", arba būdų, kaip į savo dienas įtraukti daugiau pertraukų.

Teikite pirmenybę savo socialiniam gyvenimui

Vienas geriausių atrastų komponentų apie Mėlynosios zonos gyvenimo būdo įpročius? Socialinio ryšio jausmas. Priklausymas yra labai svarbus. Palaikančios bendruomenės kūrimas, nesvarbu, ar tai būtų religija, ar kita, jums artima bendruomenė.

Santykius iškelkite į pirmą vietą - prieš darbą ir kitus prioritetus. Investuodami savo laiką į šeimą ir kurdami draugystę galite sustiprinti paramos jausmą, išvengti vienatvės ir gyvenimui suteikti didesnį tikslą.

Tai gali būti paprasčiau, nei manote. Galbūt pakvieskite ką nors pasivaikščioti. Suplanuokite pokalbį su draugu. Arba supažindinkite su nauju žmogumi jogos pamokoje.

Raskite savo laimę

Prisidengiant „realizmu" lengva pasiduoti cinizmui - tačiau kur kas drąsiau pasirinkti džiaugsmą ir optimizmą nepaisant kliūčių.
Tikslo siekimas ir pozityvus nusiteikimas yra Mėlynosios zonos įprotis. Tai gali labai prisidėti prie sveiko ir laimingo gyvenimo.

Nors dėkingumas, optimizmas ir prasmės ieškojimas nebūtinai yra lengviausiai įgyvendinami dalykai iš karto, ši formulė gali turėti didelės įtakos jūsų fiziologinei ir psichologinei savijautai. Be to, ji nemokama - nereikia jokių papildų ar sporto klubo narystės.

Parengta pagal www.wellandgood.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder