39 metų moterį mirtinai sudraskė 13 pėdų ilgio didysis baltasis ryklys

39 metų Kimon Bisogno su Diego Milesi ir 5 metų dukrele Luna savaitgalį leido Pietų Afrikos paplūdimyje. Tačiau ją mirtinai sudraskė didysis baltasis ryklys, vos už kelių metrų nuo savo išsigandusios šeimos, - paskelbė thesun.co.uk.

 

Ji anksti ryte nuėjo į vandenį išsimaudyti ir, kaip teigiama, buvo tik iki juosmens, kai ryklys, kurio dydis, kaip manoma, buvo apie 13 pėdų, ją puolė.

Liudininkai pasakojo, kad jūra aplink Kimon "nusidažė raudonai", o kiti plaukikai šaukdami bėgo iš vandens.

Šauktis pagalbos buvo beprasmiška, nes vietiniams gyventojams buvo per daug pavojinga likti vandenyje.

Nacionalinio jūrų gelbėjimo instituto pakrantės laivas buvo nuleistas į vandenį ir rado Kimon krauju permirkusį kūną, plūduriuojantį bangose maždaug už 50 metrų nuo tos vietos, kur ji buvo užpulta.

Jos kūnas buvo perduotas policijai, o teismo medicinos patologai atliks skrodimą, po kurio bus surengta apklausa.

Jos sugniuždytai šeimai buvo pasiūlytos psichologo konsultacijos.

Netrukus tame pačiame paplūdimyje valandos bėgyje ryklys užpuolė dar du plaukikus.

Tai buvo antroji mirtis tame pačiame idiliškame kurorte vos per tris mėnesius ir trečioji per 11 metų, todėl paplūdimys buvo uždarytas ir pastatyti įspėjamieji ženklai apie ryklius.

Bitou savivaldybės meras Davidas Swartas sakė: "Iki 2011 m. neturėjome nė vieno mirtino atvejo, o dabar jau trys, iš kurių du įvyko per pastaruosius tris mėnesius.

"Tiriame ir svarstome galimybę įrengti užtvarą nuo ryklių, padidinti įspėjamuosius ženklus ir pradėti gelbėtojų sezoną mėnesiu anksčiau nei įprastai.

"Atrodo, kad ryklių elgesys šioje vietovėje nepasikeitė, todėl šiek tiek mįslė, kodėl per tokį trumpą laiką įvyko trys mirtinos atakos.

"Šiuo metu mintimis esame su žuvusia moterimi ir jos šeima", - sakė jis.

Didieji baltieji rykliai gali užaugti iki 20 pėdų ilgio ir sverti 2 tonas, o jų milžiniškuose žandikauliuose eilėmis išsidėstę iki 300 aštrių dantų.

Plėšrūnas, kai puola, gali plaukti iki 35 km/h greičiu ir paprastai medžioja ruonius, jūrų liūtus ir delfinus.

Buvęs gelbėtojas Bruce'as Noble'as, apskaičiavo, kad didysis baltasis ryklys galėjo būti 11-13 pėdų ilgio.

Jis sakė: "Vanduo toje vietovėje yra labai seklus, tačiau ji nuplaukė į gilesnį kanalą, kurio gylis yra apie 2 metrus, ir, kai ryklys ją užpuolė, ji buvo viena tame kanale.

Žmonės dažnai painiojami su ruoniais, ypač, kai vilki šlapius kostiumus.

Vieną kartą įkandę rykliai paprastai pasišalina, nes žmogus nėra jų natūralus grobis, tačiau vos vieno ryklio įkandimo padaryta žala dažnai būna mirtina.

Per pastaruosius 25 metus prie Pietų Afrikos Respublikos krantų per ryklių atakas žuvo 37 žmonės, o nuo 1950 m. jų žandikaulių aukomis tapo 66 žmonės.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder