4 gudrūs būdai atremti žodinei agresijai

Kas nors iš aplinkinių dažnai šaiposi iš jūsų, netaktiškai kritikuoja, įžeidinėja? O jūs pasimetate ir nesugebate iškart sugalvoti šmaikštaus atsakymo? Tokį išradingumą ir sugebėjimą apsiginti nuo kitų verbalinės agresijos galima išsitreniruoti iš anksto, tvirtina vokiečių rašytoja ir asmeninio efektyvumo trenerė Jumi Vogler.

Geras atsakymas į grubias replikas jūsų atžvilgiu ateina į galvą tik po kurio laiko?

Nesijaudinkite, kitą kartą jūs sugebėsite tinkamai atremti ataką. Šie keturi metodai padės jums pasiruošti.

I būdas: žeidžiančių frazių atspindys

Įžeidžiančios frazės paprastai būna banalybės, nepasiduodančios argumentacijai, todėl į jas neverta atsakyti rimtai. Kitaip jūs pateksite į situaciją, kai jums neužteks įrodymų ir būsite priversti užimti gynybinę poziciją, tada jūs pralaimėsite.

Pavyzdys: „Mes visada tai darydavome taip“.

Galimi atsakymai: „Na, ir kaip, ar nors sykį pavyko?“, „O, jūs esate didis entuziastas!“, „Būtent, o dabar mes padarysime kitaip, nes darosi nuobodu“., „Jus gąsdina sėkmė? Ar aš klystu?“.

Galima sunkiai atsidūsėti ir pasakyti: „Čia aplinkui tiek daug dulkių“, „Kai žiūriu į jūsų veidą, įžvelgiu sugebėjimus surasti naujus sprendimus, kūrybinį potencialą ir stiprų veržimąsi į permainas. Tai jums pravers“.

Dabar jūsų eilė. Štai kelios „užmušančios“ frazės, kurias patys galite panaudoti: „Tai – netikslinga“,

„Dėl to jums pirmiausia teks pakeisti žmones“, „Jūs esate per daug jaunas“, „Aš pažįstu šią sritį labai seniai.

Su sustabarėjusiomis struktūromis nieko nepaveiksi“, „Bet jūs negalite spręsti apie tai“, „Tai mes jau išbandėme. Iš to nieko neišėjo“.

Archyvų nuotr.

Pokalbis. Unsplash

II būdas. Dziudo metodas

Čia kaip atitinkamoje sporto rūšyje užduotis yra ne nukauti priešininką. Atvirkščiai, savo puolimui reikia panaudoti priešininko smūgio jėgą.

Šiuo atveju: priekaištus, pretenzijas, neteisingus kaltinimus ir įžeidinėjimus reikia priimti nesiginčijant, be „jeigu“ ir „tačiau“. Nesistebėkite.

Nuo šio momento turite pamiršti visus bandymus pasiteisinti, paprasčiausiai sutikite su visais priekaištais. Tiesa, smarkiai padidindami ir su gera doze humoro – paradokso intervencijos forma.

Pavyzdžiai: „Jūs priaugote svorio?“ – „Ir dar kaip! Vietoj žieminio palto teko užsakyti šeimyninę palapinę.

Atrodo kolosaliai“. „Man atrodo, kad jūs per daug geriate!“– „Žinau. Vyno gamintojų sąjunga tvirtina, kad mano užsakymai sudaro 50 procentų jų apyvartos. Aš dabar esu jų reklaminis veidas. Dėl mano raudonos nosies“.

Dabar jūsų eilė. Sugalvokite atsakymus pagal dziudo principą. Jeigu jau pasitikite savo sugebėjimais, išbandykite šį metodą praktiškai.

III būdas. Kolombo metodas

Šis metodas pavadintas pagal populiaraus serialo herojų komisarą Kolombo. Tikriausiai prisimenate, kad narpliodamas nusikaltimus detektyvas visada apsimetinėdavo kvailoku.

Kalbėdamas su oponentais ir įtariamais nusikaltėliais jis žavėjosi jų menamais sugebėjimais ir pranašumais. Pagal Kolombo metodą į priešininko žodinius puolimus reikia reaguoti susižavėjimu. Žinoma, ironišku.

Pavyzdžiui, viršininkas sako pavaldiniui: „Jeigu jūs negalite pasiūlyti geresnio sprendimo, tai aš klausiu savęs, ką jūs pamiršote mūsų kolektyve. Jūs – paprasčiausias nevykėlis“.

Atsakymas: „Aš galiu dar tiek daug iš jūsų išmokti. Tai, kaip jūs pagaunate dalykų esmę ir iškart pereinate prie reikalo, daro jus idealiu vadovu.

Aš labai džiaugiuosi, kad po tokių ilgų ieškojimų pagaliau suradau sau idealą, kuriuo galiu sekti“.

Dabar jūsų eilė. Sugalvokite įžeidimams ir priekaištams, kurie buvo minėti kaip dziudo metodo pavyzdžiai, Kolombo stiliaus atsakymus. Tegul jūsų nesutrikdo mintis, kad jūs negalėtumėte bet kam atsakyti tokiu būdu.

Galbūt šiuo metu toks metodas nepritaikomas realybėje, bet pasitreniruoti verta. Tinkama proga ir jam kada nors pasitaikys.

IV būdas. Gagos metodas

Šio metodo principas – atsakyti bet ką „iš kitos operos“. Tas atsakymas neturi būti susijęs pagal prasmę. Kalbėkite tai, kas pirmiausia šaus į galvą.

Pavyzdžiui, nervingas keleivis bamba ant jūsų autobuse: „Pasitraukite, per jus praeiti neįmanoma“. Į tai galite atsakyti: „Obuolys nuo obels toli nenukrenta“, „Anksti kėlęs, jaunas vedęs, nesigailėsi“, „Aš vaikystėje norėjau būti kosmonautu“, „Sveikinu, jūs susilauksite berniuko“, „Su mylimaisiais nesiskirkite!“.

Dabar jūsų eilė. Gagos stiliaus atsakymai atrodo labai paprasti. Iš tikrųjų juos labai sunku sugalvoti reikiamu momentu. Juk jie niekaip nesusiję su tuo, kas jus sunervino.

Jie išnyra iš pasąmonės gelmių.

Pabandykite. Prisiminkite savo mėgstamus posakius, priežodžius, patarles, šabloninių frazių ir pokštų kolekciją. Galite pasitreniruoti draugų rate.

Tai bus puiki pramoga per vakarėlį su įsilinksminusia kompanija.

Archyvų nuotr.

Pokalbis. Unsplash

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder