Tai puiku, kai santykiuose visi gyvena kaip viena didelė, laiminga šeima. Tačiau jei išsiskirsite, viskas gali tapti labai painu.
Jei jūsų draugai palaikė draugystę su jūsų buvusiuoju net ir po to, kai jūs išsiskyrėte, galite šiek tiek supykti.
Sudaužyta širdis yra pakankamai skausminga ir be visiško draugų palaikymo! Sunku žinoti, kad ryšiai ir sąsajos, kurių dalimi buvote, tęsiasi ir pasibaigus jūsų santykiams, o judėti pirmyn sunku, kai jūsų buvęs vis dar yra jūsų draugo gyvenime.
Tačiau tai neturi sukelti jokios dramos. Draugai jums reikalingi labiau nei bet kada anksčiau, kai pirmą kartą po kurio laiko pradedate gyventi vieniši. Taigi prieš pradėdami deginti tiltus, išmokite spręsti šią situaciją taip, kad ji būtų naudinga visiems jos dalyviams.
1. Būkite brandūs.
Sekundę apie tai pagalvokime racionaliai.
Išsiskyrimai yra pakankamai sunkūs ir be barnių su draugais.
Turėti bendrus draugus su buvusiuoju toli gražu nėra idealu, tačiau tai nėra pasaulio pabaiga.
Jūsų draugai tikriausiai pažįsta daugybę žmonių, apie kuriuos su jais nekalbate ir su kuriais jums nereikia bendrauti, tad kodėl su buvusiuoju turėtų būti kitaip?
Tikrai negalite nurodinėti žmonėms, su kuo jie gali, o su kuo negali bendrauti, o jei tai padarysite, tai gali tik įvaryti pleištą tarp jūsų.
Geri draugai vis tiek turėtų sugebėti palaikyti tave, net ir neatstumdami tavo buvusio draugo.
2. Apsvarstykite aplinkybes.
Ar jūsų draugai pažinojo jūsų buvusįjį prieš jums pradedant susitikinėti? Ar skatinote juos būti draugais santykių metu?
Šias situacijas sunku bandyti kontroliuoti, nes jų draugystė gali būti visiškai atskirta nuo jūsų.
Žinoma, galbūt jūs buvote tas dalykas, kuris pradžioje juos suartino, tačiau negalima tikėtis, kad jūsų draugai nutrauks savo santykius vien dėl to, kad jūs ir jūsų buvusioji taip pasielgė.
Tačiau jei išsiskyrėte itin bjauriai arba jūsų draugai su buvusiuoju suartėjo tik po to, kai santykiai nutrūko, turite pilną teisę būti nusiminę.
Sunku žinoti, kad jūsų draugai gali nekreipti dėmesio į tai, kas baisaus nutiko jūsų santykiuose, tačiau svarbu išlikti ramiems ir kalbėti atvirai.
3. Pasikalbėkite apie tai.
Sąžiningumas čia yra geriausia politika.
Turite pasitelkti savo balsą ir pranešti draugams, kas jums netinka. Leiskite jiems žinoti, kaip jaučiatės. Taip pat padės užduoti jiems klausimus, kad galėtumėte suprasti, kodėl jie palaiko draugystę su jūsų buvusiuoju.
Nekonfrontuodami paklauskite jų, kodėl jiems patinka bendrauti su jūsų buvusiuoju. Ar yra kokių nors išsiskyrimo detalių, kurias jie turėtų žinoti ir kurios galėtų pakeisti jų požiūrį?
Gali būti, kad jie tiesiog nesuvokia, jog jus nuliūdina, arba neturi visų faktų, kad galėtų priimti pagrįstą sprendimą dėl savo draugystės.
Nenorite manipuliuoti ar kontroliuoti, tačiau turite teisę sakyti savo tiesą. Tai gali reikšti, kad laikui bėgant ir jūsų jausmams toliau keičiantis, teks surengti kelis pokalbius. Atviri pokalbiai jus tik suartins.
4. Nustatykite savo ribas.
Gali būti, kad net ir po pokalbio su jumis draugai nuspręs palaikyti ryšį su jūsų buvusiuoju. Tai visiškai gerai, tačiau turite saugoti savo nervų sistemą ir širdį.
Galbūt padėtų negirdėti apie jų pokalbius arba nematyti jų bendrų įrašų socialiniuose tinkluose.
Galbūt nebenorite dalyvauti grupiniuose pokalbiuose arba nesate pasiruošęs, kad jūsų buvusioji būtų pakviesta į penktadienio vakaro kokteilių valandėlę.
Užtikrinkite, kad jūsų draugai žinotų, jog jums tiesiog reikia laiko prisitaikyti ir gyventi toliau, visur nematant savo buvusiojo.
Jei draugai žinos tavo ribas, jie galės atitinkamai planuoti ir skirti tau laiko. Jie juk gali pabendrauti su tavo buvusiuoju kitą dieną.
5. Žinokite, kam galite patikėti.
Atleidimas ir leidimas draugams suartėti su buvusiuoju gali izoliuoti, ypač jei nebesijaučiate patogiai jiems atsiverti, bijodami, kad viskas, ką pasakysite, bus perduota buvusiajam.
Tačiau mums visiems reikia peties, ant kurio galėtume išsiverkti.
Geri draugai turėtų sugebėti išlikti neutralūs ir jus palaikyti, net jei jie taip pat yra artimi jūsų buvusiajam.
Jums nereikia blogai kalbėti apie savo draugą, kad gautumėte patarimų dėl išsiskyrimo.
Taip pat gerai turėti tokių žmonių, į kuriuos galėtumėte kreiptis, kai jums reikia, kad kas nors jus palaikytų.
Tėvai, broliai ir seserys ar kitas draugas bus šalia, kai jums to prireiks, ir po to jie tikrai nebėgs pas jūsų buvusįjį!
Rašyti komentarą