5 dienų badavimo dieta sumažina biologinį amžių - mokslininkai

(1)

Ši dieta sudaryta taip, kad žmogus ne išsektų, bet galėtų sulėtinti senėjimą.

Pietų Kalifornijos universitete atliktame tyrime buvo nagrinėjamas naujas mitybos režimas, imituojantis badavimą. Didžiausia staigmena: jis gali sumažinti žmogaus biologinį amžių.

Kaip rašo "Times of India", badavimą imituojanti dieta - tai 5 dienų dieta, kurioje daug nesočiųjų riebalų ir mažai visų kalorijų, baltymų ir angliavandenių.

Ji sukurta taip, kad imituotų bado poveikį geriant tik vandenį, tačiau aprūpina būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis ir leidžia žmonėms daug lengviau baigti badavimą.

Jį sukūrė Pietų Kalifornijos universiteto Leonardo Deiviso mokyklos profesoriaus Walterio Longo, vyriausiojo naujojo tyrimo autoriaus, laboratorija.

Šios dietos poveikiui žmonėms tirti buvo atrinktos dvi grupės, kuriose buvo 18-70 metų amžiaus vyrų ir moterų.

Į dietą, imituojančią badavimą, buvo įtrauktos daržovių sriubos, energetiniai batonėliai, energetiniai gėrimai, traškučiai ir arbata, kurie buvo dalijami porcijomis per 5 dienas, ir papildai, užtikrinantys didelį mineralų, vitaminų ir nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekį.

Kontrolinei grupei buvo patarta laikytis įprastos arba Viduržemio jūros regiono dietos.

"Tai pirmasis tyrimas, parodęs, kad mitybos apribojimais pagrįsti apribojimai gali biologiškai atjauninti žmones", - komentavo Longo.

Atlikus klinikinį tyrimą nustatyta, kad dalyvių, kurie laikėsi badavimą imituojančios dietos, biologinis amžius sumažėjo vidutiniškai 2,5 metų.

Biologinis amžius yra unikalus organizmo vertinimo būdas, nepriklausomai nuo faktinių gimimo metų.

"Biologiniame amžiuje atsižvelgiama į įvairius biologinius ir fiziologinius vystymosi veiksnius, įskaitant gyvenimo būdą, genetiką, mitybą ir ligas", - aiškino daktarė Sakeita Crowder.

Tuo tarpu ekspertai įvardijo pagrindinius įpročius, galinčius sumažinti biologinį amžių.

Pagrindinis įprotis, galintis sumažinti biologinį amžių:

Biologinis amžius - tai unikalus kūno matavimo būdas, nepriklausomai nuo tikrųjų gimimo metų.

"Biologiniame amžiuje atsižvelgiama į įvairius biologinius ir fiziologinius vystymosi veiksnius, įskaitant gyvenimo būdą, genetiką, mitybą ir ligas", - paaiškino daktarė Sakeita Crowder, rašo Parade.com.

Ekspertai pažymėjo, kad kai kurių įpročių pritaikymas gali prilygti pasinėrimui į jaunystės šaltinį. Ekspertai teigia, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra svarbiausias būdas jaustis geriau ir jauniau.

"Mano didžiausias patarimas pacientams - kasdien mankštintis", - pažymėjo daktaras Kennethas Consiglia.

Tuo tarpu ekspertai pastebi, kad fizinis aktyvumas daro nepastebimą poveikį gyvenimo būdui, kuris taip pat gali sumažinti biologinį amžių.

"Žmonės, kurie kasdien mankštinasi, paprastai valgo sveikesnį maistą, geria daugiau vandens ir geriau miega", - aiškino K. Consiglia.

Dar vienas ekspertas sutinka. "Mankšta stiprina ne tik kūną, bet ir protą, - sakė daktaras Gary Smallas.

"Kasdienis 30 minučių greitas pasivaikščiojimas ne tik pagerins širdies sveikatą ir sumažins diabeto bei kai kurių vėžio rūšių riziką, bet ir pagerins kognityvinę sveikatą bei sumažins Alzheimerio ligos ir demencijos riziką", - sakė jis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder