5 įspūdingiausios Tailando šventyklos

Apsilankyti budistų šventyklose privalo visi, keliaujantys po Tailandą. Tai puiki proga susipažinti su budizmu, pasigrožėti nuostabia architektūra, didžiulėmis Budų statulomis bei kitais religiniais elementais.

Atrinkome 5 įspūdingas šventyklas, kurias rekomenduojame pamatyti kiekvienam. Tačiau Tailande šventyklų yra be galo daug – labai raginame aplankyti ne tik garsiausias, didžiausias, bet ir mažiau žinomas šventyklas, kurias tikrai pastebėsite klajodami po šią magišką šalį.

Wat Rong Khun (Baltoji šventykla), Čiangrajus

Baltąją šventyklą daugelis laiko viena gražiausių šventyklų visame Tailande. Ją rasite 13 kilometrų nuo Chiang Rai (Čiangrajaus) miesto centro. Ši šventykla – tikras meno kūrinys, mintimis nukeliantis į žiemos pasaką. Jos sienos yra išpuoštos smulkiomis veidrodinėmis detalėmis, tad šventykla nuostabiai žėri saulės šviesioje. Išties unikalus reginys!

Wat Pho (Gulinčio budos šventykla), Bankokas

Wat Pho yra didžiulis šventyklų kompleksas Bankoke, o žymiausias čia esantis objektas – 46 metrų ilgio gulinčio Budos statula. Tai yra didžiausia gulinčio Budos statula visame Tailande. Be to, Wat Pho yra vieta, kur gimė tailandietiškas masažas, tad labai rekomenduojame vizito metu pasilepinti tradiciniu masažu.

Wat Arun (Aušros šventykla), Bankokas

Kitapus upės aukščiau minėtos Wat Pho, rasite Wat Arun šventyklų kompleksą. Pagrindinė šventykla yra išpuošta porcelianinėmis mozaikomis, kurias galima iš arti apžiūrėti laipiojant šio nuostabaus statinio pakopomis. Wat Arun bokštas (prang) siekia 80 metrų ir yra laikomas aukščiausiu tokio tipo šventyklos bokštu Tailande.

Wat Tham Seua (Tigro šventykla), Krabi

Krabi regione esančios Tigro šventyklos pažiba – ant kalno viršunės įsitaisiusi Budos statula. Norint ją pasiekti, teks įveikti net 1260 stačių laiptelių. Tačiau vaizdas, kurį pamatysite, tikrai vertas pastangų.

Su savimi būtinai turėkite vandens ir slėpkite jį (kaip ir kitus daiktus) nuo kelyje sutinkamų beždžionių.

Galime suorganizuoti jums išvyką į Tigro šventyklą, kartu aplankant ir kitas nuostabias Krabi vietoves – daugiau informacijos rasite čia.

The Sanctuary of Truth (Tiesos šventykla), Pataja

Ši unikali Tiesos šventykla-muziejus yra pastatyta vien tik iš medienos, nenaudojant jokių kitų medžiagų. Ją puošia nuostabūs išdrožinėti ornamentai ir medinės detalės. Patajoje įsikūrusi šventykla pradėta statyti 1981 m. ir vis dar yra nebaigta. Net ir vykstant darbams, lankytojams leidžiama apžiūrėti šio architektūrinio šedevro ir jame laikomų eksponatų.

Nepamirškite, kad lankantis budistų šventyklose galioja griežtas aprangos etiketas – drabužiai turi dengti pečius ir kelius.

Daugiau apie budistų kultūrą kviečiame skaityti čia.

Taip pat primename, kad esate visada laukiami mūsų grupėje Tailandiečiai, kur be perstojo dalinamės naudinga informacija apie keliones į Tailandą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder