5 nervingi įpročiai, kurie reiškia, kad kažkas meluoja

Tereikia pažvelgti į jų rankas.

1 Jų akys blizga

Žmogaus akys gali daug ką pasakyti - ypač kai jis meluoja.

"Kai žmogus meluoja, jo smegenys įsijungia į darbą, bandydamos sugalvoti, kaip jam išsisukti iš situacijos, kad nebūtų pagautas", - sako Colleen Wenner, "New Heights Counseling & Consulting" įkūrėja ir klinikinė direktorė.

"Akys juda ne tiesia linija, o blaškosi, nes smegenys apdoroja informaciją. Tai vadinama mikrojudėjimu ir vyksta pasąmoningai, stengiantis išvengti aptikimo."

Melagis taip pat gali nukreipti žvilgsnį nuo asmens, su kuriuo kalbasi.

2 Pasikeičia jų balsas

Dar viena nevalinga reakcija į nervingumą, kuri gali pasireikšti, kai žmogus meluoja, yra balso pokytis.

Wenner pažymi, kad tam dažnai būdingas neįprastas balso tono pakilimas arba kritimas.

"Įtampa balse atsiranda tada, kai stengiamasi nesusivokti - gali pasikeisti balso aukštis, stiprumas arba abu šie dalykai", - sako ji.

"Taip pat galima pastebėti pokyčius, susijusius su tuo, kaip žmogus kalba, pavyzdžiui, mikčiojimą, svyravimą ar per greitą kalbėjimą."

Asmens burna taip pat gali tapti sausa ar įtempta - tarsi sulaikant melą - ir netgi galite pastebėti, kad jis kvėpuoja paviršutiniškiau nei įprastai.

Visa tai yra melo sukelto streso rezultatas.

3 Jie slepia rankas

Jei manote, kad kas nors meluoja, pažvelkite į jo rankas - jei tik galite jas rasti.

"Meluojantis žmogus gali sugniaužti rankas į kumščius, susikišti rankas į kišenes arba sukryžiuoti rankas", - sako GinaMarie Guarino.

"Kiekvienas iš šių elgesio būdų rodo kūno įtampą ir gali būti nesąmoningas būdas apsisaugoti ar užsidaryti nuo kito žmogaus dėl diskomforto, kurį sukelia melo keliamas stresas."

4 Jie maivosi

Tikriausiai pastebėjote, kad esate linkę virpėti, kai esate stresinėje situacijoje, pavyzdžiui, spėjate iki trumpo termino įgyvendinti darbo projektą arba laukiate svarbaus pokalbio pradžios. Tas pats nutinka ir gulint.

"Kai žmonės meluoja, jiems dažnai būna sunku išlaikyti ramybę ir jie gali nervingai virpėti", - sako Heather Wilson, "Epiphany Wellness" vykdomoji direktorė.

"Tai gali pasireikšti tuo, kad jie baksnoja kojomis, persikreipia sėdėdami arba net vaikšto pirmyn ir atgal."

Vėlgi, toks elgesys susijęs su nerimu, kad jie bus pagauti, pastebi H. Wilson.

5 Jie nukrypsta nuo savo bazinio elgesio.

Nervingas įprotis vienam žmogui gali būti normalus elgesys kitam. Todėl svarbu suprasti, kaip žmogus paprastai elgiasi, kad galėtumėte geriau pastebėti jį meluojant.

"Apgaulę atpažįstate skaitydami, kaip toli nuo normalaus žmogaus elgesio - todėl turite žinoti, kas yra normalu", - sako kūno kalbos ekspertė Patti Wood, MA, kūno kalbos ekspertė "The Gold Standard of Body Language Experts".

"Pavyzdžiui, galite manyti, kad visi melagiai daro pauzes prieš kalbėdami ir neužmezga akių kontakto, tačiau sąžiningas žmogus, kuris yra intravertas, gali tai daryti įprastai.

Taigi reikia žinoti, ar asmuo yra intravertas, ar ekstravertas, ir kokie yra konkretūs jo pagrindiniai ypatumai."

Bet koks nuo jų nukrypstantis įprotis - ypač vienu iš pirmiau išvardytų būdų - gali būti nesąžiningumo požymis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder