Kaip atbaidyti uodus ir kitus vabzdžius?

5 paprasti būdai, kaip atbaidyti uodus

(2)

Vabzdžiai, tokie kaip uodai, užplūsta namus vasaros mėnesiais, ypač po lietaus padidėjus drėgmės lygiui. Jie gali nepaprastai erzinti, zvimbti aplink ir kandžioti žmones, tačiau yra daugybė būdų, kaip juos atgrasyti.

Pagrindinis būdas, kuriuo kenkėjai patenka į namus, yra „įsėlinimas“ pro atidarytas duris, kol žmonės išeina ar įeina, arba pro langus, jei jie yra atidaryti.

Jie ieško šiltų, tamsių vietų, kuriose daug drėgmės, pavyzdžiui, virtuvėje, vonios kambaryje ar skalbykloje.

Laimei, yra keletas būdų, kaip juos visiškai atgrasyti, nesvarbu, ar esate sode, ar namuose.

Sodininkystės ekspertas Chrisas Bonnettas sakė: „Yra paprastų ir veiksmingų būdų atbaidyti vabzdžius. Svarbu, kad maistas būtų uždengtas, o namai švarūs, kad išvengtumėte vabzdžių, kuriuos vilioja įvairūs kvapai“.

„Daugelis šių gudrybių apima įprastų namų apyvokos daiktų, augalų ir maisto produktų naudojimą, ir jie visi yra puiki alternatyva cheminiams purškalams nuo vabzdžių.

Augalai

Yra keletas augalų, kuriuos galima sodinti tiek namuose, tiek už jų ribų, kad būtų lengviau atbaidyti uodus ir vabzdžius, tokius kaip levandos, chrizantemos, medetkos ir citrinžolė.

Pasak eksperto, šie augalai yra „natūralūs vabzdžių repelentai“ dėl savo stipraus kvapo, kurio vabzdžiai visiškai nekenčia ir jo vengia.

Žvakės

Chrisas sakė: „Žinoma, kad citronelių aliejus atbaido vabzdžius, todėl uždekite keletą citronelių žvakių. Žvakės ne tik išvarys vabzdžius, bet ir sukurs jaukią atmosferą bei skleis aromatingą kvapą“.

Be to, panašiai kaip augalai, jos gali būti naudojami tiek namuose, tiek lauke, nors jos dažniau naudojamos sode.

Sumažinkite maisto kvapus

Turėtumėte būtinai išvalyti visas maisto šiukšles, išsiliejusias medžiagas ir reguliariai ištuštinti savo virtuvės šiukšliadėžes, kad išvengtumėte maisto kvapų.

Uodus ir kitus vabzdžius pritrauks bet koks maistas virtuvėje. Sakoma, kad vabzdžiai mėgsta maistą, kuriame gausu kalio, taip pat sūrius užkandžius, nors nebuvo atlikta jokių tyrimų, patvirtinančių šiuos teiginius.

Visi virtuvėje ar sode esantys maisto produktai turi būti uždengti, kol jie bus paruošti patiekti, arba, dar svarbiau, jei įmanoma, reikia juos laikyti šaldytuve.

Maisto produktų naudojimas

Sodininkystės ekspertas tęsė: „Tam tikras maistas iš tikrųjų gali padėti atgrasyti nuo vabzdžių, todėl nedvejodami palikite juos, kad išvengtumėte jų, nes jie skleis išskirtinį kvapą, kurio vabzdžiai nekenčia“.

„Tokie maisto produktai yra česnakai, svogūnai, citrinos ir greipfrutai, kuriuos galite dėti į lėkštes ir išdalinti po įvairius kambarius, kad vabzdžiai būtų kuo toliau“.

Žolelės

Žolelių sodinimas sode ir ant virtuvės palangės reiškia, kad gaminant ar valgant „blakės prie jūsų indų nelįs“.

Tai apima šalavijus, rozmarinus, bazilikus ir laiškinius česnakus, kurie dėl stipraus kvapo atbaidys uodus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder