5 priežastys, kodėl jūsų darbas nenurodo to, kas jūs esate

(2)

Šiuolaikinėje visuomenėje darbo pozicija yra neteisingai suprantama kaip faktorius, apibūdinantis žmogų. Tai priverčia žmones kuo sunkiau dirbti, jog kiti tą žmogų labiau gerbtų ir didžiuotųsi.

Darbas turėtų teikti malonumą, kadangi savo darbe praleidžiame net 75% savo gyvenimo laiko.

Todėl, tai neturėtų tapti įtampos ir streso kupina vieta, kurioje tik stengiamės gauti kitų žmonių pripažinimą.

Dažnai žmonės, siekiantys itin aukštos pozicijos tik dėl jos pozicijos visuomenėje, pasiekus tokią "svajonių" poziciją supranta, jog ši sunki kelionė buvo neverta to, ką jie dabar turi.

Itin daug streso reikalaujančios karjeros gali sukelti perdegimo sindromą, kurio metu žmogus praranda visas savo jėgas, entuziazmą, motyvaciją dirbti bei praranda gyvenimo džiaugsmą.

Jei jaučiate, jog jums itin palengvėtų, jei jus atleistų iš šio darbo, turbūt esate ne savo vietoje.

Tačiau praradimas itin aukštų bei visuomenėje aukštinamų pareigų sukeltų ir kitą jausmą - pasitikėjimo savimi praradimą bei jausmą, jog esate nebevertinamas visuomenėje.

Svarbu suprasti, jog jūsų vertė nėra nusakoma pagal jūsų užimamas pareigas, o turėtų būti vertinama pagal jūsų vertybes.

Vienintelis pripažinimas, kurio jūs turėtumėte siekti yra jūsų pripažinimas.

Jei jaučiate, jog esate ką tik aprašytos situacijos veikėjas, surašėme jums priežastis, kurios leis suprasti, kodėl jūsų darbas nenusako jūsų vertės.

"Gerų" pareigų užėmimas nėra jūsų vienintelė sėkmė.

Nors darbas puikiai vertinamoje įmonėje atrodo puikiai jūsų CV, tačiau tai nėra vienintelis dalykas, kuri reiškia sėkmę.

Tikroji sėkmė yra darymas to, ką jūs iš tikrųjų mylite, tai yra galimybė padėti kitiems žmonėms, perlipti savo didžiausias baimes bei rasti tikrąją laimę.

Vieno žmogaus sėkmės definicija gali atrodyti visiškai kitaip nei jūsų. Ir tai yra visiškai normalu.

Galų gale turėtumėte siekti būti savimi, o ne tuo, ko siekia kitas žmogus.

Jūsų vertybės ir tiesos turėtų būti dalykai, kurie jus apibūdina.

Ar nebūtų nuostabu nebūti vertinamiems pagal dirbamą profesiją? Ką tik sutikus naują žmogų norime sužinoti, kokia yra jo profesija. Kodėl? Ar nėra kito būdo nustatyti žmogaus vertės?

Taip, įdomu, kas šį žmogų domina, tačiau to nereikėtų klausti iškart. Identitetas turėtų būti apibūdinamas tuo, ką žmogus mėgsta veikti, kokios yra jo svajonės bei vertybės.

Pagalvokite apie tai - jei turite tikrus draugus bei mylinčius artimuosius, jiems nerūpi, ką jūs dirbate.

Viskas, kas jiems rūpi yra jūsų laimė. Vertinkite save taip, kaip vertintų jus tikri draugai.

Darbas gali būti laikinas ir pasikeisti bet kurią akimirką.

Gyvenimas yra nenuspėjamas ir mes dažnai neturime galių 100% jo kontroliuoti. Vieną dieną galite būti sunkiai dirbantis architektas, o po kelių metų - ūkininkas.

Nežinote, kuria linkme pasisuks jūsų gyvenimas, todėl neturėtumėte vertinti savęs pagal savo profesiją. Viskas yra laikina, o gyvenimas - kupinas siurprizų.

Darbas - tai, ką jūs darote, o ne kas esate.

Nesvarbu ar dirbate pardavėju, ar grafikos dizaineriu, tai, ką jūs darote neapibūdina jūsų kaip žmogaus.

Yra daug būdų save apibūdinti, ypač jei nemėgstate savo darbo. Galbūt esate mama, tėtis, šuniukų mylėtojas, video žaidimų entuziastas - tai, ką jūs dievinate ir apibūdina jus kaip žmogų.

Dienos pabaigoje esate tai, kuo mylite būti, o ne tai, kokias pareigas užimate.

Kiti žmonės neatsimins jūsų dėl jūsų profesijos, o prisimins tai, kaip privertėte juos jaustis.

Kaip nusprendžiate elgtis su kitais žmonėmis ir išreikšti save kaip asmenybę nurodo jūsų identitetą. Kai kiti žmonės apie jus galvoja, gali būti, jog prisimena ir jūsų profesiją, tačiau labiausiai jie galvoja apie tai, kaip jūs privertėte tą žmogų jaustis ir kaip su juo elgėtės.

Šioje planetoje egzistuojate dėl daug daugiau priežasčių, nei darbas ir profesija.

Galbūt jums lemta padėti kažkam savo kelionėje, pakeisti ateitį į gerą. Elgiatės su savimi neteisingai, jei nusprendžiate save vertinti tik pagal savo profesiją.

Pasistenkite į gyvenimą žiūrėti plačiau ir mokykite tą patį daryti ir kitus žmones. Kai suprasime, kad esame kur kas daugiau nei mūsų profesija, jausimės daug geriau ir būsime laimingesni.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder