5 veiksmai, padėsiantys atsikratyti negatyvių minčių

Mes veikiame taip, kaip galvojame ir jaučiame. Kai atsikratome neigiamų minčių, kartu su jomis iš mūsų gyvenimo pasitraukia kentėjimas ir skausmas.

Neigiamos mintys neturi absoliučiai jokio tikslo. Ir dar neigiamas mąstymas neturi jokio ryšio su mumis. Negeros mintys nenusako mūsų asmenybės, negali nulemti mūsų likimo.

Užtat mes galime sustiprinti arba susilpninti bet kokią neigiamą mintį. Deja, mes labai dažnai suteikiame tokioms mintims per daug reikšmės – ir tai kenkia mums.

Buda sakė: „Tavo blogiausias draugas negali pakenkti tau tiek, kiek tavo neatsargios mintys“. Jų atsikratymas psichologijoje vadinamas kognityvine restruktūrizacija.

Šie 5 veiksmai išvaduos jus nuo neigiamos mąstysenos.

1. Stebėkite mintį

Atsisėskite savo proto kino salės paskutinėje eilėje ir atidžiai stebėkite neigiamą mintį. Tokios mintys paprastai gimsta kaip kognityvinių iškraipymų arba iracionalaus mąstymo būdo rezultatas.

Nesijaudinkite, jums nereikalinga psichoterapija ar vaistai – paprasčiausiai sekite mintį ir stebėkite, kaip ji tyliai išnyksta.

2. Suabejokite savo giliomis mintimis

Ilgi ir gilūs apmąstymai primeną ištemptą kramtomąją gumą. Šis palyginimas iliustruoja, kaip jūs apkraunate savo galvą mintimis ir viską apsunkinate.

Pavyzdžiui, sakydami sau; „Turiu problemą ir galiu ją išspręsti, bet iš pradžių man reikia kruopščiai apmąstyti“. Jeigu stengiatės išspręsti problemą, dauguma apmąstymų būna beprasmiški. Kyla klausimas, kaip perfrazuoti šias mintis.

Tad siūlome tokią veiksmų eigą:

a) paimkite popieriaus lapą ir padalykite jį į dvi kolonėles., kairėje pusėje užrašykite „Mintis“, dešinėje – „Sprendimas“;

b) kai apniks gilūs apmąstymai, užrašykite juos ir jų pradžios laiką. įrašykite ką nors „Sprendimo“ kolonėlėje;

c) dienos (savaitės, mėnesio) pabaigoje suskaičiuokite, kiek buvo kilusių įkyrių minčių ir kokios atsirado idėjos dėl jų.

Ar supratote? Jeigu ne, dar kartą perskaitykite 1 punktą.

3. Nustatykite faktus

Dar vienas būdas pertvarkyti mintis – tai nustatyti faktus, kurie sudaro jų pagrindą.

Pavyzdžiui, jeigu jūs nuolat galvojate: „Man amžinai trūksta pinigų“, gal būtų naudinga surasti šią mintį patvirtinančios informacijos ir padaryti išvadas.

Iš vėl pasiruoškite dvi kolonėles. Pirmoje kolonėlėje įrašykite bet kurį faktą, patvirtinantį, kad jums „amžinai trūksta pinigų“, pavyzdžiui, tuščia banko sąskaita, skolos ir pan.

Antroje kolonėlėje įrašykite bet kokius objektyvius faktus, kurie patvirtintų priešingą dalyką. Pavyzdžiui, turite stogą virš galvos, maisto, drabužių, gaunate atlyginimą.

Kokią informaciją perduotų jūsų smegenims šis pratimas? Ar galite 100 procentų tikrumu tvirtinti, kad jums „visada trūksta pinigų“? Jeigu taip, tai koks kitas veiksmų planas? Ar planuojate savo biudžetą ir išlaidas?

4. Sąmoningai suvokite

Po finansinių klausimų laikas prisiminti sąmoningumą. Amerikiečių sportininkas ir psichologas Christopheris Berglandas sąmoningumą dalina į tris etapus: „Sustokite. Įkvėpkite.

Pagalvokite apie savo mąstymą. Bet kuris žmogus gali naudoti šį paprastą metodą per visą dieną, kad išliktų ramus, tikslingas, optimistiškas ir geranoriškas“.

5. Prisiminkite laikinumo ir neutralumo sąvokas

Šis aspektas buvo paliestas straipsnio pradžioje, tačiau verta pakartoti: neigiamos mintys yra laikinos ir neturi jėgos.

Net jeigu jos įsismelkia į jūsų protą, svarbu suvokti jų laikiną pobūdį. Jūs net galite užfiksuoti tokią mintį ir pasakyti sau: „Tai neigiama mintis. Aš stebėsiu ją, bet nepalaikysiu jos, nes ji yra trumpalaikė“.

Geras būdas pademonstruoti neigiamos minties bejėgiškumą – tai atsiriboti nuo jos. Užsiimkite kuo nors įdomiu, kad neigiamoms mintims taptų nuobodu gyventi jūsų galvoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder