6 būdai, kaip atgaivinti seksualinį gyvenimą po 50-ies

Kai pasitikėsite savo seksualumu, galėsite juo pasidalyti su partneriu.

1 Mylėkite ir vertinkite savo kūną.

Jūsų kūnas nebebus toks pat, koks buvo jaunystėje, ir tai yra gerai! Nors kartais gali būti sunku susitaikyti, jūsų kūnas yra gražus, nesvarbu, kiek jums metų, o pirmas žingsnis į geresnį seksualinį gyvenimą - pasitikėti savimi.

Lara Pack, malonumą teikiančių produktų bendrovės "Elixir Play" generalinė direktorė ir įkūrėja, siūlo dėvėti tai, kas sukelia teigiamą reakciją apie jūsų kūną.

"Galbūt tai apatinis trikotažas, galbūt nuostabi suknelė, o gal nauji batai", - sako ji.

Kuo seksualiau jausitės, tuo patogiau jausitės miegamajame. O visi žinome, koks seksualus yra pasitikėjimas savimi.

2 Pradėkite seksualinę meditaciją.

Meditacija naudinga daugeliu atžvilgių, ypač kai kalbama apie perteklinio streso paleidimą ir savęs sucentravimą. Nors atsipalaidavimo jausmas yra privalumas kalbant apie seksą, meditacija gali padėti ne tik nusiraminti.

Dr. Tara Suwinyattichaiporn, sekso ir santykių ekspertė bei podkasto "Luvbites by Dr. Tara" vedėja, rekomenduoja seksualinę meditaciją vyresnėms nei 50 metų poroms. 

"Užmerkite akis, nusirenkite nuogai, ramiai pasėdėkite patogioje erdvėje ir pajuskite pojūčius įvairiose kūno vietose."

Be abejo, meditacijos kelionę galite vesti patys, tačiau Suwinyattichaiporn "Youtube" svetainėje yra nemokamų meditacijų su vadovu. Jei jaučiatės patogiai, šia patirtimi taip pat galite dalytis su savo partneriu.

3 Bendraukite su savo partneriu.

Svarbu išlaikyti atvirą bendravimo liniją, kai su partneriu bandote naujus dalykus ir augate seksualiniuose santykiuose. Packas ragina žmones pranešti savo partneriams, kas jiems iš tikrųjų patinka.

"Neskubėkite ir atraskite tai, kas jums malonu", - sako ji. Išreikšti šį malonumą gali būti taip paprasta, kaip dejuoti.

Sertifikuota sekso ir porų terapeutė Lee Phillips, LCSW, aiškina, kad nėra nustatytos formulės kiekvienam asmeniui ar porai.

"Seksas taip pat baigiasi tada, kai norite, kad jis baigtųsi, ir kiekvieną kartą jis gali atrodyti skirtingai."

Nesigėdinkite pasakyti partneriui, kad tai, kas praėjusią savaitę buvo malonu, dabar nebėra malonu.

4 Įtraukite šiek tiek sekso žinučių.

Sekstingas gali padidinti intymių santykių su partneriu laukimą. Be to, jei jums daugiau nei 50 metų, tikriausiai to nedarėte santykių pradžioje.

"Darydami kažką kitokio ir aštraus galite sukelti susijaudinimą, o tai savo ruožtu skatina daugiau galimybių susijaudinti", - sako Suwinyattichaiporn.

Galite elgtis subtiliai, pavyzdžiui, nusiųsti kelis romantiškus emotikonus, arba galite pakelti kartelę siųsdami nuotraukas (tik saugokitės, kad jūsų telefonas nepatektų į netinkamas rankas!).

5 Išbandykite naujas pozas arba naudokite žaislus.

Seksas - tai malonumas, kurį jaučiate jūs ir jūsų partneris. Jei kažkas neveikia arba dėl to nesijaučiate gerai, ar tikrai verta tai daryti?

Phillipsas aiškina, kad orgazmas yra priedas, bet jis nėra būtinas, norint puikiai praleisti laiką. Seksas gali apimti visas kūno dalis ir priedus; tai priklauso tik nuo to, ko jūs ir jūsų partneris pageidaujate.

Atminkite, kad svarbu pranešti partneriui, ką galbūt norėsite išbandyti miegamajame.

6 Supraskite, kad jums gali prireikti pagalbos.

Kai senstate, keičiasi hormonai, o tai daro įtaką jūsų libido ir kūnui - tačiau to nereikia gėdytis.

Pavyzdžiui, tai, kiek esate lubrikuoti, nėra jūsų seksualumo testas, tai jūsų biologinės sandaros rezultatas.

"Lubrikantas yra geriausias jūsų draugas, - sako Packas.

"Pagalvokite, koks skirtumas, jei leidžiatės nuo vandens kalnelio, kuriame yra vandens, ir kai jo nėra. Mūsų kūnai yra vienodi."

Taip pat, jei jums ar jūsų partneriui atrodo, kad susijaudinti užtrunka ilgiau, pakalbėkite apie tai, kas jums sukels nuotaiką, užuot vengę pokalbio.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder