6 požymiai, kad jūsų brolis ar sesuo yra toksiški

Brolių ir seserų santykiai gali būti disfunkciniai - taip pat ir smurtiniai.

1 Jie nuolat jus kritikuoja.

Ar jūsų brolis ar sesuo dažnai išsako paniekinančias pastabas apie jūsų išvaizdą, karjerą, finansinę padėtį ar gyvenimo pasirinkimus?

Jei atrodo, kad jūsų brolis ar sesuo visada randa dalykų, dėl kurių gali nepritarti jūsų gyvenimui, ekspertai sako, kad tai didžiulė raudona vėliava.

Pavyzdžiui, Tampos konsultavimo vietos savininkė ir įkūrėja Natalie Rosado (LMHC) sako, kad jūsų brolis ar sesuo gali šaipytis iš jūsų svorio arba tyčiotis iš jūsų profesinių pasiekimų.

"Toks elgesys yra toksiškas, nes laikui bėgant žemina jūsų savivertę", - aiškina Goldberg.

2 Viskas yra konkurencija.

Žinoma, nedidelė brolių ir seserų varžymosi dozė yra normalu. Tačiau jei jūsų brolis ar sesuo pernelyg konkuruoja su jumis dėl visko, tai gali varginti ir erzinti.

Tarkime, jūs gaunate paaukštinimą - ir užuot pasveikinęs jus, jūsų brolis ar sesuo pasinaudoja proga pasigirti, kaip gerai jam sekasi darbe.

Arba galbūt per šeimos vakarienę jie stengiasi pabrėžti visus savo pastarojo meto pasiekimus ir kartu atkreipia dėmesį į neigiamus jūsų gyvenimo įvykius.

Dar kraštutiniškesnis pavyzdys, sako Rosado, kai brolis ar sesuo skleidžia gandus apie jus, kad pakenktų jūsų reputacijai ir patys atrodytų geresni.

"Brolis ar sesuo, kurie nuolat save su jumis lygina, gali priversti jus jaustis taip, tarsi visada turėtumėte įrodinėti savo vertę", - sako Goldbergas.

Ilgainiui tokia dinamika gali sukelti nerimą, depresiją ir žemą savivertę.

3 Jie dažnai griebiasi manipuliacijų.

Manipuliavimas gali būti įvairių formų. Jūsų brolis ar sesuo gali nuolat jus kaltinti, kad darytumėte ką nors už juos, įtikinėti, kad jie niekada nedarė ar nesakė ko nors, kas jus nuliūdino, nuolat vaidinti auką, kad gautų tai, ko nori, arba ginčo metu tylėti, kad išlaikytų galios poziciją.

Pasak Rosado ir Goldbergo, visas šis elgesys yra toksiškas, nes jis manipuliuoja jūsų elgesiu taip, kad nebesielgiate pagal savo tikslus, poreikius, troškimus ir vertybes.

4 Jūs turite vaikščioti aplink juos ant pirštų galiukų.

Jei turite stebėti kiekvieną smulkmeną, kurią darote ar sakote šalia savo brolio ar sesers, Goldberg sako, kad tai dar viena raudona vėliava, į kurią reikia atkreipti dėmesį.

Jums gali atrodyti, kad turite būti itin atsargūs, nes jų pyktis gali būti sprogstamas, arba niekada nesate tikri, kas sukels intensyvią emocinę reakciją.

Bet kokiu atveju negalite turėti sveikų santykių su broliu ar seserimi, su kuriais negalite būti sąžiningi. Turėtumėte galėti jiems pasakyti, ką galvojate ir jaučiate, nebijodami atsakomosios reakcijos.

5 Jie nuolat pažeidžia jūsų ribas.

Tarkime, pasakysite savo broliui ar seseriai, kad jie negali jums skambinti po 22 val., nebent tai būtų skubus atvejis, arba kad jie negali užsukti pas jus į namus iš anksto nepranešę. Kaip jie reaguoja, kai nustatote tokias ribas? Ar jie sugeba jų laikytis? Ar jie pyksta, ar ignoruoja jas?

"Ribų pažeidimas yra toksiškas, nes siunčia žinutę, kad jūs nesvarbūs, - sako Goldbergas.

"Jei, pavyzdžiui, jūsų brolis ar sesuo nuolat kėsinasi į jūsų privatumą arba ima jūsų daiktus neatsiklausę, tai gali paskatinti jus manyti, kad negalite pasitikėti žmonėmis, kurie gerbia jūsų savarankiškumą ar pasirinkimus."

6 Jie nerodo jums empatijos.

Santykiuose, taip pat ir tarp brolių ir seserų, užuojauta yra abipusė. Lygiai taip pat, kaip jūs rodote savo broliui ar seseriai empatiją, kai jiems sunku, nusipelnėte gauti tą patį mainais.

"Toksiški broliai ir seserys gali stokoti empatijos ir nepripažinti ar nepatvirtinti savo brolio ar sesers jausmų", - sako Rosado.

Kai jie nepripažįsta arba atvirai atmeta jūsų emocijas, atsisako suteikti taip reikalingą paramą sunkiomis akimirkomis, jūsų santykiai gali tapti vienpusiški.

Toks elgesys gali būti susijęs su narciziškomis tendencijomis, t. y. jūsų brolis ar sesuo tikisi, kad jų poreikiai bus svarbiausi. Bet kokiu atveju akivaizdu, kad skaudu, kai jūsų brolis ar sesuo nepaiso to, ką išgyvenate.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder