Ar arbata gali pagerinti kaulų sveikatą: mokslininkų atsakymas

Ekspertai teigia, kad arbatos gėrimas paprastai nekelia pavojaus žmogaus sveikatai.

Su amžiumi turime išlaikyti stiprius kaulus, nes jie saugo mūsų organus, įtvirtina raumenis ir kaupia kalcį. Kad tai pasiektumėte, turėtumėte valgyti daug kalcio turinčio maisto ir atlikti fizinius pratimus, pavyzdžiui, šokinėti.

Nors kai kurie tyrimai parodė, kad kofeino vartojimas gali būti ne pats geriausias pasirinkimas kaulų sveikatai, informacija apie arbatoje esančių biologiškai aktyvių junginių naudą nusveria bet kokius kofeino kiekio trūkumus.

Stebėjimo tyrimų duomenimis, tokio gėrimo vartojimas neprisideda prie kalcio netekimo ar kaulų tankio sumažėjimo.

Mokslininkų teigimu, priešuždegiminės arbatos savybės gali būti susijusios su jos teigiamu poveikiu kaulų sveikatai.

Kai kurie tyrimai rodo, kad moterims po menopauzės tikroje arbatoje esantys augalų junginiai gali turėti į estrogenus panašų aktyvumą, kuris gali padėti organizmui palaikyti kaulų sveikatą natūraliai sumažėjus estrogenų kiekiui.

"Pavyzdžiui, 2022 m. atlikus 3530 moterų po menopauzės tyrimą nustatyta, kad dalyvių, kasdien išgeriančių 1-3 puodelius žaliosios arbatos, osteopenija (kaulų susilpnėjimas) ir osteoporozė (kaulų masės sumažėjimas) pasireiškė gerokai rečiau nei tų, kurie nevartojo žaliosios arbatos arba per dieną išgerdavo mažiau nei vieną puodelį", - teigiama leidinyje.

Leidinyje pažymima, kad dauguma tyrimų, kuriuose arbatos vartojimas siejamas su teigiamu poveikiu kaulų sveikatai, daugiausia grindžiami stebėjimo duomenimis, todėl sunku įrodyti jos naudą.

Siekdami tai pakeisti, Kinijos mokslininkai ištyrė galimą ryšį nesiremdami kitais stebėjimo duomenimis.

Jie nusprendė atlikti Mendelio atsitiktinių imčių analizę ir konkrečiai pasitelkė genetinius pokyčius, kuriais remdamiesi padarė išvadas, galinčias turėti įtakos rezultatams.

"Rezultatai parodė, kad žmonės, turintys genetinį polinkį gerti daugiau arbatos, taip pat turėjo didesnę tikimybę turėti didesnį bendrą kaulų mineralinį tankį.

(Taip, yra DNR sekos variacijų, susijusių su meile arbatai.) Tai labiausiai išryškėjo tarp 45-60 metų amžiaus dalyvių", - priduriama leidinyje.

Savo ruožtu Naujojo Džersio dietologė Alisa Smolen (Alyssa Smolen) teigė, kad tyrimo rezultatai jos nenustebino.

"Plačioji visuomenė mano, kad arbatos gėrimas yra sveikas elgesys ir paprastai nekelia pavojaus sveikatai. Tyrimo rezultatai tik patvirtina arbatos naudą sveikatai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms", - tikino ji.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder