Ekspertai atliko tyrimą, norėdami išsiaiškinti, ar ši mintis yra teisinga, ar katės tiesiog tęsia savo dieną, kai jų žmogus išeina. „Quora" rašo, kad yra keletas nepastebimų ženklų, rodančių, kad jos iš tiesų kantriai laukia jūsų sugrįžtant.
Pavyzdžiui, jos įsitaiso prie lauko durų arba prie lango, nukreipto į gatvę. Vienas kačių šeimininkas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame jo augintinis sėdi ir laukia sugrįžtant.
„Kiekvieną dieną, kai grįžtu iš darbo, Milo visada sėdi prie durų ir laukia manęs“, - rašė ‚TikTok‘ naudotojas.
Kitas požymis - padidėjęs draugiškumo demonstravimas. Jei jūsų katė energingiau sveikinasi, pavyzdžiui, papurto galvą ar murkia, kai įeinate pro duris, tikėtina, kad jūsų augintinis nekantriai laukia jūsų sugrįžtant. Panašiai, jei po išsiskyrimo katė seka paskui jus, tai rodo, kad ji džiaugiasi vėl jus matydama.
Katės gali likti neįprastai arti, kai žmogus juda po namus. Tokiu būdu daroma prielaida, kad jos nori atkurti ryšį per „artumą“. Jos taip pat gali apgailėtinai miauksėti prie lango ar durų, kai namai tušti, tarsi ragindamos šeimininką grįžti.
Vieno tyrimo metu katės buvo įrašomos į vaizdo kameras, kai jos būdavo paliekamos vienos namuose. Tuomet tyrėjai pastebėjo daugiau su nerimu susijusio elgesio. Pavyzdžiui, pernelyg didelį laižymąsi, kai šeimininkų nebūdavo ilgesnį laiką. Tačiau gerai prisitaikiusios namų katės sugeba pačios pramogauti su žaislais, kai šeimininkui išvykus praeina pirminis nerimas.
Tyrimai taip pat parodė, kad nėra daug įrodymų, jog katės vaikšto pre durų ir langų visą laiką, kai šeimininkų nėra namuose. Iš tikrųjų dauguma kačių prisitaiko ir randa kitų užsiėmimo būdų.
Nors katės akivaizdžiai patiria stresą dėl atsiskyrimo, tyrimas rodo, kad jos nejaučia to nuolatinio tingaus „laukimo“, kurį dažnai įsivaizduojame. Katės ir toliau gyvena savo nepriklausoma prigimtimi.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą