Ar piktinamės dėl siuntų iš trečiųjų šalių apmokestinimo?

(4)

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo siuntų iš trečiųjų šalių apmokestinimas, prekės šiek tiek pabrango. Kaip tai vertina klaipėdiečiai: ar daugelis jų prekinasi parduotuvėse ir tai jiems ne itin rūpi, ar piktinasi dėl kylančių kainų?

Inga GUSIATINA, verslininkė

Šiaip siuntomis iš trečiųjų šalių mes nesinaudojame. Kadangi nesame dideli šios paslaugos naudotojai, labai skųstis negalėčiau. Bet, manau, tiems žmonėms, kurie dabar įpratę gyventi „online“, bus problemų.

Norėjau išsiųsti vaikui kontaktinius lęšius į Angliją, anksčiau nebūdavo jokių problemų, o dabar pasidarė taip sudėtinga, kad finale nusprendėme to nedaryti. Sakiau dukrai, kad ieškotųsi pati. Tai nėra taip paprasta: nuėjai, nusipirkai, ir viskas. Mat reikia lankytis pas gydytojus, gauti receptą ir t. t.

Mes susidūrėme ne tiek su finansinėmis, kiek su dokumentų pildymo problemomis. Jeigu prekių suma viršys tam tikrą sumą, o kontaktiniai lęšiai ten tikrai nėra pigūs, tai dukrai reikės muitą mokėti ir t. t. Žodžiu, papuoli į tokius komplikuotus dalykus, kad galų gale numoji ranka ir sakai: „Ai, tada geriau nereikia, spręsime kitaip.“ Daug metų mes specialiai užsakydavome tuos lęšius. Ir dabar atrodė - užsakai į priekį, išsiunti, ir vaikui būtų ramu, nereikėtų blaškytis. Bet dabar visa tai pasidarė komplikuota. Nieko, išmoksime spręsti kitaip.

Aurimas ŠIRVYS, architektas

Su tuo dalyku aš nesusidūriau, nes nei anksčiau užsisakydavau siuntų iš trečiųjų šalių, nei dabar tai darau. Jeigu man ko reikia, paprašau, užsako (juokiasi). Visko čia yra užtektinai, rinka yra užpildyta visais prekių ženklais, įvairiais produktais. Kitose šalyse nėra tiek visko gausiai kaip Lietuvoje. Kartais apsiperku, kai būnu išvažiavęs į užsienį. Būna, kad prireikia knygų, tai jas užsisakau, bet ne iš trečiųjų šalių.

Edita VIGELYTĖ, smulkioji verslininkė

Man, kaip kvepalų distrubutoriui, tai sukelia labai daug problemų, nes importuoju kvepalus iš Jungtinės Karalystės. Tai labai apsunkina visą procesą ir gali gerokai užkelti kvepalų kainas. Tad ieškome būdų, kaip visa tai palengvinti. O kaip žmogų manęs šitas procesas niekaip nepalies. Aš jokių niekniekių iš „AliExpress“ nepirkalioju ir nesiruošiu tai daryti. Taip, kaip smulkiajam verslininkui, man tai darys didelę įtaką, bet būtent siuntų iš Jungtinės Karalystės apmokestinimas, o ne iš Kinijos ir arabų šalių.

Prof. dr. Stasys PAULAUSKAS, VšĮ Strateginės savivaldos instituto direktorius

Tai palies mano gyvenimą net keliais aspektais. Dirbu mokslinėje inovacinėje bendrovėje. Pirmiausia mes esame naujadariai ir stengiamės įsigyti naujų dalykų, naujų prekių. Mes iš Kinijos gauname labai daug visokių naujienų. Jeigu pas mus apsilankytumėte, pamatytumėte, kokių stebuklų turime. O štai Europoje ir Amerikoje tos prekės negaminamos iš viso. Mes gal labai daug ir nenukentėsime, bet naujovių srautas sulėtės. O kai taip nutinka, sumažėja vystymasis.

Žinia, ir Amerika, ir Europos Sąjunga, ir Rusija patiria stagnaciją. Ten PVM augimas sudaro vieną kitą procentuką, kai Kinijoje jis auga po 9 procentus. Kinai kuria naujoves ir jas platina. O ką mes dabar nusprendėme? Ne tik apsunkinti naujovių pirkimą, bet ir užblokuoti jį ir gyventi nekurdami naujovių. Vertinant geopolitiniu aspektu situacija yra labai bloga.

Pasaulį užkariauja smarkiau besivystančios bendruomenės, nes joms reikia plotų savo naujovėms diegti. Mes prognozuojame, kad 2030 metais Kinijos įtaka labai smarkiai išaugs, o Amerika jokiais ginklais jos inovacijų negalės sulaikyti.

Mes, kaip gyventojai, esame nepatenkinti, pirma, tuo, kad mūsų išlaidos naujovėms įsigyti padidėja, antra - Vakarų pasaulis, užuot pats kūręs savo naujoves ir konkuravęs užsienyje su savo elektromobiliais, vėjo energetikos dalykais ir kt., neįsileidžia kitų naujovių. Stengiasi išlaikyti anglis, naftą, dujas, branduolinę energetiką, apkrauna savo gyventojus papildomais mokesčiais, o ginklus nukreipia prieš žmones, gaminančius naujoves.

Saulius DABRAVALSKIS, gydytojas

Šiandien aš siuntomis nesinaudoju, perku parduotuvėse, palaikau mūsų vietinius verslininkus. Dabar man šita problema nėra aktuali. Žinoma, buvo retų momentų, kai naudojausi siuntomis. Ne, ne todėl, kad būčiau nusivylęs šia paslauga, to nebedarau, tiesiog šiuo metu mums, medikams, labai daug darbo - ir vakcinacija, ir visa kita, tai man, kaip žmogui, šiuo metu, atvirai pasakius, ne siuntos galvoje (juokiasi).

Kad toks procesas vyksta, be abejo, žinau. Bet kadangi tai manęs neliečia, tai nelabai galėčiau komentuoti, ar tai gerai, ar nelabai. Ką čia būtų galima pasakyti, jeigu yra tokia tvarka, reikia ją priimti ir prisitaikyti. Gyvenimas turi vieną pastovumą - tai, kad jis nuolatos keičiasi.

Indrė VALIONIENĖ, holistinės jogos instruktorė

Nesinaudoju siuntomis iš trečiųjų šalių. Pastaruoju metu, galima sakyti, kad nieko nesisiunčiu iš tinklalapių, perku tik Lietuvoje. Paskutinį kartą, kiek prisimenu, siunčiausi iš „Amazono“ į Angliją, paskui man iš jos atvežė. Ten jau ir anksčiau buvo daug istorijų. Mes, moterys, mėgdavome tai kokius nors batus siųstis nežinia iš kur, tai kokį nors telefono stovą. Į tuos visus naujus mokesčius dar nesu įsigilinusi. Dabar tai jau tikrai pagalvočiau, ar man tikrai labai reikia to daikto. Greičiausia aš ir mano šeima dabar bandysime visko ieškoti čia, nors nežinia, ar viską ir rasime. Žinoma, jeigu tai būtų mirties ar gyvybės klausimas, siųsčiausi net negalvodama.

Beje, reikia įvertinti tai, kad tie, kurie įveža prekes, stebi rinką. Jeigu jie matys, kad atsiųsti tam tikrus dalykus iš trečiųjų šalių yra problemiška, jie juos tiesiog įveš į Lietuvą. Vertinant iš verslo pusės, tai nauja niša. Kiekvienas pasikeitimas yra nauji varteliai. Galbūt atsiras trečias asmuo, tarpininkausiantis visame tame chaose, bet problema po kurio laiko bus išspręsta.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder