Pasak Pasaulinio dramblių prieglobsčio organizacijos, kadaise buvo teorija, kad pelė gali patekti į dramblio straublį.
Tačiau tai greičiausiai netiesa, nes drambliai gali jas išpūsti, panašiai kaip mes išvalome šnerves. Be to, drambliai turi mėsingą epiglotį, kuris neleis pelei pasiekti jokių jautrių vidaus organų.
Kartu žinoma, kad dramblių akys yra galvos šonuose, todėl tai rodo, kad jie labai gerai mato iš šono, tačiau žemė priekyje jiems yra akla vieta.
Todėl yra tikimybė, kad graužikai gali pasprukti nuo dramblio, kuris gali pastebėti, kad ten kažkas yra, tik tada, kai sukryžiuos kojas.
„Laukinėje gamtoje dramblį gali išgąsdinti bet kas, kas staiga prabėga ar praslysta pro dramblį. tai nebūtinai turi būti pelė - šunys, katės, gyvatės ar bet koks gyvūnas, kuris daro staigius judesius kojomis, gali išgąsdinti dramblį“, - interviu ‚Live Science‘ aiškino dramblių elgsenos ir intelekto tyrėjas Džošas Karpenteris iš Kembridžo universiteto Anglijoje.
Todėl tyrėjai mano, kad baimės veiksnys kyla ne dėl pačios pelės, o dėl to, kad dramblys prie savo kojų pamato kažką netikėto.
Pasak „National Geographic“, drambliai Azijoje gyvena kartu su karališkosiomis kobromis, kurios yra ilgiausios pasaulyje nuodingos gyvatės, kurių nuodai teoriškai galėtų nužudyti dramblį.
„Jų oda ir tupėjimo galimybės iš esmės apsaugo juos nuo tokių įkandimų, tačiau liemuo ir jauni drambliai yra ypač pažeidžiami, todėl net ir šie milžinai plačiai apeina gyvates - jei žino, kur jos yra“, - aiškinama straipsnyje.
Taip pat grėsmės ar netikėtumo atveju drambliai gali išskleisti ausis, kurios, kalbant apie Afrikos dramblius, yra didžiausios iš visų planetos gyvūnų.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą